Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havonat vagy hogy kell a...

Havonat vagy hogy kell a kutyát féreghajtozni? cseppet vagy nyakörvet használsz bolha kullancs ellen?

Figyelt kérdés
2014. aug. 29. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
3 havonta kell féreghajtani a kutyákat. Én kiltix nyakörvet használok, bolha és kullancs ellen is véd, nekem eddig bevált.
2014. aug. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk az állatorvos azt mondta fél évente bőven elég féreghajtani, mivel nem nagyvárosban lakunk. Nem találkozik a kutya annyi szeméttel, szennyeződéssel, kutyával, emberrel mint például a fővárosban. Ha forgalmas helyen élsz akkor ajánlott a 3-4 havi féregtelenítés, de havonta semmiképp nem kell.

Mi Forestot használunk, ami vízálló és 7-8 hónapos a hatása. Nekünk eddig nagyon bevált, se bolha, se kullancs nem volt még a kutyában, pedig erdő mellett lakunk és minden nap nagy füves, területeken is sétálunk. Én bátra ajánlom mindenkinek, az ára elég drága, de legalább 1 évben maximum 2x kell megvenned. Nekünk a spot-onok nem váltak be egyáltalán.

2014. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi nagyvárosban lakunk, és nem tudom, hogy ezért-e, de azt mondta az orvos, hogy 3 havonta egy negyed szem, 3 kilós a kutyám. Nekem a cseppek váltak be, mivel a nyakörv zavarta őt. Egyáltalán nem vakarózik és kullancs sincs benne, mióta rácseppentettem. Egyébként Frontline (kék színű).
2014. aug. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kisvárosban élek, mégis az állatorvos azt mondta, 3 havonta féregtelenítsünk. :)


Kiltix nyakörvet használunk, ebben a 3 hétben még nem volt probléma, szóval érdemben még nem tudok róla nyilatkozni.

2014. aug. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egyébként zöldövezetben lakom kb. faluban, ahol nem sok kutya ember és egyéb járkál az utcákon, egyáltalán nem forgalmas a környék, így értettem a nem forgalmas helyet, a legtöbb kutya bezárva és nem is sétáltatják, szóval... :( :/ :D Ha városban laksz (legyen az kicsi vagy nagy) mindenképp jobban kell figyelni ilyenekre :)
2014. aug. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hovarju ***** válasza:

Az én kutyám 3-4 havonta kap féreghajtót, mert az ágyban alszik és mert sokat játszik kicsi gyerekekkel.

Advantix cseppet használunk, mert az nincs állandóan a kutya nyakán (mint a nyakörv) és így csak 2-3 nap simogatásból marad ki, amíg felszívódik a csepp. Nálunk bevált, bolhára, kullancsra repülő rovarra.

2014. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi is 3-4 havonta féreghajtózunk, spot-ont használunk, név szerint az Advantixet. És működik.
2014. aug. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!