Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Biztonságosabb a kutyáknál a...

Biztonságosabb a kutyáknál a császározás mint a szülés?

Figyelt kérdés
Kiskutyám tegnaptól nyögdécsel, néha liheg. Azóta már 2 állatorvos is látta és azt mondták, ha 4ig nem fial meg akkor császározni kell. Viszont még semmi délben lihegett kicsit viszont fekszik, de nincsenek még tolások és a pérája sincs megduzzadva, a teje sem jön. Nem hinném, hogy magától megfial 4ig. Császár közben léphet fel komplikáció?

2014. nov. 25. 12:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Majd írj hogy, hogy sikerült a műtét!
2014. nov. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
14%
Nekünk régebben volt olyan nyolc éves óriás schnauzer keverékünk, amelyikhez átmászott a kerítésen a szomszéd rotweilere. Reggel semmi baja sem volt. Üvöltött szerencsétlen egész nap, nem tudott megelleni. Mire hazamentünk, már alig élt, hívtunk állatorvost, de azt mondta, ilyen korban és kimerült állapotában reménytelen a császár. Elaltattuk.
2014. nov. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Megcsászározták. Nagyon sok kölyök lett. pontosan 7. Nagyon ki vagyok lelkileg ott voltam végig a császáron és most jön kifelé rajtam amit ott láttam. Az anya nem eteti, csak alszik. Nincs teje. Nekem kell gondoskodnom a kicsikről. Baba tápot esznek, az állatorvos azt ajánlotta. Szemcsepegtetővel esznek de azért azt szeretném megkérdezni biztosra, h mennyit adjak egy kutyusnak? Az anya mikor fog helyrejönni? Most folyamatosan csak fekszik, a kicsinyeket nem merem elvenni tőle. Az anyakutya a műtét miatt eléggé kihűlt, folyamatosan pórbálom melegíteni és a kicsiket is. Ivartalanítva is lett emiatt nagyon nagy lett az űr a hasában és nagyon sovány én meg csak bőgök folyamatosan.
2014. nov. 25. 22:01
 14/24 anonim ***** válasza:
Keress fel menhelyeket vagy állatvédő egyesületeket hátha van egy szoptatós szukájuk, a kölyköknek az jobb lenne ha az anyának később se jön meg a teje.
2014. nov. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Ukrajnában élek, viszont magyar állampolgár vagyok. A legnagyobb gondom, hogy itt másként működik teljesen minden :( Itt egy árva menhely sincs. Itt chipet sem tesznek a kutyába se semmi. Az állatorvos azt mondta, h nem valószínű, hogy meg fog jönni a teje pláne, hogy ivartalanítva is lett. Remeg most szegénykém a picik pedig sírdogálnak. Viszont elfogadta őket, felébredt egy kis időre és nyalogatta őket. Éjszakára is fel kell kelnem etetni őket? 2 óránként vagy három? És pontosan kb mennyi adagot? Nagyon picikék a kölykök, akkorák mint egy pincsi újszülött végül is pincsi keverék a kutyám. Segítsetek adjatok tanácsot, hogy tarthatom őket életben? Esély nincs arra, hogy másik kutya szoptassa :(
2014. nov. 25. 22:38
 16/24 anonim ***** válasza:
Sajnos nem sok jóval tudlak bíztatni, ha nem lesz teje. A kicsi egy része nem fog megmaradni, akármit teszel, ha nincs dajkakutya. Törődj az anyakutyával, az a legfontosabb.
2014. nov. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Oké miután etettél amit 2 óránként kell tenni!!!

Utána enyhén nedves pamaccsal finoman törölgesd át a hasukat és a feneküket.

Direkt lettek a kicsik?

2014. nov. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

[link]

Azért kitartás, mert még beindulhat az anya tejelválasztása. Volt ilyen az ismeretségi körömben.

Anyának tápláló étel, sok folyadék.

2014. nov. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
2014. nov. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Kitartast kivanok nektek!
2014. nov. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!