Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes fedeztetni a 4 éves...

Érdemes fedeztetni a 4 éves németjuhászomat?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszúl leszek, és bocsi mert nem vagyunk nagy kutyások de szeretjük. Van egy 4 éves németjuhász szukánk, és azt szeretném megtudni, hogy kell-e ellenie, mert eddig több ember mondta hogy kell a kutya egészsége miatt, illetve hogy ha nem ellik akkor kicsit "vadabb" lesz.


szóval a lényeg hogy nem akarok tenyészteni, se szaporítani, csak a kutya érdeke miatt kérdezem.


És ha valóban kell, akkor mi a megoldás arra hogy a kiskutyák jó helyre kerüljenek? Amit mondtam 1 ft haszon nem kell, csak a szeretett kutyánk kiskutyái is hozzánk tartoznak valamilyen szinten, így fontos lenne hogy csak jó helyre kerüljenek. A kutya egyébként fajtatiszta, megvan a származási helye a kis könyvben, nem törzskönyves, de nagyon szép németjuhász. (tudom akkor hivatalosan nem fajtatiszta, de trollok ne írjanak legyenek szívesek).


Más, születnének kiskutyák, akkor meg lehet-e tartani egy kant, ha van, illetve mi a megoldás arra hogy ne pározzanak össze az anyjával?


Bocs a szakszerűtlen kifejezésekért...


Előre is köszönöm annak aki hajlandó ezt elolvasni és válaszolni (és ért hozzá), menni fog a zöld kéz.



#bogyi
2014. nov. 21. 23:12
 1/7 sippara ***** válasza:
92%
Ivartalanítás. A kutyának nincs szüksége ellésre, a fajtamentésnek meg nincs szüksége még tíz kutyára.
2014. nov. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Érdemes MINDENKINEK elolvasni!

A 10 legrosszabb kifogás a macskák (és kutyák) ivartalanítása ellen

1. Túl drága

Mihez képest? Az évi két vagy több alom etetéséhez és felneveléséhez? Ahhoz az elpazarolt időhöz, amit azzal töltünk, hogy gazdát keresünk a kicsinyeknek? Az új gazdák keresését célzó hirdetések árához?

Minden relatív.

A kandúrok és nőstények ivartalanítása nagyjából 10-20 jobb minőségű macskakonzerv árába kerül. Látszólag ennyit spórolunk meg, ha nem ivartalanítjuk a macskát. Az ivartalanítás viszont egyszeri költség, egy életre megszabadulunk általa a kölykök etetésének, felnevelésének és elhelyezésének nyűgétől és költségeitől, amelyek ennek többszörösét teszik ki.

2. Azt szeretném, ha a gyerekek tanúi lehetnének a születés csodájának

Ó jaj. S mi a helyzet a macskák és kutyák ezreivel, amelyeket a születés csodájának megszemlézése után kidobnak az utcára, vagy azokkal, amelyek rövid, sanyarú életük végén állatmenhelyen végzik, s ott a túlzsúfoltság miatt elaltatják őket? Szeretné, ha ezt is látnák a gyermekei? A születés csodájáról pedig csak annyit, hogy Cirmi inkább rejtett zugot keres, s ott hozza világra kölykeit, mert nem híve ugyanis a rivaldafénynek ily időben.

3. Mindig sikerül számukra jó helyet találnunk

Csak nem? Jó Önnek, mert olyan sok barátja és ismerőse van, akiknél évente legalább egy tucat kismacskát is el tud helyezni. Viszont a piacon, az utcán, állatvásáron papírdobozból kimért kismacskák nem biztos, hogy valóban jó helyre kerülnek. S mi a biztosíték arra, hogy hat hónap múltán az elajándékozott kismacska utódait nem kínálják ugyanígy papírdobozból bárkinek, csak vigye? Ha ez bekövetkezik, az is az Ön lelkén szárad.

4. Túl fiatalok az ivartalanításra

A macskák hat hónapos kor után ivartalaníttathatóak. A nőstények akár 5-6 hónapos korukban is fogamzásképesek lehetnek. Ez kívülről ugyanis nem látszik. Legjobb, ha nem vár, hanem kezébe veszi a macska családtervezési gondjait. S főképpen ne várjon az első alom megszületéséig, mert erre semmiféle szüksége nincs az állatnak.

5. Meg fog hízni és ellustul

Ha ez igaz, akkor az ellenkezője is, tehát a macska a sorozatos ellésektől lesz friss és egészséges. Az ivartalanított kedvenc csak akkor hízik el, ha Ön hagyja. A hízás és ellustulás oka macskáknál, éppen úgy, mint az embereknél, a szükségesnél több kalória bevitel és a kevés mozgás. A nőstény-keresésben kilométereket loholó kandúr és a kölykeit szoptató nőstény szervezete nyilván több kalóriát fogyaszt, mint azé a macskáé, amely ideje legnagyobb részében a meleg radiátoron heverészik. Fogja vissza az eleség mennyiségét, játsszon időnként a macskájával akkor nem lesz oka elhízni.

