Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok valakit, aki szokott...

Tudtok valakit, aki szokott vigyázni kiskutyára, és megbízható a hely?

Figyelt kérdés
Nem igazán szeretném panzióba adni, viszont gyorsan el kell intéznem, legyen helye, mert egy hétre el kell utaznom. Köszi előre is a választ, más kerületbe is elviszem, csak időm se sok, és a munkahelyhez vagy lakáshoz közelit keresek. Preferált kerületek: 3, 14, vagy 13 kerület. A kutyusom másfél éves Bolognese, nem mini.
2014. dec. 1. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Fiú-lány? Többi kutyával hogy jön ki?
2014. dec. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Egyrészt, igénybe vennél egy szolgáltatást, de fizetni nem akarsz érte? Ez milyen dolog?

Másrészt meg... Komolyan rábíznád egy vadidegenre, aki annyira se értékeli a "munkáját", hogy pénzt kérjen érte, vagy bármiféle felvállalt formában művelje, amit csinál? Vagy annyira rutintalan, hogy esetleg bajt csinálhat, elveszítheti a kutyát, vagy baleset érheti nála? Átgondoltad te ezt?

2014. dec. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam még egyszer, de sehol nem találom hol írja, hogy nem akar fizetni érte.
2014. dec. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

2-es, miért kell ennyire negatívnak és rossz indulatúnak lenned? A mai rohanó világban már sajnos nem nagyon van idő barátkozásra, hogy ilyen esetekben legyen valaki aki baby sitteli a kutyánkat.

Az, hogy ezt kiírta a kérdező, még szerintem nem jelenti azt, hogy bárkinek lepasszolná.

És hogy nem akar fizetni, a másik meg annyira nem értékeli a "munkáját", hogy pénzt kérjen. Persze, mert már szívesség, önzetlen, de józan jóság nincs is, nem is lehet a földön mi?

2014. dec. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6%

Kérdező, ha van lehetőséged, vidd magaddal a kutyádat! Több panzióról is csak rosszat hall az ember.

Esetleg próbálj meg egy menhellyel beszélni, hogy valaki szállásolja el a kutyust, míg te nem leszel itthon, vagy esetleg egy menhely szállásolja el. Hallottam már ilyet, nem volt semmi gond belőle.

2014. dec. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Ha fizetsz érte, akkor hívjuk kutyapanziónak, ennyire egyszerű :)
2014. dec. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Ezen a fórumon egy 2009-es hasonló témában 2-en is felajánlották, hogy panzió helyett- kérdésem első részében írom, hogy nem feltétlen tájékozatlan vagyok, mi a neve egy ilyen intézménynek, hanem nem szívesen adnám be- tehát, hogy vigyáznának kutyusokra. Ilyen indíttatásból írtam ki a kérdést.

Természetesen, mivel jelenlegi 3 munkám közül az egyik épp szolgáltatóipar, és annak ellenére segítek az embereken, hogy azok nekem inkább nem- igaz másfél évig még ingyen is adtam 8 000 Ft értékű kezelést mindenkinek- nem gondolom, hogy nekem is ellenérték nélkül bárki is ingyen segítsen, meg se fordult a fejemben. Idő híján pedig végülis egy kedves panzió tulajdonossal felvettem a kapcsolatot, mert egy kutyát elvinni repülővel, tán "kutyább", mint a panzió. Megírom a tapasztalatokat, mert ha jó hely, akkor megérdemli, ha nem annyira, akkor pedig erősítem az előzetes rossz megérzést általában az ilyen helyek iránt. Még egyszer kösz az időt, amit ráfordíttotatok a témára. Amúgy egy édes másfél éves fiú Bolognese, aki úgy lett szocializálva, és tanítva, mint egy németjuhász, mert nekem előtte nagy kutyáim voltak. (Persze nem tudná "úgy" elkapni a "betörőt" :-)))

2014. dec. 2. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!