Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támadta meg az egyik...

Miért támadta meg az egyik kutyám a másikat?

Figyelt kérdés
Röviden a kapcsolatuk: Van egy 5 éves bullmasztiffom, aki másfél éve van velem és egy 10 éves mopszom. A mopszom elég öntörvényű, mindkettő kicsit antiszociális. A bullmasziffommal járunk már kutya iskolába, hogy kezelhetőbb legyen. Ha akarom van tekintélyem velem szemben. Körülbelül félévente egyszer szoktak összeveszni a kutyák, általában akkor kaján vagy mikor tüzel a masztiff (mert ő a lány), akkor mert olyankor agresszívabb. Hogy ne legyen akkor sem agresszív most 5 napja ivartalítottuk. Minden szépen jól meg, mopszommal nem volt máig semmi probléma. A masztiff feküdt mellettem és a mopszom szeretett volna feljönni az ágyra és akkor elszaladt a pokol nagyon durván egymásnak estek, de szerencsére egyiknek sem lett baja. Utána mindkettőt a helyére tettem (mint később kiderült nem eléggé). Pár órával később már csak a mopszom elakart menni mellette és akkor megismétlődött az egész szitu. Szerencsére nem voltam egyedül és a masztiffomat egy kettőből levettem a kicsiről és a földre nyomtam és fölé kerekedtem, eléggé el is kaptam, mert ez az egy dolog amit nem tűrök, hogy ekkora erő fölénnyel merje bántani a kicsit akármiről legyen szó... A kérdés az, hogy lehet e az ivartanítás az oka az egésznek? Hogyan kerülhetném el még inkább az ilyen helyzeteket? Mit hibáztam, mit kéne másképp csinálnom? Most a bullmasztiff kb. rám se mer nézni....
2014. dec. 7. 14:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést kicsit elírtam az idegességtől. Szóval jártunk kutya iskolába, mert azt már 1 éve elvégeztük. A többi elírásomat szerintem ki lehet silabizálni...
2014. dec. 7. 14:11
 2/7 anonim ***** válasza:

kaja az gazos ugy, aztan gondolom elvágta magát azóta a kicsi a nagynál.

ez olyan mint a szomszed kutyaja, megharapott, anyát is. akkor neki ment a kutyank, na azóta, ha tudná darabokra tépné! pedig más kutyakkal nem ilyen, de az morog utcarol, keritéstöl nekik, szoval még cukkolja is a kutyaimat, szoval nem tudom a pici nem e tett vmit, amivel nagyon kihuzta a gyufat a nagynál.

2014. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De mikor a kicsi esetleg kekeckedik vele mindig leállítjuk és még azt sem lehet mondani, hogy 10 esetből 1x előfordul ilyen "bunyó". Ráadásul ma aztán az ég világon semmit nem csinált a kicsi. Máskor nyugodtan fekszenek egymás mellett, ezért egyszerűen nem értem, hogy miért nem engedte a nagy, hogy most is mellettünk lehessen a picike...
2014. dec. 7. 14:44
 4/7 anonim válasza:
0%
Csak barátkozni akartak. Tudod a kutyák ilyenek.
2014. dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez nem lehetett barátkozás...széttudták volna szedni egymást. Az zavar a legjobban, hogy egész nap velük vagyok, figyeltem őket és ennek semmilyen előjelét nem láttam...
2014. dec. 7. 14:49
 6/7 sippara ***** válasza:
Azért ment neki, mert nyilvánvalóan megteheti - bár azért nekimenésnek sem nevezném az ilyet, ha egy bullma nekimegy egy mopsznak, onnan a mopszot minden valószínűség szerint zacskóban viszik el. Menjetek vissza suliba, mert koránt sem olyan a kapcsolat a kutyáiddal, hogy ezt önállóan otthon meg tudd oldani.
2014. dec. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5 napja műtötték, akkor lehet azért hisztis. Az én kanom a műtét után amíg érzékeny volt a sebe senkit nem engedett a hasa közelébe. Persze ha nekimegy a másiknak azzal pont nem tsz jót a sebnek. De a hisztire lehet ez a magyarázat. A bullt is szidd le de a mopszot is. Hagyja most békén a bullt. Mi emberek sokszor nem vesszük a jeleket, amit egymásnak adnak. Lehet a bull már figyelmeztette a mopszot, az meg nem fogta.


A Te jelenlétedben senki nem verekedhet. Mindegy ki kezdte. Csak akkor nem kell leszidni ha látható jelét adja, hogy ő mindent megtett, hogy kerülje a konfliktust. A provokálás is büntetendő...

2014. dec. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!