Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy gyógyítsam be a sebet? ...

Hogy gyógyítsam be a sebet? A vizslám egyik fülének a hegyén van egy felületi seb kívül, kicsi de annyira zavarja, hogy amikor hegesedik rázza a fejét, ezért hozzácsapódik a sebes fül a fejéhez nyakához, és újra "kicsattan" vérzik.

Figyelt kérdés

Póbáltam a sebolajat, de nem használ emiatt. Mit tegyek? Próbáljam leragasztani ? Vagy van valami sebre való anyag ami meggátolná a vérzést és gyorsítaná a sebgyógyulást?

Sajnos nem tudom rávenni, hogy ne rázza a fejét..


2010. jan. 29. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is leborotválnám kicsit a szőrt a seb körül(meg ne vágd) géppel, aztán betadine-al kezelni, majd kennék rá egy kis neogronaormont, ez gyorsítja a hámképződést, és ami a legfontosabb: steril gézzel bekötném és a fejéhez kötném úgy h ne zavarja sebkötözővel+szigszalaggal, így ha rázza a fejét, a füle nem fog 'pörögni'.

Külön ügy, h rávedd, hagyja a kötést a fején...a doki tölcsért tenne rá.

2010. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ, a tölcsérre én is gondoltam, de lekötés nélkül ott is "csapódna a füle ha rázza a fejét".


Megpróbálom bekötni holnap a fülét gézzel, és lekezelni ahogy írtad, mert lerágni saját füléről nem tudja ugyse.


Mégegyszer köszi!!

2010. jan. 29. 19:26
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem vidd el állatorvoshoz
2010. jan. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

örökké állatorvoshoz küldeni mindenkit...ez már olyan röhejes, ez nem válasz a kérdezőnek.

próbáld ki a betadine sebfertőtlenítőt szerintem hatásos lesz+ hintőporozd be.

Amikor öreg kutyám hátán volt egy csúnya seb akkor mi is ezt csináltuk heteken át...rendbejött.

Állatorvoshoz most azt mondom fölösleges elvinni. Ő is betadinozná...azt pedig te is megteheted otthon.

2010. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem én, de nem az a gond, hogy csúnya a seb,vagy elfertőződött, hanem az hogy mielőtt begyógyulna, a fejrázástól állandóan kiújul, mert odacsapja a fejéhez
2010. jan. 29. 21:42
 6/9 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Szia!

Én nem küldelek állatorvoshoz:)

Egyszerűen a sebes fülrészt elkerülve leukoplaszttal ragaszd a kutyád fülét a fejéhez!

Mi így szoktuk a fültűzést korrigálni is,jól bevált.

Szerinten neked is praktikus lehet.

Az igaz,hogy egy pár szőrszálat ki fogsz tépni,de a hatás garantált.

Azt viszont el is felejtettem, hogy mindenképp kösd körbe a kutya fejét, érjen össze a ragacs két fele,mert különben nem tart semmit! Sok szerencsét! Aztán majd írd meg melyik módszer vált be!

2010. jan. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Az én kutyámmal is volt ilyes fajta probléma, menhelyről hoztuk el és valamelyik kutya leharapott egy darabot a füléből... mi betadint és sót tettünk rá! Kicsit csípi, de nagyon gyors és hasznos!!!
2010. jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 RastaMama ***** válasza:
Én az ilyen jellegű kérdéseimet a vizsla.hu fórumán szoktam feltenni :) Igaz, ez a problémád nem fajtafüggő, de tapasztalt tenyésztők is fórumoznak ott, érdemes lenne megkérdezned, hátha valaki járt már hasonlóképpen.
2010. jan. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A leukoplaszt nem vált be a minusz fokban sajnos nem ragadt, de a neogranorm kenőcs hasznos volt gyorsan hámosodik, és már nem vérzékeny, remélem hamar begyógyul teljesen.

Kösz mindenkinek!

2010. febr. 13. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!