Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Dobermann kutyusok farkát...

A Dobermann kutyusok farkát miért csonkítják? Csak a kinézet miatt, vagy esetleg ennek van valami más célja is?

Figyelt kérdés

Nektek hogy tetszik jobban? Hosszú farokkal, vagy csonkával?


Köszi!



2014. nov. 26. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

Ez az egyetlen fajta ami jobban tetszik vágottan.

És gondolom azért ilyen mert a fajta kitenyésztője így álmodta meg.

2014. nov. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Bár nekem rotim van (szerencsére csonkított farkú), de egy dobit biztos nem vennék hosszú farokkal és lelógó füllel.

Szerettem volna dobit is, de így már úgy néz ki mint egy hosszú lábú tacskó.

2014. nov. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6322009-dober..

Egyébként nekem vágott füllel és farokkal.

Akkor is, ha a sok állatvédő lepontoz.

2014. nov. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
te is jobban néznél ki farok és fül nélkül... :)
2014. nov. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Teljes mértékben ellenzem ezt és ha lenne ilyen fajtám akkor se csináltatnám meg vele, de attól még jobban tetszhet úgy nem? 1# voltam.
2014. nov. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

már egyszer írtam, de "mondom" mégegyszer: dobit-rotit, vágott farok-fül nélkül nem tudok elképzelni.

ill, tudok, de az nem az igazi.

jöhet az állatkínzó komment, és a lepontozás:)


gondolom a farok csonkítás az izgatottság miatti farokcsóválás ellen lett csonkolva, anno. ( ne üssön zajt )

2014. nov. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A Dobermann kutyusok farkát miért csonkítják?"


Kizárólag a kinézete miatt. Az unokatesómék dobijának nem volt levágva a farka, kb. olyan, mint egy erdélyi kopóé, nem túl vékony, így nem veszélyes, nem kell félteni, nem sérülékeny. /ugye elvileg azért is szokták csonkolni bizonyos fajták farkát, mert túl vékony, csontos és könnyen eltörik, megsérül.../

2014. nov. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
A dobermann eredetileg sintérkutya volt, azaz a sintéreknek segített a kóbor kutyák összefogásában. Ezért vágták fülét-farkát, hogy ha összeverekszik más kutyákkal, kisebb legyen a támadási felület rajta.
2014. nov. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Am azt eddig tudtam, hogy a rottweilernek a farkát talicska húzás céljából csonkítják/csonkították... Csak a dobinál nem értettem, de már igen. Még 1x köszi :)
2014. nov. 28. 00:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Vágatlan tök átlagos kutya kinézete van,vágva viszont félelmetes,teljesen megváltoztatja a kutya kisugárzásãt.Viszont esztétikai okokból soha nem vágatnám a kutya alkatrészeit.
2014. nov. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!