Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor most hám vagy nyakörv?

Akkor most hám vagy nyakörv?

Figyelt kérdés
Eddig nyakörve volt amivel nem ment vmi szépen. De ma vettem neki egy hámot és gyönyörűen ment a lábam mellett ahogy néha nyakörvvel is. Azonban sok helyen azt olvastam hogy nem jó a kutyának a hàm. Akkor most ikàbb ne használjam?
2014. nov. 29. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha azzal megy szépen, használd azt. Nincsenek beprogramozva, hogy csak hámmal/nyakörvvel lehet őket sétáltatni, van akinek ez jön be, van akinek az.
2014. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hámmal maximum véletlen, hogy jól megy a kutya, alapvetően arra tervezték, hogy kényelmesebben tudjon benne húzni, szóval ha használ is, nincs benne semmi logika, vagy legalábbis az eszközhöz nem kötődik semmilyen módn ez a jelenség. Lehet, hogy te figyelsz rá jobban az új hám miatt, és ettől ő is jobban figyel rád, vagy bármi más olyan járulékos dologról van szó, amit amúgy akár egy rózsaszín masnival is el lehetne érni.

Na meg egy alkalomból azért ne vonj le messzemenő kvöetkeztetéseket, lehet, hogy holnaptól még rosszabb lesz.

Amúgy a nyakörvben is csak akkor fog normálisan pórázon sétálni a kutya, ha megtanítod neki. Hámban ugyanez a helyzet, csak hámmal nehezebb tanítani, mert akármit csinálsz a pórázzal, alig veszi észre a kutya.

2014. nov. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"De ma vettem neki egy hámot és gyönyörűen ment a lábam mellett"

Az újdonság varázsa...

Furi neki, ezért figyel téged, ergo melletted megy, de ha megszokja...

2014. nov. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, mi van a kutyán HA tudod irányítani és figyel is rád séta közben. Nekem bullterrier keverékem van, szóval elég erős kutya. Fogadott, majdnem kitépte kezdetben a karomat. Nyakörvről gyorsan hámra kellett váltani egy betegség miatt, kicsit el is keseredtem, hogy na majd akkor feltörli velem a járdát :D De nem.

Hámmal tanult meg normálisan, laza pórázon sétálni. Igazából csak a technika kérdése volt az egész. Néhány rántás és befékezés után rájött, hogy húzással nem jut sehova.

A láb melletti séta meg sokkal könnyebben megy ha hám van rajta, ha nyakörvvel viszem többször helyre kell igazítanom, hogy hol is kéne neki mennie :)


Szóval bármilyen hihetetlen, hámmal is lehet tanítani és szépen sétálni DE praktikusabb a nyakörv pl. nagytestű vagy nehezen kontrollálható kutyánál ill. forgalmas környéken.


Én is nyakörvvel viszem az enyémet, pont ezért, mert nagyon forgalmas részen lakunk. Hámmal ilyenkor nehéz pl. szorosan magam mellett/mögött vinni.


Azt használd, amivel TE hatékonyabban tudod irányítani a kutyát. Ha ez a hám, akkor vidd hámban. Persze, ha súly v. szánhúzó terveid vannak a kutyával akkor ne hámmal sétáltasd :DDD

2014. nov. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és persze azóta meggyógyult :)
2014. nov. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!