Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Természetes nyugtató kutyának?

Természetes nyugtató kutyának?

Figyelt kérdés

Idős kutyám főleg az utolsó petárdázások óta mániákusan fél a sötétben sétától,alig bírom kivontatni.Ha valami csattan mellettünk,vagy csak hangot ad,pánikszerűen menekülni kezd.

Segítene valaki valamiféle homeopátiás,egyéb ötlettel?


2010. jan. 29. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Itt nézelődj:

[link]

Vagy keresd "patadokit":

[link]

2010. jan. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
SOS Bons. Nagyon jó homeopátiás stresszoldó!
2010. jan. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2010. jan. 29. 16:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Homeopátiás szerből Phosphorust kell adni. 5 golyócska a szájba, lehetőleg a szájában olvadjon el, ne nyelje le. És utána egy fél órán át ne igyon és egyen.
2010. jan. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
en Bach viragterapias cseppeket hasznalok, amit egyenileg kevernek ki a te kutyadnak, az egyedi problemajahoz. naluk utazas soran segit sokat ez a modszer. nezz utana a neten.
2010. jan. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm!Jól sejtem,hogy a homeopátiás szereket állatorvos nélkül nem tudom kiváltani?
2010. jan. 30. 09:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Dehogynem, azt úgy lehet venni, mint a Fenistil gélt vagy a c-vitamint, nem kell hozzá recept.

Viszont megfelelően alkalmazni, használni őket, na az már egy tudomány... :) (vannak homeopátiás könyvek, hogy milyen betegségre milyen szert lehet bevenni, hányas potenciálban, stb.).

Homeopátiás gyógyszert "rendes" orvos nem is ír fel, sőt, én még azzal sem találkoztam, hogy ajánlották volna. Homeopátiás orvos ír fel hom. szert.

2010. jan. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:

Ne haragudj, de tapasztalatból mondom, hogy erre nem lesz gyógyszer. Sokkal inkább szoktatás.

Nekem is volt félős kutyám, fél éves korában egy barom ledobott mellé egy petárdát. 6 éves koráig reszketett augusztus 20-án meg szilveszterkor. Teljesen bepánikolt, bebújt a spejzba és nem lehetett kicsalogatni.

Végső elkeseredésemben gondoltam egy merészet és 3 másik kutyával együtt kimentünk augusztus 20-án a Margit-szigetre. Nem foglalkoztam vele, hogy mit csinál, mikor elkezdődött a tüzijáték, a többi kutyával játszottunk, simogattuk. Miután észrevette, hogy nem azért babusgatom, ha fél, hanem azért jár dicséret, ha nem, rájött, hogy nincs mitől félni, hiszen a többi kutyának sem esett baja. Attól kezdve nem volt gond. Nem azt mondom, hogy kifejezetten élvezte a durrogást, de legalább nem esett pánikba.

Lényeg, hogy ne erősítsd meg benne ezt az érzést, ne akard vígasztalni, mert ezt úgy érti, hogy ha pánikol, akkor jutalmazod. Légy teljesen közömbös ha fél és akkor simogasd, ha nem.

2010. febr. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen,ez okos meglátás,kritikus időszakban még a saját gondolataimat is uralnom kell,nehogy megérezze,és valóban akkor dicsérem meg,ha bátran kijött velem.És biztosan nem a legteljesebb megoldás a homeos kezelés,de epilepsziás a drága,és sejtem,hogy ez is kihat az idegrendszerére(sajna egyre inkább)
2010. febr. 1. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!