Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám nem akarja megenni...

A kiskutyám nem akarja megenni a konzerves kutyakajat, de nem mindennap főzök olyat amiből kaphatna. Mit tegyek? Mivel etessem?

Figyelt kérdés
2014. dec. 10. 13:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt a hulladékot én se enném meg. Adj neki minőségi száraz tápot, vagy nyerssel etesd.
2014. dec. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nekem aztmondták,hogy megunja ha mindig ugyanazt kapja..ez a tappal is így lenne. Raadasul rosszak a fogai nem nagyon tudná megrágni.
2014. dec. 10. 13:25
 3/19 anonim ***** válasza:

Miért rosszak a fogai és milyen szinten? A kiskutya kisméretű idős kutya? Vagy ha kölyök, hogy lehetnek rosszak a fogai?

Annyira nem lehet rossz, hogy a száraz tápot ne tudja elrágni. Az Én kutyáim minden reggel szárazat kapnak és nem unják, imádják, de nem mindegyik fajtát szeretik. Néha szoktam rá tojást ütni, azt nagyon szeretik.

2014. dec. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
9 eves kismeretu kutya. Fogkövesek a fogai, vettem neki pedigree rágcsát fogkő ellen azt sem eszi. De ez a tojasos táp jó ötlet. Milyen márkájút ajánlanál?:)
2014. dec. 10. 13:52
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A Pedigreet felejtsd el! A fogkövet állatorvos tudja leszedni, beszélj vele erről.

Házi kosztot se kapjon mindennap, legfeljebb egy héten egyszer.

2014. dec. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ostoba tévhit, hogy megunja az ételeket a kutya. Egyszerűen csak már annyira el van kényeztetve, hogy simán válogathat, hisz a gazdi úgy is a legfinomabb ételeket fogja elé rakni.

A fogkövet semmi sem fogja leszedni, csak az állatorvos! Viszont hozzá hamar vidd el, mert a fogkő hihetetlen ronda dolgokat tud csinálni a kutya fogaival! Kezdve az állandó íngyulladásig egészen a fogak teljes elrohadásáig. Bizonyos rágcsák csak a fogkő kialakulása ellen védhetnek -bár a Pedigree szerintem még arra sem jó-, de a kialakult fogkövet már nem tudják leszedni!

A konzerv semmire se jó, attól pont, hogy csak terjedni fog a fogkő! Emellett 80%-ban vizet tartalmaz, kutya számára értékes tápanyag szinte nincs is benne, viszont tele van ízfokozókkal és szénhidráttal. Ha jót akarsz neki, akkor válts normális tápra, vagy kezdj el BARF szerint etetni.

2014. dec. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellett volna rászoktatni az emberi kajára. (Lehet, hogy a fogai is jobbak lennének.) Amit tehetsz:

- jóminőségű (nem pedigree) táppal megkínálod naponta kétszer 10 percre, utána elveszed,

- elviszed orvoshoz, hogy leszedje a fogkövet és kihúzza a rossz fogakat,

- nem adsz neki házikosztot, akárhogy sztrájkol, kuncsorog, szépennéz. Ha kedvezni akarsz neki, egyszer-egyszer kaphat, a táppal együtt, de soha nem olyankor, amikor kéri és sztárjkol.

2014. dec. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
3. Voltam. Kutyája válogatja,hogy melyiket szeretik, az enyémek egyedül a Darlingot nem szeretik. De tudod mit? Én azt vetem észre a kutyáimon, hogy minél színesebb a táp, annál inkább nem szeretik. Nem tudom mit tesznek bele ezekbe a sz.rokba, de inkább a gazdinak tűnik gusztusosabbnak, mint a kutyának. Lehet a sok színezőanyag ront az ízvilágon. A Darling pl. eléggé sok színű, és főleg a pirosakat szelektálják ki. Én nem is veszek nekik, csak a sógornőm vett jó szándékból, de nem ették meg. Nyers tojást bátran kipróbálhatod, mindegyik kutya imádja. Üsd fel és verd fel, hogy könnyebben el tudd keverni az étellel. Bevonja az egészet, és imádni fog minden egyes falatot.
2014. dec. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

1: A fogkő nem magától alakul ki. A kutya fogát karban kell tartani. Meglévő fogkőhöz állatorvos kell, pedigré meg se kajának ,se fogkőnek, semminek nem jó, csak a kukába rakni....

2: Megunja? Már látom is a lelki szemeim előtt, hogy a farkas az erdőben megunja a kajáját.....

2014. dec. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Miért ne kapjon házi kosztot minden nap? az én értelmezésemben a házi koszt egyenlő a neki főtt kajával.na már most annál jobb nem hiszem hogy létezik.én is főzök az enyémnek natúr szétfőtt rizs,nyúlhús,alma,répa,brokkoli stb. IMÁDJA! és legalább tudom mit is eszik pontosan a BARF is szuper bár én nem adom mert nekünk a főzés vált be.
2014. dec. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!