Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most őszintén így névtelenül...

Most őszintén így névtelenül tenyésztők ti tényleg a fajta jobbá tételére mentek? Vagy inkább a pénzre ami belőle van?

Figyelt kérdés
2014. dec. 6. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem igazi tenyésztők nem nagyon fordulnak meg ezen az oldalon :)
2014. dec. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek igaza van :D

De az igazi tenyésztők arra mennek :) de ezek nem keverendőek a tk-ás szaporítókkal. Na azok mennek csak a pénzre, csak komolyabban mint a sima szaporítók....

2014. dec. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sportra tenyésztek kutyát, és a legtöbb alom külföldre megy, mivel eredményesek a tőlem kikerült kölykök, emellett egészségesek és h a kezdeti 8 hétbe beleteszek mindent amit lehet h a kölykök a lehető legszociálisabban kezdjék meg a leendő életüket. Nem törekszem mennyiségre, és csak olyan párosítást csinálok meg amiből én is vennék - vagyis amiről tudom, h testfelépítésben tökéletesek lesznek, magas drive-juk lesz, nem lesznek túl szenzitív karakterűek, de brutál elborultak se, a többi már a gazdin múlik.

Emellett hazudnék, h nem jön jól az a pénz amit a kölykökért kapok. De ebben munka van és ugyanúgy befektetett pénz. Ezek után aki a munkám után sajnálja tőlem ezt, az ugyanúgy sajnálja attól az informatikustól, közgazdásztól, ügyvédtől például aki kétszer annyit keres mint ő. Az emberek azt gondolják, h egy kölyökkutyáért elkért összeg mögött nincs semmi, mivel a kutya úgyis megszüli, azt' csá. Az a büdös életben nem nevelt fel minőségien egy almot és a büdös életben nem készített föl kutyát versenysportra úgy h az nyerjen is (ergó lehessen mire alapozni az almot).

2014. dec. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, milyen fajtat tenyesztesz?

En is tenyeszteni szeretnek kesobb. Nekem is az a celom nagyreszt, ami az elozonek azzal kiegeszitve, hogy en egy magyar fajtat szeretnek meghonositani kulfoldon. Penzt nem sokat fogok belole latni, hiszen a fajtat itt nem igazan ismerik, viszont a koltsegek sokkal nagyobbak lesznek, hiszen kb mindent (tenyeszszemle, munkavizsga stb) Europaban kell csinaltatnom.

2014. dec. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a fontos h milyen fajtát tenyésztek. A fontos az, hogy lehet irigykedni meg számolgatni, hogy mennyi nálam egy kölyök és h húúú mennyit kaszálok, de tessék mellé megnézni azt a munkát (és pénzt) is amit egy alomba, egy eredményes szukába beleteszek. Nem a semmiért kérek el annyit. Csak vannak emberek, akik ezt nem hajlandóak felfogni.
2014. dec. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem fontos, csak erdekelt. :) Nem muszaj elarulni.
2014. dec. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már a honlapjából is kiderül kb, hogy mire megy. Ha ezer címe, vizsgája van a kutyáinak, keveset ellenek és a kan sem saját tenyésztés, nem azt rakja minden szukájára, akkor nem valószínű, hogy a pénzért csinálja, hiszen a fentiek elviszik a bevétel nagy részét.

Akinek van egy megfelelt/tenyészthető/akármilyen eredménye, a kanja háznál van és folyamatosan azzal fedezteti minden szukáját, attól nagy minőséget nem lehet elvárni. Az egy jó dolog, ha ad tk-t, de ha nem szekeltálja, méretteti meg a kutyáit, akkor hogyan akarna a legjobb lenni? És ha nem akar a legjobb lenni, minek hoz le almokat? Hát a pénzért, "tenyésztő" vagy sem.

2014. dec. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akitől én vettem a kutyámat, külföldre vitte a szukát befedeztetni, hogy megfelelő minőségű kölykök szülessenek. 10 hetesen adta ide a kölyköt, egy kivétellel minden oltása megvolt, szerződéssel, (a törzskönyv később lett kész) utánakérdezett, hova, miért vesszük a kutyust, később meg is látogatta.
2014. dec. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!