Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok olyan gyakorlatokat...

Tudtok olyan gyakorlatokat illetve hasonlókat mondani, amivel jelentősen tudom növelni a kutya és a köztem lévő kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Mindenki nagyon foglalkozik vele a családba, viszont a szobákba nem jöhet be a nappaliba a szüleimmel van sokat így talán kezd velük kicsit jobb lenni a kapcsolata, hiába foglalkozok én is vele sokat, mit ajánlatok? hosszabb séták megfelelőek erre? Vagy mivel tudok kivívni, hogy én legyen a fő falkavezére? Egygazdis kutya (pumi)! 3 hónapos, szeret engem is de ezt javítani akarom még jobban:)
2014. nov. 30. 11:42
 1/9 A kérdező kommentje:
kutya ovi, suli javíthat ezen sokat?
2014. nov. 30. 11:42
 2/9 anonim ***** válasza:
igen elég sokat javít :)
2014. nov. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg klikkerrel tanult trükk. Valamint a hosszú séták - de nem az olyanok, ahol csak elengeded és csak más kutyákkal bandázik, Te meg beszélgetsz a többi gazdival (az sok minden de pont nem kapcsolatépítő). Olyan séták, ahol interakció van közted és a kutya között - ilyen lehet egy egyszerű séta a városban, ahol figyelnie kell rád és Te is figyelsz rá. Pl sok irányváltással, járdánál leüléssel, csak akkor mehet amikor mondod, hirtelen fordulsz meg miközben egyenesen mész, a váratlanabb döntést hozod meg egy kereszteződésnél, amikor hazaértek továbbmész a kapualjatoknál és mondjuk teszel még egy extra háztömbkört.
2014. nov. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát ha beengednéd a szobádba, az sokat segítene, mert így te magad közlöd vele, hogy nem tartasz igényt a társaságára, naná, hogy megtanulja és távolságot tart.

Amúgy a sok közös program, foglalkozás, élmények mind-mind jók kapcsolatépítésre, például a kutyasuli is, igen.

2014. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem azon múlik, h bemehet-e a szobájába.

Én egy kennelben dolgozom külföldön, van egy kutya, amelyikkel a kapcsolatom kimerül a minőségi lemozgatásban és a tanításban - egyébként meg kennelben van napközben meg éjszaka. Mégis rettenetesen kötődik.

A lényeg szerintem a minőségi idő együtt töltése.

2014. nov. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Oké, de a kenneles kutya mással se tud együtt lenni egész nap, náluk meg ugye ott vannak a szülők, úgy azért más.
2014. nov. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel családban van a kutya, és mindenki szereti, foglalkozik vele, mégis, hogy gondolod ezt az "egygazdis" dolgot? Felemeled a kis popódat és elindulsz a kiskutyával csak kettőtökkel végrehajtott programokra. Séta, barangolás, más kutyákkal találkozás, némi tanulgatás, együtt játszás, stb.
2014. nov. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Falkavezér ember-kutya kapcsolatban nincs, mivel általában az ember is és a kutya is családban, és nem falkában él.


Még nagyon kölyök, még bárkihez könnyen kötődik, akitől ételt és foglalkozást kap. Bármilyen közös cselekvés erősíti a kapcsolatodat, akár trükkök, akár valamilyen sportnak, munkának az alapozása, akár a kutyaovi.

2014. nov. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valamilyen kutyas sport, pl tereles, agility.
2014. nov. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!