Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális, hogy a 2 hónapos...

Az normális, hogy a 2 hónapos kutyám jobban elalszik fotelekben és kanapékon, mint a saját kutyaágyában?

Figyelt kérdés

Teljesen fel van pörögve, ha az ágyába teszem, kiugrik és tovább gyilkolja a játékait. Felteszem az egyik fotelra vagy az egyik kanapéra, és azonnal elalszik...

Más kutyusával is volt ilyen? :)



2014. nov. 1. 20:48
 1/7 anonim válasza:
100%
Persze :D Biztos kényelmesebbnek tartja vagy úgy gondolja hogy az jó hely hogy az alvóhelye legyen. Próbáld jutalomfalatokkal ajándékozni ha a kutyaágyba fekszik ;) igen nekünk bent volt a kutya amíg kicsi volt és addig nyavalygott meg ült ott a kanapénál amíg fel nem engedtük de már kinőtte :D
2014. nov. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Kiskutya vedtelennek erzi magat, fokozottan az ember kozelseget keresi. Mi is probaltuk lent tartani, de nem igazan ment. Az elso idoszak nehez. Nagyobb koraban majd igenyli a sajat feszket, de ha most felengeditek, akkor kesobb is elvarja.
2014. nov. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel a fotelokon, kanapén sokkal intenzívebb a gazdái szaga, érthető, ha oda megy. Idővel majd megtanulja, hogy a saját helye is kényelmes.
2014. nov. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Normális. Ennek ellenére én annak a híve vagyok hogy a kölyöknek is csak annyit engedjünk meg, amit a felnőtt kutyának is meg szeretnénk engedni. Nem biztos hogy jó ötlet most odaszoktatni, hónapok múlva meg tiltani. Inkább most nem engedném fel, a saját helyén meg jutalmaznám, esetleg simogatnám, pár percig, hogy megnyugodjon.
2014. nov. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Csak különleges alkalmakkor van neki megengedve, és a helyén általában addig simogatom, amíg el nem alszik... Csak aztán ahogy felállok, a legapróbb hangra is felriad, és kezdődik minden elölről. :)

2014. nov. 1. 21:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem első ízbe azt kellene eldönteni, hogy felnőtt korában fel lesz e engedve a kanapéra. Ha nem okoz gondot akkor hadd menjen, ha viszont ez nem kívánt dolog lesz akkor következetesen tiltani kell! Nincsenek különleges alkalmak ezzel csak megzavarod a kutyát, hogy egyszer lehet egyszer nem. Ha a fotel/kanapé tabu akkor tabu.

Miért kell a helyén álomba simogatni? Ezzel csak azt sugallod felé, hogy ha felkel a helyérôl te foglalkozni fogsz vele, simogatni fogod. Ha álmos el fog aludni valahol, és ha nem tulajdonítassz ennek nagy jelentôséget rá fog jönni, hogy a rendelkezésére álló helyek közül a legkényelmesebb az a fekhelye!

Ahogy az uram szokta mondani...nem kell annyi tutuj tutuj!! ;))

2014. nov. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kistermetű kutya, nem lesz gond később sem, ha feljön, de már kezdi megtanulni, mikor vesszük föl és mikor nem. Csak este jöhet fel, ha megy a tévé, máskor általában nem is kéri.


Mellesleg nem tudom, volt-e kölyökkutyád, de tudod az enyém úgy működik, hogy szépen elmegy a helyére, lefekszik, aludni akar, aztán meghallja az ajtónyitódást, észreveszi, hogy kimegyek a szobából és már száguld is utánam. Nem lehet otthagyni. Akármilyen álmos is, ha azt látja, hogy kimegyek, azonnal jön utánam (erre tökéletes példa volt a ma hajnal is).


(egyébként egy kis személyeskedős megjegyzés, remélem nekem férjem lesz, és nem uram:) )

2014. nov. 2. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!