Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya körme vágás után vérzik,...

Kutya körme vágás után vérzik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma le lett vágva a kutyám körme, kozmetikus csinálta, de az egyik elkezdett vérezni. ez már 3 órája volt, és még mindig vérzik. Nem vészesen, de nyomot hagy a földön. mit csináljak, hogy lehetne elállítani a vérzést? Próbáltuk bekötni neki, de egy mozdulattal leszedte a kötést.
2010. jan. 30. 19:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Pedig a vérzést el kell állítani! Fertőtleníteni kell és otthon mást nem tud csinálni, mint kemény nem folyékony szappant végighúzni a körmén, mert az dugót képez. Régen az orvosok égették! Most használnak vérzéscsillapítókat. Ha van otthon vérzéscsillapító porod vagy spray akkor használd azt. Ha ezt nem csinálod vérmérgezést is kaphat az jobb? Az nem állatkínzás? Szerintem hanyagság!

Kutyakozmetikus nem hibázott, mert pl.: fekete körmű kutyánál ez előfordulhat, mert nem látni meddig megy az ér a körömbe.

Na bumm és akkor mi van? Hát az, hogy inkább ilyen kozmetikust, mint aki nem vágja le rendesen és a kutya körme visszahajlik a talpába vagy úgy jársz, hogy a rendszeres hosszú körömtől a kutya lába eldeformálódhat!

Igenis vannak kutyák akiknek rendszeresen vágni kell a körmét, mert pl. beteg és nem tud annyit sétálni vagy nem betonon sétál sorolhatnám.

Azok akik a kutyakozmetikust hibáztatják azok még a munkahelyükön sosem hibáztak?

Pedig én nem vagyok kutyakozmetikus, nem azért védem.

Tudom, hogy régi a hozzászólás, de hátha valaki erre téved .

2012. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Azt meg el is felejtettem mondani, hogy van elülső végtagjainak csökevényes ujja vagy a hátulsó végtagján a farkas karma (ha nem távolították el kölyökkorában) olyannyira megnőhet - hiszen egyáltalán nem kopik, mert nem ér a földhöz egyáltalán -, hogy teljesen meggörbülhet, visszacsavarodhat és súlyos gyulladást okozhat.
2012. júl. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Mondjuk már nagyon régi ez a kérdés,de mivel a mai napig rá lehet találni,így gondoltam rendet teszek a buta fejekben,mert a válaszok amiket itt látok... Én kutyakozmetikus vagyok és elmondom,hogy nem fogtok olyan kutyakozmetikust találni,akivel ez ne fordult volna elő LEGALÁBB egyszer. Velem is előfordult már (úristen,kövezettek meg!!),őszintén elmondtam a gazdinak,nem folytott meg,nem vágott tarkón stb.,mint ahogy pár okoska itt javasolja és a következő alkalommal még borravalót is adott,mert olyan jól végzem a munkám. Egy vérző köröm nem jelenti,hogy rossz munkát végez az illető. A másik,igen,képzeljétek az állatorvos IS szappanba karmoltat,biztos forrásból tudom,úgyhogy az összes állatorvos állatkínzó. :D Egyszerűen röhejes amiket írnak itt egyesek és a naív emberek meg még el is hiszik. Döbbenet. Tehát egy db vérző köröm miatt nem kell váltani,ha amúgy megfelelő a munkája és nyugodtan karmoltassátok szappanba.
2017. márc. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hiába régi a kérdés, leírom én is a tapasztalatomat.


Most először vágtam a kutyámnak a fekete körmét (eddig kozmetikus csinálta), és egész szépen haladtam vele, de pont az utolsó előtti körmét sikerült megvéreztetnem.


Mit mondjak, nagyon megijedtem, a kutyám az teljesen nyugodt volt, nézett, hogy mi bajom van. Szóval első ötletemként vattára öntött Betadinet 10 percig nyomtam rá, utána már nem annyira vérzett, de azért mégis csak egy kicsit, szóval megpróbáltam az itt írt szappanba karmoltatós módszert. Nem vált be, megint nekikezdett elég rendesen folyni a vére.


Végül a körömre csöppentettem a Betadinet, vattával kicsit leszorítottam 2-3 percig, aztán szórtam rá Tetran port és most úgy néz ki elállt a vérzés.


Azért sajnálom szegényt, hiába nem érdekli :(

2018. okt. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!