Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a hirdetés...

Mit gondoltok erről a hirdetésről?

Figyelt kérdés

Gyönyörű kutya, semmi bajom nincs vele, se a többi keverékkel, nekem is keverékem van, de teli van az internet ingyen elvihető kutyákról, szerintem senki nem fizet 20.000 forintot érte... Szerintetek? (mondjuk nagyon régi hirdetés, de akkor is felháborított egy kicsit)


[link]


2010. jan. 29. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Ezen nincs mit flháborodni, ők is vették, felnevelték,oltások,tökéletes házörző, szép kutyus.
2010. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Gyönyörű kutya,szerintem ez lehet valamiféle "biztosíték" arra,hogy a leendő tulajdonos anyagi körülményei lehetővé teszik a kutyus megfelelő ellátását.Bár azt nem értem,hogy mi az,hogy szeret harcolni,meg hogy küzd az utolsó leheletéig...
2010. jan. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem is az hogy felháborít, inkább furának tartom.. lehet csak én vagyok így vele, de én nem fizetnék egy keverékért, mert van belőle 10000 amit ingyen ellehet hozni, meg örökbe fogadni. nha mindegy, lehet csak én vagyok így vele.
2010. jan. 29. 14:45
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem meg, ha valakinek megkell válnia a kedvencétől (biztos van ilyen, bár én nem tudom elképzelni olyan okot amiért a kutyáimról lemondanék), akkor annak az legyen a legfontosabb, hogy jó gazdihoz, szerető családba kerüljön a kutyája/macskája, ne az, hogy megtérítse a kiadásait, pénzt szerezzen belőle. Esetleg az oltási költség egy részét elkérheti egyfajta szűrés képpen, de 20 ezer egy keverék kutyáért szerintem pofátlanság. És hangsúlyozom nekem sem a keverékekkel van bajom, nekem se fajtatiszta kutyáim vannak.
2010. jan. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Én egyetértek a kérdezővel, menhelyről ingyen vagy adományért cserébe hoznék inkább kutyát. Nekem is keverékem van, utcai kóborló volt...
2010. jan. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amerikai bulldogra tudomásom szerint sajnos jellemző a rendkívüli dominancia. Láttam gazdikereső hirdetést hasonló szöveggel. Mikor rákérdeztek, akkor megírta az illető, hogy nem véletlen, mert így talán nem fogják 2-3 évesen visszavinni, hogy szétkapta a "kicsifehéret". Vagy gyakorlatilag bármilyen másik kutyát. Ők egyedüli kutyának valók. Ami a pénzt illeti, ha a kutya oltott, chipezett, esetleg ivartalanított, akkor nem sok érte. Én sem adnék ingyen oda soha kutyát senkinek, mert ma Magyarországon annak, ami nem került pénzbe nincs becsülete....
2010. jan. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Gondolom azért kér érte pénz, mert mondjuk be van oltva, egészséges. Az oltás, állatorvos meg ugye pénzbe került, eteti stb. Szóval 20ezer Ft-nál biztos többet költött már rá eddig. Amúgy meg nem muszáj megvenni, lehet menhelyre is menni és, akkor az ingyen van.
2010. jan. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez jó meglátás ha a gazdi szemszögéből nézzük. De nézzük a vásárló szemével: te adnál 20ezer forintot egy keverék kutyáért, mikor ingyen is tudsz szerezni? Az emberek sajnos nem mindig azt nézik, hogy egészséges, vagy chipes stb, hanem azt hogy minél kevesebb pénzt kelljen érte kiadni. Ezért van annyi szaporító, mert az emberek inkább megveszik 35ezerért azt ami lehet hogy nem egészséges, mint 100ezerért azt aminek van tk-ja és betegségekre szűrve van...
2010. jan. 29. 15:08
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem harcolni árulja így burkoltan, virágnyelven. nem írhatja ma már hogy game-tesztelt harci kutya eladó. a 90-es évek elején így árulták a pitbullokat hogy game tesztelt tehát harcolt már. ez nem pitbull de olyasmi, tök ari.
2010. jan. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet én vagyok figyelmetlen, de sehol nem láttam, hogy a kutya chipezett, ivartalanított, de még csak azt sem, hogy az oltásai rendben vannak. Számomra nem az jelentene biztosítékot, hogy kifizetnek nekem 20 ezer forintot, hanem az, hogy szerződéssel adom örökbe, én viszem az új gazdihoz (és még így sem 100%, hogy jól ítélem meg a jövőbeni gazdát) és kapcsolatban maradunk, időnként infot, képet kapok a kutyáról.

Szép meg jó, hogy a gazdi felhívja a figyelmét az embereknek, hogy más kutyával nem tartható, de szerintem nem az a legjobb megfogalmazás, hogy szeret és tud harcolni. Ez inkább akkor kecsegtető, ha viadalra akarom vinni a kutyát.

2010. jan. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!