Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát lehet a legjobba...

Melyik kutyát lehet a legjobban megnevelni? Tobbi lent

Figyelt kérdés

Szeretnék egy nagytestu kutyát , pl németjuhász,pitbull, doberman,rotweiller...

azt akarom hogy rendesen hallgason rám tiszteljen és szeressen , vannak ilyen suli iskolák?ha igen h tanitjak be oket?

Amugy már volt kutyám de sose hallgatott rám..és az elég idegesito tud lenni :D

Szeretném ha kell akkor megvéd vagy nem tudom másokkal legyen kicsit harciasabb ha kell.



#nmnmn
2014. nov. 28. 04:44
 1/9 sippara ***** válasza:
100%
Eső körben mondjuk egy max középtestű nyugis menhelyi keverék, aztán ha vele sikerült megbirkóznod, akkor lehet gondolkodni valami "keményebben".
2014. nov. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül egyiket sem ajánlom elsőre,csupa olyan fajtát soroltál fel,melyek nevelése(ami nem csak a kutyaiskolán folyik hanem otthon is) nem kevés hozzáértést igényel,és ha nem foglalkozol vele akár nagy baj is lehet belőle.Az meg hogy az előző nem hallgatott rád,vagy azért mert nem foglalkoztál vele,vagy nem a te kutyád volt.(e kettő összefügg valamilyen szinten) Már csak ezért sem ajánlok ilyen kutyát.
2014. nov. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Eloszor olvass el par konyvet a kutyakrol. Pl Cesar Milan, Jan Fennel konyvei. Aztan hozz el egy nyugodt menhelyi kevereket es jarj vele suliba. Ha o jol nevelt, engedelmes, akkor keszen allsz a felsorolt fajtakra is.
2014. nov. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Felsorolt fajták közül egyik sem javasolt. Ha mégis ragaszkodsz ezekhez, akkor maximum a német juhász.

Igen, vannak ilyen iskolák, kutyaiskolának hívják őket. Nem betanítják őket, hanem te magad tanítod be a kutyádat a kiképző segítségével. Azaz főleg téged tanít, hogy hogyan neveld, kezeld a kutyádat. 12 hetes kortól - ahogy megvannak az oltásai - kell kezdeni, akkor még csak szocializálódni fog az ún. kutyaoviban, de ez is nagyon fontos. A tanítást pedig otthon kezded el az első naptól kezdve, ahogy 8 hetesen vagy később (de semmiképpen sem korábban) hozzád kerül.

Ha fajtatiszta kutyát veszel, akkor fontos, hogy a szülők nem csak eü. problémákra szűrtek és mentesek legyenek, hanem az őrző-védő fajtáknál ugyanilyen fontos, hogy megfelelő idegrendszerűek legyenek. Legjobb, ha munkavizsgájuk is van. A szülők megtekinthetőek legyenek, ne legyenek agresszívak, idegenekkel szemben a közömbös, távolságtartó viselkedés a kívánatos ezeknél a fajtáknál. Harcias csak parancsra lehet! Ezt is megtanítják a kutyaiskolában.

Kutyavásárlás előtt olvass sokat a kutyanevelésről (előttem ajánlottak már jó könyveket), látogass el kutyaiskolába, készülj fel alaposan a választott fajtából, kezdve a jellemző betegségeitől a viselkedéséig mindenből.

2014. nov. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Olyan nincs ám, hogy a kutya veled szemben nem tökös, de mással szemben igen. A kutya olyan, amilyen; ha kemény kutyát akarsz, amelyik odarakja magát, akkor neked keményebbnek kell lenned nála ahhoz, hogy ne ő uralkodjon fölötted.


Egyébként nem értem ezt a védjen meg mániát, az embert általában nem támadják meg hetente az utcán, hálisten nagyon ritka eset, főleg akkor, amikor kutyával van (nagyjából akármilyennel térdmagasság fölött). Komolyan úgy érzed, hogy szükséged van testőrre? Vagy csak hallottad, hogy a kutya ilyet is tud, és az nagyon vagány? Meg mi az, hogy másokkal legyen harciasabb? Minek? Olyan kutyát akarsz, aki helyetted beszólogat másoknak, mert őt nem verik meg érte, vagy mi? Gondold át az elvárásaidat, mert ez így értelmetlen és veszélyes hozzáállás.

2014. nov. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolso ez szemelyes ok miert akarok 1 orzo kutyar magam melett , en kerdeztem a kerdest nem te Akkor letszives valaszolj ra ha Meg nem tudsz Akkor sajnallak, az utolso elottinek Es a tobbieknek nagyon szepen koszonom:)
2014. nov. 28. 09:39
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Válaszoltam is, jó lenne, ha azt is sikerülne értelmezned. Neked lesz jobb, ha tudod, hogy mit vállalsz, akármelyik ilyen fajtával.
2014. nov. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha jól sejtem még nem töltötted be a 20 életévedet. A kutya tiszteletét ki kell érdemelni és ez hisztivel meg ordibálással nem megy. Az általad leírt fajták pedig nem gyerek kezébe valók.
2014. nov. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de már a kérdésedből leszűrhető, hogy fogalmad sincs a kutyákról.

Én is egy keverék közepes kutyát választanék neked. A kutyasuli mindenképpen kell neked és a kutyának.

"vannak ilyen suli iskolák?ha igen h tanítják be őket?"

Nem. Téged tanítanak, hogy hogyan bánj a kutyával. A suliban nem megrendelsz egy viselkedést, hanem együtt tanulod a kutyával.

2014. nov. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!