Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisiskolás korú gyerekeknek...

Kisiskolás korú gyerekeknek milyen fajta kutya a legalkalmasabb?

Figyelt kérdés
Főleg játszótársnak, a gondozást nem akarom egy az egyben rájuk hagyni, de teljesen bizonytalan vagyok... És olyan kellene, amit lehet bent is tartani, mert az udvar elég kicsi (vidékről van szó, tehát a mozgásigényét bármilyen kutyának ki tudjuk elégíteni, csak az elhelyezése a gond)
2010. jan. 29. 13:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
golden retriever. a legjobb családi kutya. nyúzhatja bármennyire a kisgyerek nem fog rátámadni. nyugodt természetű nagyon, nem ilyen idegbeteg. persze foglalkozni ezzel is kell, sétáltatni, tanítgatni, mint minden kutyát
2010. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Labrador esetleg?:)


Egyszerűen megbabonázza az embereket a gyönyörű tekintetével, a két szép mogyoróbarna szemével, még az is beleszeret, aki eddig tudomást sem vett az ebekről. Könnyedén tartható fajta, de azért hétvégeként (legalább) neki is jár egy jó kiadós séta, nagyon szereti a kirándulásokat, hegymászásokat is. Ha kell, ott fekszik a gazdája mellett, de ha kell, akkor nagyon energikus is tud lenni. Vigyázni kell az etetéssel, nem kell túl sok ételt adni neki, mert könnyen elhízik. Középtermetű fajták közé tartozik. Imádja a családját, a gyerekeket is nagyon szereti, nem kell félteni tőlük, mert még a fül-farok ráncigálást is könnyen eltűri. Nagyon könnyedén tanul és elég magas az intelligenciája. Nem annyira jó ház őrzőnek, hisz éveken keresztül azt tanították neki, hogy az erős állkapcsát ne használja, hiszen a vadászatokon nagyon ügyes és egy kis sebet sem ejt a vadban, szinte egy tojást is oda tudna a gazdájának vinni úgy hogy nem lenne semmi baja sem. Érdemes kihasználni sokoldalúságát, mert ezt a fajtát szinte mindenre lehet használni. De az sem baj, ha egyszerűen csak kedvencként tartjuk.

2010. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

még az első hozzászóló vagyok. kis kiegészítés:

[link]

számodra a lényeg: A golden retriever (arany retriever) egy kutyafajta. Kedves, élénk természete, remek idegrendszere miatt a nem ölebre vágyó városlakók egyik ideális barátja.

Előnyei:

Szelíd pajtása a gyerekeknek

Hibátlan temperamentumú

Intelligens

Könnyen képezhető

Jó családi kedvenc

Elegáns, mindenkivel barátságos (NEM házörző típus)

A golden retriever az egész család számára ideális fajta. Elhancúrozik a gyerekekkel, élvezi, ha alkalmanként vadászni mehet gazdájával. Megbízható fajta, amely kennelben is tartható, ám akkor a legboldogabb, ha szeretett családja körében élhet. Imád apportírozni. Vakvezető, azaz "látószem" kutyaként is népszerű.

2010. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok:))

[link]


Szerintem mindenképp ilyenfajta kutya, vagy amit a másik kedves hozzászóló ajánlott, mondjuk ugyan olyanok kb:)

Ha egy kis "beütéssel" is (keverék), mert úgy olcsóbb.

2010. jan. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ne vesszetek össze :)

Köszi, mind2 elég jónak tűnik, de jöhetnek más ötletek is

2010. jan. 29. 13:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
nem veszünk össze, mert ugyanaz a fajta a két kutya, csak az egyiknek hosszabb a szőre meg kicsit nagyobbra nő :))
2010. jan. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

kisikolás gyereknek semmiképp nem javaslok egy 35-40 kilos kutyát, mint a labrador

képes merő szeretetből összetaposni, beledöngölni a földbe egy 20-25 kilos gyereket ... vagy ti, a szülök megnevelitek, hogy mit szabad és mit nem, vagy átkozni fogjátok a napot is amikor megvettétek

én mindenképp valami közép termetü kutyát javasolnék, aki nem fogja sétáltatáskor a gyereket maga után repíteni a porázon: középuszkár, középsnaci, spániel, talán vizsla, csau-csau, puli, pumi ...ilyesmi ..

(labigazdi)

2010. jan. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mennyetek el egy menhelyre és fogadjatok egyet örökbe amelyikbe beleszerettek és passzol hozzátok.:)
2010. jan. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Beagle-csendes, lakásba is jó, tisztán tartható, gyerekszerető

De csak szülői gondozással! Iskolás gyereknek nem szabad úgy kutyát venni h neki kell etetnie, sétáltatnia egyedül! Az a szölő felelőssége legyen.

2010. jan. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Viszont igenis érdemes felelősségre tanítani a lurkókat; fent írtam, hogy nem bíznám rájuk teljesen, de igenis vegyenek részt ők is a "piszkos munkában".
2010. jan. 29. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!