Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vizsla a divatkutya lett?

A vizsla a divatkutya lett?

Figyelt kérdés
Egyre több vizslát látok a kerületünkben, a TV ben is valamelyik bank velük reklámozik. Szerintetek lehetséges vagy csak szerintem van ez

2014. nov. 23. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Én megyei jogú városban lakom, és évek óta egyetlen vizslát sem láttam. A vizslát nem nevezném divatkutyának (legalábbis felénk), persze ez erősen függ a lakhelytől. Nálunk a yorki, és a spániel az a két fajta, amit 10 perc séta után tuti meglátsz az utcán. 10 kutyából 6 yorki, 3 spániel, 1 pedig valami más fajta vagy keverék.
2014. nov. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jaj bocs ez lemaradt: Budapesten a XIX. kerületben lakom és ha lemegyek a futtatóba 10 kutyából 5 magyar vizsla + 1 német vizsla
2014. nov. 23. 13:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Felénk sincs vizsla (megyeközpont). Bár a múltkor láttam egyet, még mag is csodáltam, annyira ritka számba megy. Nálunk minden második kutya staffi, újabban.
2014. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a kutyafajták népszerűsége mindig hullámzó.
2014. nov. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos minden fajtának van egy (vagy több) ilyen divathulláma, ami azzal jár, hogy sokan úgy vesznek ilyen meg olyan fajtájú kutyát, hogy fogalmuk sincs az adott fajta igényeiről. Megveszik, mert szép, mert 'divatos' és ennyi. És igen, jól látod, valahol a vizsla is divatkutya lett, sajnos.
2014. nov. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is a XIX. kerületben lakom. Sok vizsla van itt is és a XVIII. kerületben is. Most jöttünk sétából, 10 kutyából 5 magyar vizsla volt. :)
2014. nov. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt már én is észrevettem, hogy egyre többen tartanak vizslát, a fene se tudja miért.


Vidéken lakom családi házban. Jobb oldali szomszédnak is 2 vizslája és a baloldalinak is 2 vizslája van. A városban számtalan helyen tartanak vizslát.


Egyetemre járok, ami egy kisvárosban van. Csoporttársaim közül jó párnak vizslája van és tanárok közül is akad, aki ilyen kutyát tart. Az utcán szinte minden nap látok ilyen kutyát.


Nem tudom miért lett ennyire népszerű fajta.

2014. nov. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak volt,viszont sokan szaporítják még,ezeknek nagy része fajtamentőknél köt ki,onnan mennek gazdihoz.
2014. nov. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!