Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány havonta kell féreghajtózn...

Hány havonta kell féreghajtózni kölyökkutyát? 4 hónaposan kapott utoljára a veszettség elleni oltással, most hat hónapos.

Figyelt kérdés
2014. dec. 4. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg lakásban tartott kutyát negyedévente szoktak, kintit félévente/évente. Akik hússal etetnek, azok szoktak gyakrabban (2-3 havonta). Mi általában 2-3-szor szoktunk egy évben, vagy ha esetleg valami olyan történik, hogy gyanús a dolog.
2014. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amikor oltásra viszed, akkor a doki megkérdi hogy mikor kapott, és ad is neki, ha szükséges.
2014. dec. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oltásra majd csak 10 hónaposan kell vinni, azt mondta az állatorvos (veszettség ellen, majd a kombináltat, utána már csak évente. DE a féreghajtót nem tudom. Kinti kutya, tápot kap.
2014. dec. 4. 19:55
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Én nem szeretek túl gyakran adni, mégiscsak gyógyszer. Szóval ha egyébként megfelelően van ápolva, bolha ellen védve van, akkor 4-5 havonta bőven elég adni.

2014. dec. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden kutyát ajánlott negyedévente (3 havonta) féreghajtani. Legyen az kicsi, nagy, közepes, kinti, benti... stb.
2014. dec. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A féreg a kutyába a földről fűszálakról kerül be. Azaz a féregpete. Mivel minden kutya jár kint, akár kinti akár benti, akár eszik nyers húst akár nem, így nincs értelme emiatt különbséget tenni.


3 havonta ajánlott féreghajtózni, de évente minimum 1x kötelező.

2014. dec. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!