Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt olvastam, hogy egy border...

Azt olvastam, hogy egy border colliet nem érdekli a gazdája csak az, hogy legyen mit csinálnia. Ezért bárkivel el is megy ha az illetőnel van egy labda. Ez igaz?

Figyelt kérdés
És ha a gazdája nem tud neki adni valami elfoglaltságot akkor nem is érdekli, hogy mi van vele.

2014. nov. 19. 13:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én soha nem szídtam a mudit, és soha nem alkottam róluk véleményt, annak ellenére, hogy kicsit sem szimpatikusak nekem. Pont azért nem írtam róluk soha semmit, mert nem ismerhetem őket igazán, és nem lenne reális a véleményem. Én csak ennyit várok el másoktól is. Persze megoszthatod másokkal amit gondolsz, de te egy rossz EMBER-társaság miatt fikázol egy fajtát, nem azért, mert személyes tapasztalatod volt a fajtával. Nem akartalak megbántani.

Most mondhatnám, hogy az én kutyám is full engedelmes, labda-kaja nélkül is, és semmilyen viselkedési problémája nincsen, és minket is dícsértek meg elismert, neves sportkutyások. Elhiszem, hogy téged is, de ez most miért is lényeges? Én sosem mondtam, hogy nem értesz hozzá, csupán azt, hogy SZEMÉLYES tapasztalatod nincs a borderrel, nem éltél együtt vele stb. max kívülről szemlélted, hanem egy rossz emberekkel kapcsolatos élmény alapján értékeled a fajtát.

2014. nov. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta h zavar, h a kutyám nem egygazdás, és minden ellenkező híreszteléssel ellentétben nem vergődök ellene. Sőt, nekem ez megkönnyíti az életem, mert bármikor nyugodtan rá tudom bízni arra akit ismerek, h vigyázzon rá: tudom, h nem lesz depressziós tőle, tudom, h nem fogja hülyére venni, hanem megcsinálja neki is a megtanultakat.

Azért az érdekes, h évek óta nem tudtál túllépni az első negatív élményeiden. Egyébiránt tisztán emlékszem amikor azt írtad h számodra semmi pozitív nincs a borderekben és az csak ferdítés h azt mondod számodra semlegesek a tulajdonságai - ami alapvetően nem gondolom h lehetséges, mert az alaptulajdonságok adottak, behatárolhatóak és ezekről bárkinek lehet véleménye, ami meg legtöbbször érzelem alapú :oP

De igazából nem az zavar amiket írsz, hanem ahogyan. Most próbáltad beállítani, h de nem is úgy van és blabla, de a megfogalmazásból és egyes szóhasználatokból üvölt az ellenkezője.

2014. nov. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
NEM! A bordik nem ilyenek! Kötődnek a gazdájukhoz.
2014. nov. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Ez nem így van a border a legjobb kutyA
2014. dec. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Igaza van az utolsó kettő válaszolonak
2014. dec. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

18:44, azért mert megemlíteni, hogy milyen a kutyáim, és mit értek el, mert az egyik válaszoló azzal támadott, hogy milyen szr lehet nekik miattam. Ami unintelligens, és csak arra jó, ha mással nem tudsz érvel, akkor jöna személyeskedés. Aki felteszem nem te voltál, mivel más a százalékod, így nem neked szólt.


'h vigyázzon rá: tudom, h nem lesz depressziós tőle, tudom, h nem fogja hülyére venni, hanem megcsinálja neki is a megtanultakat.'


Egészségedre! És miből gondolod, hogy az én kutyáim így csinálnak? :) Vagy miért releváns, hogy a te kutyád nem depressziós? Amiket felsoroltál, azokhoz nem egygazdás kutya kell hanem egy szrul nevelt. Amúgy meg, ezt már sokszor elmondtam, de nálam sokkal okosabb profi kiképzők is vannak hasonló véleményen (hogy egygazdás legyen a munkakutya), sőt pont ezen az oldalon találtam rájuk, te hát nem lehetek annyira elfajzott.

2014. dec. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

És 18:51, tanulj meg olvasni. Nem azt írtam, hogy számomra semlegesek a tulajdonságai, hanem azt, hogy alapvetően. És az egyén aki nézi, az teszi jóvá vagy rosszá.

Amúgy meg úgy viselkedtek mintha valami hatalmas tragédia érne. Minden fajtának vannak ellenzői, nem fog belehalni a border se. Én is hallgatom napestig a mudival kapcsolatos dolgokat. Hogy meglát minket a kutyás illető, és még 'meg sem szólaltunk' de már veszi a levegőt és sorolja a könyvhosszúságnyi monológját a tévhitekről meg mindenről. Ez van.

2014. dec. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hallod, te nagyon peches vagy ezekkel a mudiellenesekkel. En szinte mindenkivel normalisan el birtan beszelgetni a fajtarol, senki nem szologatott be es tevhiteket sem kezdtek sorolni. Sot, az embereknek altalaban tetszik. Te viszont annal tobb tevhitet soroltal a kevesbe egygazdas kutyakkal kapcsolatban. Ugyanis ha fogsz egy bordert, vagy akar egy nemet juhaszt, malinoist, biztosan jol elhopszizgat veled az agility palyan, egeszen addig, amig nem szalad arra egy macska vagy egy tuzelo szuka. Ilyen helyzetben viszont mar szukseg van a tiszteletre es a kotodesre a kutya reszerol, ebbe viszont munkat kell fektetni fajtatol fuggetlenul. Talan kevesebbet, mint egy mudinal, de azert ne kepzeld, hogy veszel pl egy bordert es akkor az rogton dolgozik veled, mintha mindig is nalad lett volna.
2014. dec. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!