Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Véres, nyálkás hasmenés...

SOS! Véres, nyálkás hasmenés és hányás milyen betegségre utal?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel hányt egy kicsit, aztán estére elkezdett menni a hasa, ma reggelre véres volt a kakája. 10kor nyit az állatorvos, akkor egyből viszem, de addig van valakinek ötlete, hogy mi lehet?? Nagyon féltem!!

4,5 éves szuka


2014. nov. 27. 07:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért, mert mostanában főként a Dunántúl környékéről hallottam olyan parvo járványról, ami oltott kutyákat is megbetegít. Kíváncsi lennék, hogy másfelé mennyire elterjedt. Reméljük, hogy nálatok valami másról van szó!
2014. nov. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Utána néztem, a bélgyulladásnak is ilyen tünetei vannak. Másik rendelőbe nem tudod elvinni? Nincs másik, ami hamarabb nyit?
2014. nov. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Nem szivesen vinném máshoz, ehhez járunk kicsi kora óta, benne bízom. Nálunk már fél 9.
2014. nov. 27. 07:34
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Parvo vírus felnőtt kutyákat is megbetegíthet, nem csak a kölykökre veszélyes.

Nem állítom, hogy Parvos, azt sem hogy nem az, csak annyit, hogy felnőtt kutya is lehet Parvos.

Sürgősen állatorvos, ő tud diagnózist mondani, a tünetek miatt nem szabad halogatni a kivizsgálást.

2014. nov. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutyus?
2014. nov. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Vettek vért tőle, megnézték a székletét, azt mondta az orvos, hogy nem valami parvo vagy ilyesmi vírus, inkább benyalhatott otthon vagy az utcán valamit. Akkor jutott eszembe, hogy kb 2-3 napja kiötöttem egy kis mosógélt, igaz feltöröltem egyből, de lehet maradt még belőle. Azt mondta, hogy lehetséges, hogy attól van, vagy az utcán beevett alamit (azt nem hinném, mindig figyelek rá nagyon, csak pórázon van)

Na, de a lényeg, hogy adott neki antibiotikumot, B komplexet, C vitamint meg 2 féle gyógyszert, hasmenésre meg lázra talán, Már nem is tudtam figyelni, úgy aggódtam. Azt mondta, hogy ne aggódjak, rendbejön. Még kell este adjak neki gyógyszert és holnap vissza kell vigyem.

Mintha már egy jobban lenne, nem olyan levert, mint reggel, érdekődő, jön megy, már kaját is kunyerált, a hasa se ment azóta, nem is hányt. Azt mondta főtt csirkemellet adjak neki, most fő, remélem fog enni kicsit, tegnapelőtt este evett utoljára, azt is kihányta:(

Szorítsatok, hogy jöjjön helyre!

2014. nov. 27. 11:47
 17/24 A kérdező kommentje:
Egy szempi8llantás nélkül megettem a csirkemellet, akkor csak nincs nagy baj ugye? reggel még semmi étvágya nem volt, meg látszik rajta, hogy jobban van.
2014. nov. 27. 11:56
 18/24 anonim ***** válasza:
28%

Remek, egyre jobban lesz, estére már el is felejtitek:)


Egyébiránt most olvastam a kérdésed és bizony a hajam állt égnek, hogy egyesek mivel riogattak, bakker....


Véres, nyálkás hasmenés és hányás ilyen korú kutyák esetében TÖBBNYIRE ÉS NEM MINDEN ESETBEN - gyengébbek kedvéért - enyhe, vagy súlyosabb bélgyulladásra utalhat.


"Teccik" olvasni a fenti fogalmazást, kedves "okostojások"?


A kérdező azzal indított, hogy elviszi az állatorvoshoz csak addig is citerázik, a sok művelt pedig rögtön halásos kórral riogatja szerendcsétlen, aggódó gazdát.


Komolyan mondom, hogy a vénasszonyok járhatnának hozzátok hogyan műveljük a XI. században: rosszindulatú riogatás, pánikkeltés című továbbképzésre:((((

2014. nov. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
47%
Örülök, hogy rendbe jön! És hidd el, hiába figyelsz rá, vannak olyan rafináltak, h úgy bezabálnak valamit, hogy észre sem veszed. Jó példa erre az én kutyám. Mindig figyelünk rá, de már előfordult, hogy beevett valamit. Ő is hányt, de szerencsére rendbe jött.
2014. nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
53%

hashártya gyulladás talán!

Nézesd meg minél előbb.

2014. nov. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!