Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt hogy lekevertetek egy...

Volt hogy lekevertetek egy büdös nagy pofont a kutyátoknak?

Figyelt kérdés
elég domináns kutyánk van és uralni akarja a kanapét. (olyan is volt hogy már lepisilte) elkezdett vicsorítani hátracsapta a fülét morgott és amikor le akartam venni elkezdett össze vissza harapdálni. először a tarkójánál fogva letettem visszament és folytatta. aztán bejött az apukám megfogta a grabancát lerakta és kapott egy nagy pofont. ez után el is gondolkozott vissza is vonult a helyere és mi nem is foglalkoztunk vele hogy lássa mérgesek vagyunk rá és kirekesztjük a falkából. azóta meghúzza magát de már jött volna vissza játszani. nem tudom ti mit tettetek volna a helyünkben de arra a kanapéra azért mi is le akarunk ülni és ha simán lerakjuk és rászólunk hogy menjen le akkor vissza megy.

2014. nov. 29. 16:48
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
80%
Kutyasuli, ez a megoldás. Az internetben, könyvben pedig nem mindig lehet megbízni. Mind mást ír, és mivel minden kutya más, mindegyiknek más használ. Ezért kell a kutyasuli, ahol speciálisan foglalkoznának veletek.
2014. nov. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
hidd el hogy így csináltuk semmit se használt. de ő ezeket a kisebb pofonokat játéknak veszi semmi haszna. és én se vágtam volna így pofon de ha mást csinálunk folytathatjuk a végtelenségig mert játéknak veszi. de ha gondolod egyszer kipróbálom meddig bírja csinálni de ezt már eljátszottuk vele párszor kis idő múlva újra kezdte
2014. nov. 29. 17:11
 13/31 A kérdező kommentje:
Már amúgy napokon belül jön egy ismerősünk aki kutyakiképző és remélhetőleg ő tud tanácsot adni. mert amit eddig kaptunk az mindig csak jobban begerjesztette
2014. nov. 29. 17:15
 14/31 anonim ***** válasza:
68%
Akkor nem vagytok elég határozottak. Nem a fizikai erő növelésével lehet/kell elérni az engedelmességet, hanem a határozottsággal, következetességgel. Persze attól is függ mekkora a kutya. Soha nem szabad rá hagyni semmit, és ha valamit mondtál neki, akkor azt tartasd is be, ne választási lehetőség legyen számára! Valamit nem jól csináltok, ezt sajnos látatlanba nem lehet megmondani. Egyébként egy kölyök kutyától még nem várható el a feltétlen, 100%-os engedelmesség, 1 éves korára benő a feje lágya. Addig meg legyetek kitartóak, soha ne adjátok fel.
2014. nov. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
52%

Én azt bírom, hogy egyrészt mindig nyomják a falkaszöveget, így a falka, úgy a falkavezér, alakíts ki falkát, csináljuk úgy mint ősidők óta a természetben stb. másrészt viszont ilyeneket mondanak, hogy jaj hátat kell neki fordítani, meg ráijeszteni. Persze, mert ha a falkában "rosszalkodik" akkor a falkavezér zajjal ijeszt rá, meg kedvesen nem törődik vele? Francokat, odabäsz neki.


Na meg a kutyasuli a másik kedvencem, a sok pesti meg megyeszékhelyen lakó el sem tudja képzelni, hogy más is van az országban. Pl. van, ahol 60-70 kilométeres körzetben nincs kutyaiskola.

2014. nov. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
85%

No én közvetlen a kérdésre válaszolok. Igen, volt ilyen, amikor először ide került a menhelyről és nekem ugrott amikor etettem. Rögtön visszakézből kapott egy nagy fülest.

Ez a dobálózás szerintem hülyeség, tök mindegy, hogy hány szem kavics van a flakonban, az a legjobb, ha közvetlen találkozik a gazdi fenyítő tenyerével. Nem szabad a kutyától meghátrálni és meglepődni.

És igen, kell a suli, mi is vittük őket, meg borzaszó sok türelem és szeretet. Kizárólag fenyítéssel nem lehet megnevelni, a szeretet is nagyon fontos.

2014. nov. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
22%

Sajnos nekem volt. Még nagyon régen, amikor volt egy németjuhász keverékem. Már sok éves volt, de sajnos hiába neveltem minden jóra a család többi tagja tojt rá.

Aztán volt olyan alkalom, hogy valami olyat tett ami számomra "szentségtörés" volt, és sajnos tényleg kapott pofont.

Most egy rotim van (nem kiskorában került hozzám sajna, elrontották, meg minden rosszban része volt, már 3 éves volt, mikor örökbe fogadtam)

de nála eddig a legnagyobb bünti az volt, hogy egyszer a fenekére csaptam, nem nagyot, csak hogy egy kicsit éreztessem vele, hogy rosszat tett, de szerintem soha nem vágnám pofon, mert nála még az is segít ha csak egy kicsit hangosabban rászólok, vagy a hangsúlyomon változtatok.

2014. nov. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
28%

Én egy szóval se mondtam ha falkavezérség híve vagyok ;)

Az csak egy szép marketingfogás, ami ugyan lehet célravezető, de a kutya szemszögéből mégse túl ideális, hiszen sosem engedhetjük igazán közel magunkhoz. Legyünk következetesek, határozottak, az éppen elég.

2014. nov. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
nagy kutya lesz. és hidd el nagyon határozottak vagyunk ez nem azon múlik és ha hátat fordítok neki akkor hátulról harapdál kösz... de amúgy meg amikor hozzánk került nagyon vadóc volt ahhoz képest meg nagyon sokat fejlődött... és tudom hogy még sok mindent elrontunk ezt tudom de ez kivédhetetlen a legelső kutyánál
2014. nov. 29. 17:24
 20/31 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból, megkérdezhetem, honnan és mennyi isősen hoztátok?
2014. nov. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!