Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen egy szülés? Hogyan...

Milyen egy szülés? Hogyan zajlik? A Császározás jobb? Az mennyivel zajlik másképp? Csak tapasztalt anyukák!

Figyelt kérdés

#szülés #vagy császározás?
2012. szept. 26. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

Császár:


hátránya:nem adják oda a babát azonnal

ha kimegy az érzéstelenítő, fájni fog, de gyógyszerrel ki lehet bírni

nem bírsz felkelni egy darabig


előnye: nincsenek fájások, kiveszik a babát és kész

tudod hogy mikor lesz vége


Szülés:


hátránya: fáj

sokáig eltarthat


előnye: odaadják a babát azonnal

utána nem fáj annyira

már másnap "ugrálhatsz "

2012. szept. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Azért ez nem ennyire egyszerű, nekem 2,5 hónapja volt császáros szülésem:



Császár:


hátránya:nem adják oda a babát azonnal

ha kimegy az érzéstelenítő, fájni fog, de gyógyszerrel ki lehet bírni

nem bírsz felkelni egy darabig

Szerintem: de 2 óránként hozzák szopizni és közben tudsz pihenni, nem kell megvárni, amíg fáj, kérni kell fájdalomcsillapítót és kész, nem engednek felkelni gerincérzéstelenítésnél kb. 12 órát, utána viszont minimális odafigyeléssel minden megy, én 24 óra már szinte szaladtam és 12 óra után folyamatosan velem volt a Babám


előnye: nincsenek fájások, kiveszik a babát és kész

tudod hogy mikor lesz vége

Ez sem feltétlenül így van, csak ha programozott a császár. Én 9 órát voltam a szülőszobán, oxitocint kaptam, de nem tágultam, igaz, fájdalmam sem volt, szuper volt, de sokaknak bizony 8-12 órát kell vajúdni, amire császár mellett döntenek, ha nem úgy alakulnak a dolgok.

Szülés:


hátránya: fáj

sokáig eltarthat


előnye: odaadják a babát azonnal

utána nem fáj annyira

már másnap "ugrálhatsz "

Ehhez nem tudok hozzászólni, okoskodni meg nem akarok, de ha lenne második baba (de nem lesz) akkor is a császárt választanám.

2012. szept. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jobb a szülés, mint a császár, mert a császár utánna akár hetegik fájdalmas lehet, a szülés meg csak addig fáj amig kijön a baba, és azonnal odaadják neked, de császár után ere várnod kell!!! Mindkettö fáj, de a szülés szerintem jobb!
2012. szept. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2-öt szültem normálisan egyet császárral, soha többé nem élném túl a császárt, mert utánna rohadt fájdalmas, idöváltozáskor is érzed a sebhely érzékenységét és a közvetlen napokban fájdalmaid lesznek, de a szüléseim csak addig fájtak amig kijött a baba utánna nem éreztem gyengeségen kivül semmi fájdalamat! 3 gyerkem van!
2012. szept. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!


Bár én még előtte állok és nem tudom mi lesz a vége.

Viszont én gondolom hogy jobb a szülés,persze ez a babától és még sok mindentől függ,vérnyomás,a baba súlya stb...

Akár hogy is vesszük a császár csak egy műtét,ami egy vágással jár és megmarad,fájhat ha időváltozás van stb.

Én remélem hogy szülni fogok,és hamar túl leszek rajta és a babát kezembe vehetem minél hamarabb :)


Bocsi csak a véleményemet szerettem volna megosztani.


Boldog babavárást!


31 hetes kismama

2012. szept. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
kedvse 5-ös válaszoló, nagyon jól teszed ha normálisan tudsz akkor szüljél ugy!
2012. szept. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

kedves 4-es válaszoló!nagyon remélem hogy így lesz!


gratulálok a gyerekekhez :)

2012. szept. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
köszönöm!
2012. szept. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem nem fájt, csak húzódott a sebem, azóta sem fáj, nem igaz, hogy fáj és érzékeny, legalábbis nem mindenkinél. Nekem a dokim annyira kitisztította a méhemet, hogy gyermekágyi folyásom is csak 1 hétig volt, utána elég volt a tisztasági betét. Amúgy mindegy, csak egészséges legyen a mama és a baba is. 2,5 hónapos anyukája
2012. szept. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


Nekem a császár kb. 2 hétig fájt, ebből 5 napig fájt nagyon, ez idő alatt gyógyszert kaptam. Nem programozott volt, előtte 3 órát voltam szülőszobán, de elég is volt bőven. 6 hét múlva szülök újra, eddig még nem volt szó császárról (nincs fogadott dokim), de nem bánnám ha újra császár lenne. Persze ne azért mert a babámmal esetleg baj lenne. Az elsőnél sajnos baj volt. Nekem nem hozták a gyereket 2 óránként szoptatni sajnos. Reggel 7:50-kor lett meg a lányom, felvittek az őrzőbe, oda behozták 10 percre, vitték el. Majd legközelebb este hozták oda.

2012. szept. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!