Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyasampont érdemes...

Milyen kutyasampont érdemes használni érzékeny bőrű kutyánál?

Figyelt kérdés
Van egy Bichon-om, már nem egy mai csirke (:D), vagyis 9 éves. Ezalatt az idő alatt BOBI sampont használtunk, mert azt hittem, hogy "tökmindegy" milyen a sampon. De mivel pigmenthiányos a kutya ezért a bőre is érzékenyebb a fajtatársainál és az utóbbi két évben észrevettem, hogy pár hónaponként megjelenik a testén néhány kis piros foltocska, amit addig vakargat, amíg kisebesedik. Az állatorvos azt mondta, hogy ez természetes a bőrérzékenységét tekintve és úgy tudok rajta segíteni, ha párnaponta egyszer behintőporozom a kutya bőrét. Ez viszont nem nagyon vált be, úgyhogy úgy gondolom nem megfelelő neki ez a fajta kutyasampon és talán a hintőpor is rossz ötlet. Több kérdésem is lenne?: Milyen jobb minőségű kutyasamponok vannak, ami garantáltan nem irritálja a kutya bőrét? Hol lehet kapni? A hintőpor valóban hasznos? És ha igen, akkor milyen hintőpor? Köszönöm előre is.
2010. jan. 30. 00:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Bobi junior.
2010. jan. 30. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a Bobit úgy felejtsd el, ahogy van!


Mi is sokáig azt hittük, hogy tök mindegy milyen sampont használsz. Egy ideje azonban rájöttünk, hogy nagyon nem mindegy.

Mi PetSilk-et használunk. Nem olcsó, de szerintem az egyik legjobb kozmetikum kutyáknak.

Két helyen lehet kapni Bp-en (legalábbis ahogy én tudom), az egyik a Selbruha, a másik pedig a SilkDogCenter. Illetve kutyakiállításokon is lehet kapni most már!

2010. jan. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kutyakozminál érdeklődj érzékeny bőrű, fehér szőrre való sampon után.
2010. jan. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ring5, Iv san Bernard. Fehér szőrű kutyusoknak valót. Ezek a legjobb samponok szerintem, a kiállítái kutyáknál is ezeket használják.
2010. jan. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Nemrég hallottam amúgy, hogy a BOBI samponok inkább ártanak, mint használnak, úgyhogy azt nem veszek soha többet. Köszönöm a sok választ, körbenézek mindenhol, az ár nem számít, az a lényeg, hogy egészséges legyen a kutya bőre. Ha valakinek eszébe jut még valami, nyugodtan írjon. És lenne még egy kérdésem, hogy mi a pontos menete a kutya fürdetésének. Eddig úgy gondoltam, hogy tapasztalt vagyok és mindent jól csinálok, de a kutya bőre nem erről árulkodik. Eddig úgy fürdettem a kutyát, hogy be a kádba, kézmeleg víz kb 3 cm-ben áll a kád aljában, hogy ázzanak a tappancsai, sampon, utána alapos öblítés, törülközés, szárírtás. De most olvastam pár napja egy másik kérdésnél, hogy a sampont hígítani kell és kétszer kell mosni a kutyát és amikor félszáraz a bundája, be kell hintőporozni és úgy kell tovább szárítani. Ez tényleg így van?
2010. jan. 30. 13:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azt a választ én írtam ahhoz a kérdéshez, és tenyésztő (hosszú szőrű fajta), ill. kutyakozmetikus vagyok.

Én a vendégeimet Pet-Champion Sensitive-vel szoktam fürdetni (A Stefan Borg gyógynövényesei is nagyon jók, főleg ilyen problémára), ez egy viszonylag jó, középkategóriás (kb 1000Ft egy flakon, egy bichonra az 1,5-2 évig elég) kutyasampon. Nálam minden színű, és érzékenységű kutyusra bevált, és az illata is kellemes, allergiás, beteges kutyusok is használhatják.


Minden kutyust a szükségleteinek megfelelően kell fürdetni, ha ilyen problémája van, akkor én a következő képpen tenném:


* Lavorba félig langyos víz, hogy ázzon a mancs szőre

* A samponból kimérem a neki való adagot (kb. egy fél diónyi) egy üres flakonba, és abba teljesen vizet töltök, majd felrázom

* A szőrt átáztatom, belemasszírozom a vizet, nem dörzsölöm, ha érzékeny a bőre

* Az előkészített sampont szépen egyenletesen ráteszem, és a szőrébe masszírozom (mancsoknál enyhe dörzsölés)

* Jó alaposan leöblítem, hogy még véletlenül se forduljon elő irritáció

* Megszárítom, fél szárazon Jhonson's babahintőport, keveset oszlatok el a hátán, pocakján (ezzel felszárad a bőr, így nem fog megfázni, és nem lesz irritáció a vizes szőr végett)

* Szárazra szárítom, közben fésülöm, így a hintőpor egy része kifújódik a szőrből


Ha nem büdös, extra koszos, vagy ilyesmi, másodjára nem kell samponnal leöblíteni.


Remélem, segített :) Üdv

2010. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon sokat segítettél, köszönöm szépen! :) A leírtak alapján fogom legközelebb fürdetni, csak a sampont kell még beszereznem... :)
2010. jan. 30. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!