Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás közben egy...

Kutyasétáltatás közben egy záratlan kapu miatt kiszökött pitbull támadta meg a kutyámat, de engem is megharapott.8 napon túli sérülést szenvedtem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Milyen törvény, szabály, stb vonatkozik ilyenkor a kutya gazdájára? Ja, és oltása lejárt 3 héttel. Akkor kell kapnom veszettség elleni oltást?

#kutya_harapás
2014. aug. 26. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
2012. évi II.törvény
2014. aug. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Hát oltást szerintem kéne kapnod.. Azt nem tudom, hogy mivel büntetik a gazdát, meg hogy ennek mi a menete.
2014. aug. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Húgom hasonlóan járt, bár neki csak hámsérülése lett, nem volt vészes.

Az adott kutyust 2 hétig megfigyelte valamelyik hatóság. Húgomnak pedig tetanuszt kellett volna kapnia, de mivel az utolsó ilyen oltása óta nem telt el 10 év, nem kellett kapnia. :)

2014. aug. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt már ilyen! Egy németjuhász szökött ki a kapun, nekiment a kiskutyámnak. Semmi baja nem lett, azonnal rohantunk vele a dokihoz. A kutya gazdáitól elkértük az oltási kiskönyvet, de csak az öregasszony volt otthon, és nem adta oda. Mentünk a rendőrségre, hogy most mi legyen, de átirányítottak az önkormányzathoz, merthogy azok foglalkoznak ezzel.

Mentünk oda. Tehettünk volna feljelentést, hisz minden mellettünk állt, nem én tehettem róla hogy a bezáratlan kapun kiszökött az én kutyámnál 5x nagyobb dög. Csak tájékozódás szinten érdekelt a dolog, inkább szerettük volna megbeszélni velük. Hazajöttek a kutya gazdái, megbeszéltük a dolgot, jól lecseszték az öregasszonyt hogy miért nem zárta ne a kaput. Úgyhogy nem tettünk feljelentést. De ha nem lettek volna hajlandóak tárgyalni velünk, akkor megtettük volna.

Azt javaslom, előbb próbálj meg egyezkedni a kutya gazdájával, hisz nem tudhatod, mi történt! Előfordulnak olyan balesetek amikről senki sem tehet! Ha nem lesz nyitott a dologra, akkor jelentsd fel!

2014. aug. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel lejárt a kutya oltása ezért kéne kapnod még hozzá elég sürgősen. Feljelenthetitek.


Minket is támadott már meg kutya,de ott "csak" én sérültem a jobb karomból kitépett egy darabot a Német juhász (később kiderült,h. nem ez az első alkalom,h. embere v. kutyára támadt),viszont annyi szerencsém volt,h. az oltásai rendben voltak,tetanuszt se kellet kapnom,mivel olyan gyerekkori oltásom van. Viszont napokig vérzett a karom,mert mély volt a seb..nos elég kellemetlen mikor úgy fekszel/kelsz,h. véres az ágy.. :D A lényeg,h. nem lett baja az akkori kutyámnak. :)

2014. aug. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!