Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kaját ajánlotok egy...

Milyen kaját ajánlotok egy érzékeny gyomrú Cavalier King Charler kutyának?

Figyelt kérdés
Cavalier kiskutyám 8 hónapos. Szegénykémmel sokat járunk orvoshoz, mert a hasmenés visszatérő probléma nálunk. Kezdetben Purina Pro Plant evett, de most úgy néz ki mintha megunta volna. Nem eszi meg, csak beleszagol. Kiköpködi ha kézből adunk a szájába. Néha hasmenése is volt ha éppen nem, akkor is puha volt a széklete ami bűzmirigy problémához majd fülgyulladáshoz vezetett. Szépen áttértünk egy közép árkategóriás konzervre mert a szárazakat nem igazán akarta elfogadni. Kezdetben jó volt, már örültem is, de most ugyanaz mint a száraznál. Hasmenés és puha széklet. A doktor azt mondta próbáljak meg neki keresni egy minőségi száraz tápot (bárány, rizs). Olyat ami érzékeny gyomrú kutyáknak való. Muszáj, hogy rendbe jöjjön az emésztése. Tudna valaki ilyet ajánlani nekünk? Az árban nincs határ. A lényeg, hogy jó legyen a kutyusomnak. Köszönöm :)
2014. dec. 7. 20:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Charles. bocsi :)
2014. dec. 7. 21:01
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk az orvos a Pro plan lazacos,rizses tápot ajánlotta,mi azóta is azt esszük és nagyon szeretjuk.
2014. dec. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A pro plant abszolut nem eszi már meg és hasmenése van tőle. Ha gyógyszerrel rendbejön akkor pár napig puha széklet aztán megint hasmenés. :/
2014. dec. 7. 21:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Brit care?
2014. dec. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jónak tűnik :) Köszönöm.
2014. dec. 7. 21:26
 6/9 anonim ***** válasza:

szívesen :)

az enyém ugyan nem Care-t hanem Premiumot eszik, de előtte én is Pro Plannal etettem. épp csak beleszagolt, ímmel-ámmal ette csak, ezt meg imádja.

2014. dec. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A megfelelő tápot neked kell megtalálnod . Ami valakinek bevált, messze nem biztos, hogy a tiednek is megfelelő lesz. Konzervtől amúgy is a legtöbb kutya lazát termel. Ha pedig többféle táp után is rendezetlen a széklet, kell kérni széklet vizsgálatot. De, pl egy Enteroferm gél kezelést kipróbálhatnál.

Olyan pedig nincs, hogy egy kutya megunjon egy fajta ételt. Amelyik válogat, az nem éhes.

2014. dec. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom, hogy ami az egyik kutyának jó az a másiknak nem biztos. Bíztam benne, hogy vannak akik hasonló helyzetben voltak és talán tud valamit ajánlani. Első kutyusom, nem ismerem a tápokat az interneten pedig mindennek nagyon jó reklámja van. Voltunk orvosnál, kapott tablettát is, de a gyógyszeres kezelés alatt nem tudják megcsinálni a labort. Ma visszavittem orvoshoz. Kapott antibiotikumot és Royal Canin tápot vettünk az orvos ajánlásával. Ez direkt érzékeny gyomorra és betegség idején ajánlott ami segíti a lábadozást. Ha ez a táp beválik akkor maradunk ennél. Ha nem, akkor labor mert valószínűleg szervi probléma van :( Remélem jó lesz a táp és megoldódik a problémánk. :)
2014. dec. 8. 19:34
 9/9 panettone ***** válasza:
A kutyák leginkább a gluténre érzékenyek, próbálj gabona mentes tápot ( acan, orijen, happy dog....) de a legegészségesebb a nyers táplálás erről itt kaphatsz intót, tanácsokat: [link] . a caviknál nagyon bejön ez az etetés.
2014. dec. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!