Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyi elég lenne neki?

Ennyi elég lenne neki?

Figyelt kérdés

Napi 2-3 óra tartalmas foglalkozással (frizbi,tanitgatás,futás) mellett tarthatnék border colliet?

Hétvégénként mindig egész nap kirándulnánk



2014. dec. 11. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért ne tarthatnál? Ha ezt 15 évig tudod neki biztosítani, és amúgy neked megfelel egy border jelleme, akkor uccu neki. Meg persze ha ezt lakásban tartással képzeled el, nem kertbe kicseszés mellett, mert az úgy már annyira nem jó buli.
2014. dec. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Napi 2-3 óra kutyázás embertelen sok,nem mintha nem férne bele az időbe,csakhogy a tapasztalatok szerint néhány hónap alatt ez lecsökken a kötelező eü.sétákra.
2014. dec. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem értettem hogy lehet napi 2-3 órás foglalkozást + hétvégén egész napokat előre eltervezni 10-15 évre...

Ha valaki dolgozik mondjuk fél ötig, hazaér öt-fél hatra, nyolcig a kutyájával van, de mikor vásárol, főz, mos, takarít, tanul, foglalkozik a párjával, találkozik a barátaival, esetleg tanul, stb?


Persze tök jó, ha ez valakinek belefér, a kutya a mindene, ne értsetek félre, de szerintem ez kivitelezhetetlen, legalábbis számomra. Aki ilyen terveket szövöget, az nézzen mélyen magába és gondolja át. Aki most 20 éves, annak valszeg a gyereke is a kutyája mellé fog születni, arra is gondolni kell.


Szerintem abba sem bolondul bele a kutya, ha egy nap másfél órát rohangászik a haverokkal, másnap csak fél órát, de tanulnak, gyakorolnak mellette, harmadnap kutyaiskola, stb.

2014. dec. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem most eltervezed, hogy 3 órát fogsz a kutyával foglalkozni, utána 1 hét után abba hagyod. ne fogadj örökbe. nem tudom hány éves vagy, de szerintem túl naiv vagy.
2014. dec. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 amynopirimidin válasza:
0%

A border collie-nak nem elég ennyi! nagyon inteligens és nagy mozgásigényű munkakutya, aki gyakorlatilag folyamatosan igényli azt, hogy legyen valami elfoglaltsága. Más kutyafajtáknál ennyi foglalkozás beleférhet, de egy border collienak ennél nagyobb igénye van. Ha nem tudsz neki elég elfoglaltságot biztosítani akkor előbb-utóbb megjelennek a viselkedési rendellenességek amik nagy gondot okoznak az egész családnak.

Egy állatorvostan hallgató

2014. dec. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, azért mert állatorvostan-hallgató vagy, még nem vagy expert border collie-ból... az állatorvosok vajmi keveset tanulnak a kutyákról, pláne a viselkedésükről, nevelésükről, etológiáról.


2 munkavonalú borderem van és közel nincs meg a napi 3 óra és láss csodát, nyugodtak, kiegyensúlyozottak a lakásban, ha egyedül vannak, és pörögnek ha meló van. Egy héten 2-3 agility edzés és hétvégente verseny/kirándulás vagy csak semmittevés.

2014. dec. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a border kicsit túl van lihegve...ez nem valami szuperszónikus űrrepülőgép, hanem kutya. Eszik, alszik, pihen ez is, gondolom. A puli ugyan azt a munkát végzi, nyilván ha egy óra rohangászás után kidöglene, nem lenne puli, de szerintem a border sem csak terel és terel és terel eredeti feladata szerint, mert az a nyájnak is tartani kell a tempót. :D


Az egyik lovastanyán volt egy border(szerűség, annak nézett ki, nyilván tk nélkül), na az imádta hajkurászni a lovakat, egyébként meg feküdt egész nap a komondor mellett. Azt mondanám, a komondor volt az aktívabb.


Szóval részemről a border egy nagy aktivitású munkakutya, de a napi három óra elmélete számomra még mindig egy kicsit túlzásnak tűnik.

2014. dec. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves leendő állatorvos!

Kutyakiképzőként szeretnélek megkérni, hogy most és a jövőben is szíveskedj tartózkodni az olyan megnyilatkozásoktól, amik nem tartoznak szorosan a szakterületedhez, mert hülyeséget beszélsz, de komolyan veszik az emberek! Én sem mondom meg egy kutyáról se, hogy mi a baja, maximum tippelek, de elküldöm a delikvenst az állatorvoshoz, kérlek, te se mondd meg egy borderről, vagy bármilyen más fajtáról, hogy mennyi foglalkozásra van szüksége. Nem ez a szakmád, nem értesz hozzá, csak hallasz dolgokat, de nem sokkal többet vagy jobbat, mint a szomséd Marika néni az interneten. Viszont, mint említettem, valamiért elhiszik az emberek, mert az állatorvost tartják az ultimate szakembernek, mert az egyetemet végzett, és akkor aztán tuti, hogy mindenhez ért. Pedig, mint a mellékelt ábra és sok másik példa is mutatja, közel sem így van.

2014. dec. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
És csak hogy megmagyarázzam, miért hülyeség, amit mondasz: ha egy border tényleg napi tizensok óra folyamatos aktív terelést igényelne, már rég éhen halt volna az összes birka, ami mellett border van. Mert azt gondolom, te sem képzeled, hogy amíg a nyáj legel, addig a juhász felkészül a következő dog dancing versenyre a kutyával, meg mobil agilitypályával szórakoztatja. Francokat, ha átmentek A-ból B-be, akkor nyugalom van, akár border az a kutya, akár nem.
2014. dec. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!