Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » :) Tudnátok tanácsokat mondani...

:) Tudnátok tanácsokat mondani a Francia Bulldogról?

Figyelt kérdés
Tudnátok tanácsokat mondani a Francia Bulldogról? Pl.: mit szeret mit nm.. időtöltése.. hogy fogadja az idegeneket otthon.. milyen krémet ajánlanátok a szőrére tappancsára.. hogyan és mivel tisztítsuk a pofiján a ráncokat.. sokat horkol nyöszörög-e ( bár ez engem nem zavarna).. kutyákkal barátkozik-e az utcán vagy nm is nagyon figyel rájuk hanem a gazdi mellett figyeli a nyüzsgést.. sokat szokott-e ugatni.. mire szokott inkább ugatni :) Ezekre a kérdésekre szeretném ha tudnátok válaszolni egyenként.. Előre is köszönöm mindenkinek aki válaszol és remélem Francia Bulldog tartók is válaszolnak.. és elmondanák tapasztalataikat a kérdésekkel kapcs.ban :) Nagyon Köszi <3

2014. okt. 11. 19:20
 1/5 A kérdező kommentje:

És még csak annyit kérdeznék hogy hol lehet kapni Francia Bulldogot .. tenyésztő..MENHELYI KUTYUS.. eladó egy honlapon..esetleg ti ajánlanátok valakit.. (vagy nálatok van-e kutyus eladó ?)

És melyik a jobb a kölyök kutyus mert őt jobban be lehet tanítani mik az előnyök hátrányok ( lécci írjátok le mind2) V 2-3 éves kutyus .. előny hátrány :) 2-3 éves kutyus ha menhelyi akkor nehezebb megtanítani ? :) Tudnátok még esetleg kutyus játék trükköket írni ? KÖSZÖNÖM MÉGEGYSZER :)

2014. okt. 11. 19:29
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy kölyök kutya rengeteg figyelmet és türelmet igényel, folyamatosan pörög (már amikor nem alszik), a kamaszkor meg igazi rémálom a gazdiknak, na ilyenkor a kutya feszegeti a határokat, hajlamos mindent elfelejteni amit addig tanult, stb. Kb. 2 éves koráig tart... Egy felnőtt, idősebb kutya SOKKAL kevesebb problémával jár, nyugodtabb,persze vele is rengeteget kell foglalkozni, de már nem pörög folyamatosan, jobban figyel rád.


Első kutyám kölyökként került hozzánk, nagyon sokáig élt. Második kutyámat sintértelepről hoztam el, egy terrier keverék. Mindenképpen felnőttet akartam (4-5 éveset), de végül egy 1 éves kamaszt hoztam el...Hát jól kitoltam magammal, rengeteg meló volt vele, néha már az őrület határán voltam miatta :D Ne érts félre, imádom őt, de néha olyanokat csinált és annyira pörgött, pörgött és pörgött, hogy egy kanál vízben meg tudtam volna folyatni. :D Az én megboldogult, öreg, lassú, csöndes kutyám után itt volt egy szemtelen kamasz energiabomba, éles váltás volt.


Most már 2 éves és sokat csillapodott, nagyon jó kutya :)


Első kutyám nagyon okos volt, de ha nem kapott jutalmat SEMMIT nem volt hajlandó megcsinálni, még egy nyamvadt pacsit se adott. Második kutyám sokkal szolgalelkűbb (:D) és bár nem baba korától van nálam, rengeteget tanult. Egy idősebb kutya ugyanúgy tanítható egyébként mint egy fiatal.


Vagy tenyésztőtől vegyél francia bulldogot, vagy fogadj örökbe fajtamentőktől, szervezetektől (allatok.info oldalon tudsz keresni).


A francia bulldog nyáron nehezen viseli a nagy meleget, könnyen hőgutát kap.

2014. okt. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nyagyon Nagyon köszönömm..hasznos tanácsokat adtál :) Igazad van mindenbe jól részletesen írtad ,.. köszönöm.

Ha esetleg még vlami eszedbe jut szeretnéd megosztani méég tapasztalataid nagyon örülnék :) KÖszönöm szép napot <3 <3

2014. okt. 12. 18:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéseidre nehéz választ adni, mert nagyon függ attól, hogy neveled a kutyát. Nekem egy fiú francia bulldogom van, kölyök korától velünk van. Ahogy írták fentebb is, ezt a 2 évet át kell vészelni, sok meló, sok türelem, kitartás kell hozzá, hogy utána egy okos, megbízható kutyát nevelj belőle.

De ami általánosságban a bulldogokra jellemző: nagyon szeret a kanapén feküdni, szeret napozni, imádják a labdát és minden mozgó dolgot, eléggé betudnak pörögni tőle, imádnak játszani, játszani és játszani, szeretnek más kutyákkal is játszani de a legjobban a gazdival való időt szeretik. Elég sok egyed domináns ( pl az enyém is), így fontos hogy neveled. Nem árt ellátogatni egy kutyasuliba is velük, ahol sok okos tanácsot adnak az oktatók.

Mozgás igény: kölyök korban pörögnek, aztán szépen lassan lenyugszanak.

Nagyon hamar elterelődik a figyelmük a gazdiról, ha meglátnak valami mást , de egy bottal vagy bármi mással könnyen magadra hívhatod a figyelmüket. Ami nagyn fontos ,hogy NAGYON MAKACS KUTYÁK!!! Minden percben próbálkoznak a gazdinál, feszegetik a határokat, de még felnőtt korukban is , szóval következetes gazdit igényel.

Kajára lehetnek allergiásak, illetve nem minden tápot viselnek el, elég érzékeny a pocijuk, így próbálgatni kell, hogy melyik válik be.

Hogy mennyi foglalkozást igényelnek: a mi kutyink általában hétfőtől csütörtökig otthon van kb 7 órát, de szokott olyan lenni, hogy betudjuk vinni a munkahelyre. Ha otthon van ezt a 7 órát végig alussza. Reggel kb háromnegyed órát szoktunk vele sétálni 2 részletben.

Aztán délután meg változó, van hogy találkozunk kutya barátokkal,de hétköznap ez ritka, főleg most, hogy már sötét van du 5-kor. Így marad a séta és a játék (főleg otthon).

Egy nap kb 2,5-3 órát sétálunk vele, plusz játék lent vagy otthon. Hétvégente meg visszük kirándulni.

Imádnak középpontban lenni, az én kutyám pl kimondottan élvezi, ha nyáron kint a teraszon az asztal körül ülünk és ő felülhet valamelyik székre. Mindig azt várjuk, hogy mikor fog hozzá szólni a témához.

Én ajánlani tudom csak a bulldogokat, nagyon makacsok, de egy szeretet bombák, és nagyon viccesek emellett. Már csak a kinézete is az :) Kicsit beteges fajta, de ha sikerül jó alomból választani akkor nem lesz baj.

2014. okt. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ohh..nagyon köszönöm a következő kommentelőnek is:)

Nagyon hasznos tanácsokat adott köszönöm....

Esetleg még tudna adni h hol lehetne "szerezni" kutyust?

És még a makacsság alatt mit lehet érteni?

Nagyon köszönöm...érdemes volt olvasni <3

2014. okt. 30. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!