Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám feszült és csak akkor...

Kutyám feszült és csak akkor lazul el, ha bohócot csinálok magamból - MIT TEGYEK?

Figyelt kérdés

Szóval van egy tacsi-labrador (?) keverékem. Amikor meglát egy kutyát elkezd lapulni, néha csak oson, máskor már szinte kúszik, lassan, nagyon mereven néz, nagyon feszült, kizökkenteni kb. lehetetlen.... Hacsak nem csinálok bohócot magamból.


Van egy pitbull haverja, de messziről még nem esik le neki, hogy Ő az és megint befeszül na a minap eljátszottam, hogy hangosan elkezdtem mondani, hogy "Jajj, hát ki van itt, itt a Pepe, hát nézd itt a Pepeeee!" és elkezdtem tempósan odaszökkdécselni (Van ilyen szó?!) és akkor egyből jött az enyém farok csóválva aztán persze leesett neki, hogy a puszipajtása az ott a sarkon. (Megjegyzem Pepe édes kutya és nem esett a torkomnak amiért ugráltam XD)


Szerintetek mivel vezethetném rá, hogy ne ilyen beszari cserkésző pozícióba vágja magát, ha kutya van a láthatáron? Nem szeretnék magamból se hülyét csinálni azért, most is megnézték sokan ki az a hülye aki egy kis keverékkel vihorászva pattog egy pitbull felé :D



2014. nov. 4. 23:43
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja és enyém még fiatal, 1,5 éves elvileg és fél éve kapott rá erre az osonósdira.
2014. nov. 4. 23:44
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha csak fél éve csinálja, akkor nem lehet, hogy történt valami fél éve amiért ma így fél más kutyáktól? Nekiment mondjuk egy másik, vagy csak megkergette?

De tök jót tenne nektek egy szocializációs tanfolyam egy jó kutyasuliban.

2014. nov. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Emlékszem a pillanatra, amikor elkezdte ezt.

Sétálóutca szemből jött egy beagle. Enyém is és az is elkezdett vadul húzni és hisztizni, hogy odamehessen a másikhoz. Hámmal sétáltattam, amíg nem nyugodott le egy kicsit visszafogtam (nem indultam mikor rángatott), mikor lecsillapodott elindultam. És akkor elkezdte a lapulást, akkor persze nevettem de mikor sokadik kutyánál csinálta ezt már nem :D De mikor odaér akkor mindig kiegyenesedik, farkat csóvál, játszanak.


Szereti a kutyákat!!!!! Nagyon!!! Azzal nincs is baj, 90%-ban remekül eljátszik velük, a maradék meg ilyen domináns odacsipkedés, de akkor is rászólok.


Voltunk suliban szocializáción, igaz, csak egy alkalommal, diagnózis: bizonytalan. De ott nem csinálta :D

2014. nov. 5. 00:38
 4/18 A kérdező kommentje:
Js és a futtatón nem csinálja sose, akkor se ha új kutya jön be, ott nyilván már biztonságban érzi magát.
2014. nov. 5. 00:43
 5/18 anonim ***** válasza:

Ez az "osonómód" érdekes, az enyém is csinálja. Szinte lábujjhegyen lépked, laposkúszásban, és ugyanaz a merev, feszült állapot - ez akkor fordul elő, mikor zsákmányt lát, ami lehet macska, egy libegő papírzacskó, bármi, ami épp felkeltette a figyelmét, és ő le szeretné vadászni. Valóban nem könnyű kizökkenteni ebből, mert elég zsákmányos. Eddig ami bevált, hogy oldalba bököm, vagy megzörgetem a kulcsomat.


Teljesen ismerős amit leírtál, mintha magamat látnám :)

2014. nov. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem fogalmam nincs miért csinàlhatja de jót mosolygok itt magamban..piszok aranyosak lehetnek. :-)
2014. nov. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem olyan nagy tragédia. Régen az egyik kutyám sokat csinálta, most már csak néha néha. Volt egy pajtija akivel ha meglátták egymást mindig így lesunyultak, végtelen lassúsággal közelítették meg egymást, ugrásra készen feszültek és az utolsó két méteren rohantak "egymásnak" :) Ez nem mindig jelent félelmet. Nálunk soha nem azt jelentette. Cserkészik. Felméri a másik kutyát. Ha zavar kizökkented egy pórázrántással, rászólással, aprósággal. Én ráhagytam, magától leszokott.
2014. nov. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ezt én eddig főleg vizsláknál láttam, hogy "állják a vadat". Csigatempóban közelítik meg, szemmel szinte nem is észrevehető sebességgel, mert erre lettek kitenyésztve. Nem lehet, hogy a tied is valami ilyesmit csinál? Becserkészi a másik kutyát.

Az, hogy miért nem hagyja magát kizökkenteni, az elég fura. Próbálj klikkerrel ráerősíteni a kizökkenésre. Ha eleinte a bohóckodás használ, akkor úgy, aztán talán fokozatosan el lehet hagyni.

2014. nov. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 compactegon ***** válasza:
azt olvastam, hogy egyes kutyáknak a kamaszkorban újra kialakulnak azok a félelmek, amik kölyökkutyaként is. nagyjából a kora is stimmelne, persze ehhez jó lenne látni élőben :)
2014. nov. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs a lapulással, általában játékos vadászás, de ha zavar, egyszerűen menj tovább, és vidd a kutyát is. Mondjuk nyakörvvel, ne hámmal, mert abban aztán húzhatod a fekvő kutyát... :)
2014. nov. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!