6. Van helyünk, és nagyon szeretjük az állatokat

Ha igazán szereti macskáját vagy kutyáját, ivartalaníttassa. Ha van helye továbbiak tartására, fogadjon örökbe gazdátlan állatot, ne maga állítsa elő őket. S ne feledje, az utódok is hamarosan szaporodni fognak. Egy nősténytől hét év alatt származó utódok, ha valamennyien továbbszaporodnak nem kevesebb, mint 420.000 macskának adhatnak életet. Ennyi helye mégsem lehet. Arról nem is szólva, hogy a macskák általában éppen a macskák társaságát kedvelik a legkevésbé. Tapasztalat, hogy két macska jól kijön egymással, de a harmadik már nehezen, a negyedik még nehezebben, s ennél több pedig jószerével alig viseli el a macskasűrűséget. Gyakoriak a verekedések és civakodások. Ha Ön szereti az állatot, akkor annak egészségi és lelki igényeit is figyelembe veszi.

7. Soha nem tévesztem szem elől, nem tud bepárzani

Ilyen éber ember nincs. A tüzelő macska vagy kutya megleli a módját, hogy kiszökjön, s párt keressen magának. Ha pedig ő nem megy ki a kertből, majd bejönnek a lovagjai.

8. Az állatnak szüksége van egy alomra, hogy lenyugodjon

Egek ura! Ennek az ostoba tévhitnek egyszer és mindenkorra véget kell vetni. Hölgyeim, Önök lenyugodtak miután gyermekük lett? Semmiféle orvosi bizonyíték nem szól amellett, hogy a kölykezés, akár egyszeri, akár többszöri hasznos az állatnak. Sőt. Ez az elmélet legalább olyan ostoba, mint az a hit, hogy az ivartalanított kutyából nem lehet házőrző. A nemi hormonok csupán a fajfenntartásra ösztönzik az állatot, a fajtára jellemző magatartásformák az ivartalanítás hatására nem változnak meg.

A kutya kutya, a macska macska marad. Csak legfeljebb lenyugszik. Az ivartalanítástól.

9. Olyan macskát akarok, amelyik pont úgy néz ki, mint a Cirmikém, avagy szeretném tudni milyen utód születik, ha a fél-sziámimat a szomszéd fél-perzsájával pároztatom

Az esély arra, hogy akár megközelítőleg is Cirmikére hasonlító utód szülessen, minimális. Egy macska küllemét és jellemét génjei határozzák meg, ezeket anyjától és apjától örökli. A nászban szereplő apaállat rendszerint ismeretlen, s Cirmi kölykei éppen úgy üthetnek az apjukra, mint az anyjukra.

Ha viszont ifjú Mendelnek képzeljük magunkat, az út még rögösebb. A kedvenc állat nem kísérletezésre való. Ráadásul a keresztezések eredménye a macskagenetikához értő ember számára papíron is levezethető. A fél-sziámi és fél-perzsa párosításból közönséges házimacskák fognak születni. Ez biztos. Kár megpróbálni.

Ha a macskatenyésztés komolyan érdekli, jelentkezzen macskás egyesületbe, ivartalanítsa a fél-sziámiját, tanulja meg a fajtákról, mindazt, amit tudni kell, s csak akkor lásson munkához, mint igazi szakember.

10. Meg akartam csináltatni a műtétet, de...

Ne várjon, MOST végeztesse el! Hibát mindenki véthet, elég baj, hogy Cirminek ott vannak a kölykei. Helyezze el őket, vigye Cirmit az állatorvoshoz és beszélje rá az új tulajdonosokat, hogy ne kövessék el azt a hibát, amit Ön. Az ivartalanított macska boldog, kiegyensúlyozott állat. Hosszabb életre számíthat, mint a műtéten át nem esett fajtársai. Ha tudná, megköszönné Önnek, hogy jót tett vele!"

Idézet egy állatorvostól. Nem kell ellenie, főleg hogy nem értetek a kutyatenyésztéshez, így csak szaporítanátok egy bizonytalan egyedet. Hagyjátok ezt a tenyésztőkre, nekik ez a munkájuk.

2014. nov. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A német juhász az egyik legjobban tönkretett,agyonszaporított fajta.Tele vannak fizikai és pszichés problémákkal.Ezt nem kéne tovább fokozni,hagyd a tenyésztést hozzáértőkre,akik ismerik a fajtabetegségeket,vérvonalakat stb.

Ha a sok okos szerint ivartalanítás után vadabb lesz a kutya,miért ivartalanítják a segítő és mentőkutyákat?Ott nem érdekük,hogy vadabb legyen a kutya.

Szó szerint több mint száz kutyát ismertem,akik ivartalanítva lettek,a sajátjaim is.Egyiknél sem volt semmi gond.

2014. nov. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az Állatorvosi Kamara állásfoglalására kéne inkább hallgatni,mint a sok önjelölt kutyaszakértőre.Ott világosan le van írva,hogy egy kutyának sem kell szaporodnia az egészsége érdekében.

Minden menhely és sintértelep tele van német juhászokkal.Rengeteget altatnak naponta.

Fajtamentők olyan szinten van tele,hogy újabb kutyákat nem tudnak fogadni.

2014. nov. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
NEM NEM ÉS NEM! Előttem leírták, miért. Ha rendesen akarod csinálni, elvisz egy halom pénzt és nem is biztos, h a szukád alkalmas arra, h szüljön! Ivartalaníttasd, és nem lesz baja!
2014. nov. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

NEM!!!

Érdemesebb ivartalanítani

2014. nov. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem, köszi a válaszokat
2014. nov. 23. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!