Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek elég neki ennyi...

Szerintetek elég neki ennyi séta naponta?

Figyelt kérdés
A kutyám kinti-benti, bár a kertben főleg akkor van, ha nem vagyok itthon vagy ha én is kimegyek vele. Ideális esetben minden nap sétálunk, egy-másfél órát. Ebből csak húsz perc zajlik pórázon, mert a közeli zöldterületen elengedem és ott rohangál, ha már kimozogta magát, akkor szoktunk kicsit engedelmesezni. Ez viszont csak napi egy séta. Itthon ezen felül labdázunk, trükköket gyakorlunk, az időm sajnos elég szűkös. Szerintetek kevés a napi egy séta, ilyen feltételekkel? Én elégnek éreztem, de néha olvasok itt olyanokat, hogy kissé elbizonytalanodtam (első kutyám, innen a bizonytalanság). Amit problémásnak tartok, hogy kevésszer tudunk más kutyákkal találkozni, de igyekszem ezen javítani. Ennyi mozgás mellett normál a súlya, kint energikus, a lakásban viszont nyugodt. Mit gondoltok?

2014. márc. 31. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2014. márc. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vizsla, ezért is merült fel bennem, hogy kevés lehet neki, bár nem a legizgágább egyed, ez szempont is volt, mikor anno választottunk az alomból.
2014. márc. 31. 16:51
 3/5 sippara ***** válasza:
Nekem ez teljesen elégnek tűnik egy nem hiperaktív vizslának, pedig sétában nagy náci vagyok :) Egyébként látni lehet a kutyán, ha este kilenckor még a fejed tetején ugrál páros lábbal, akkor gyaníthatóan nem volt neki elég a napi fárasztás, ha benyomja a szundit vacsora után, akkor meg valószínűleg elég volt :)
2014. márc. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt mindenki 5-6 órát kinn van a kutyával, mindenki a 36ezer forintos prémium táppal etet, mindenkinek félre van téve több millió forintja a kutya orvosi költségeire stb. Ezzel nem kell törődni, hiszen egy anonim oldalon mindenki azt ír, amit akar. Múlt héten nálunk napi 3 pisi-kaki volt kb. negyed órás körökkel, mert éjjel-nappal szakdolit írtam, ami miatt kb. idegroncs vagyok, jobbnak láttam így nem elmenni velük. Na bumm, nem azt mondom, hogy jó, de egyesek már állatkínzást kiáltanának erre.

Nem ez a jellemző egyébként, de ilyen is előfordul, és van olyan, hogy 1-2 nap kimarad. Amúgy én is egyszer szoktam vinni őket hosszú sétára, az általában 2-3 óra (mondjuk aktív, mert bringázás, labdázás, már kutyákkal játék, gyakorlás, úszás van), egy séta alkalmával meg gyakorlunk kb. 15-20 percet. Teljesen jól elvannak, pedig az egyik egy jó nagy mozgásigényű husky keverék, a másik meg szintén nagy mozgásigényű vadászkutya keverék.

2014. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek, megnyugtattatok! Szerencsére nem ugrál a fejemen, többnyire este nyolckor már húzza a lóbőrt:) Nekünk is volt már jobb-aktívabb időszakunk, de most itt is szakdogaírás, vezetni tanulok, dolgozom, egyszerűen nem tudok több mindent belesűríteni a napba.
2014. márc. 31. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!