Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírja a fojtót, vagy csak...

Nem bírja a fojtót, vagy csak szokni kell? Ma reggel tettem először a 8 hónapos amstaffomra textil fojtót. Először kicsit "hörgött", pár perc múlva már nem csinálta.

Figyelt kérdés
Ez a hörgés-szerű hang csak ilyen 1 mp-es volt, ötször-hatszor fordult elő. Csak olvastam vhol, hogy némely kutya nem bírja, kifejezetten káros. Azért kellett vennem, mert pórázon nem marad meg, anélkül kiválóan "működik", de az utcán ugye nem vihetem nélküle.
2014. nov. 26. 09:04
 1/4 sippara ***** válasza:
88%
Meg kell tanulni használni, mielőtt a kutyára tennénk. Ennyi a titka.
2014. nov. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

A pitem is így kezdte, de megszokta, semmi baja nincs, valószínűleg csak hisztéria.

Amúgy ha pórázon nem működik a kutya, de anélkül igen, arra nagyon egyszerű a megoldás: csinálj minden úgy, hogy rajta van a póráz, de nem használod. Nekem is idő kellett anno, mire rájöttem, hogy azért nem oké pórázon a kutya, mert reflexből csak rángatom, ahelyett, hogy rendesen kommunikálnék vele, mint póráz nélkül.

2014. nov. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Oké, majd megtanulom használni. :)

Eddig csak láncot használtam a kutyáimon, most van először textil.

Köszönöm a válaszaitokat.

2014. nov. 26. 13:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem káros, ha nem hagyod, hogy a pórázba belefeküdve fulladozzon. Korrigálsz, engedsz, korrigálsz, engedsz. És az tényleg megér egy misét, hogy nem csak a pórázra támaszkodsz, hanem úgy csinálsz, mintha nem lenne, mindig legyen laza, hacsak nem kell korrigálnod.
2014. nov. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!