Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor hányszor etessem a...

Most akkor hányszor etessem a kutyám?

Figyelt kérdés

8 hónapos közepes termetű kutyám napi 2x kap enni egy nap (egy adag reggel 7 körül mikor elmegyek otthonról és egy adag este 6 körül vacsira :)), de egyik ismerősöm azt mondta, hogy így el fog hízni. Nagyon sokat mozog a kutyám, és eddig nem láttam rajta, hogy baja lenne azzal, hogy 2x kap (ezt úgy értem, hogy nem kövér).

Szerintetek maradhat a napi 2 étkezés egy nap vagy csökkentsem le napi 1-re?


2010. febr. 1. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
1 éves koráig napi 2-szer kell. 1 éves kor után is lehet 2-szer de akkor inkább egyszer.
2010. febr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is így tudtam, de mindenki kioktatott, hogy elég neki napi egy adag, mert elhízik. :) De akkor ezek szerint jól tudtam. Köszi. :)
2010. febr. 1. 16:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet 2x (énis kétszer adok a kutyának), csak ne dupla adagot, hanem vedd ketté a napi adagot. Amúgy egészségesebb is ha kétszer kap enni, mert így nem csak befalja az egészer.
2010. febr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a hányszori étkezés a lényeg, hanem a mennyiség. ha a neki való adagot 2 részre osztod ugyanolyan súlyú lesz, mintha egyben kapná ugyanazt meg. Csak ne adj többet naponta összesen, mint a napi ajánlott mennyisége.
2010. febr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is pont ezekben az időpontokban etetem a 10 hónapos spanimat. Én 15 hónapos korában fogok áttérni a napi egy kajálásra, de azt sem hirtelen, mert gondold el, ha egyszercsak dupla adag kerül a pocakjába... Mondjuk az esti adagot kezdem csökkenteni, és picivel emelni a reggelit. Így előbb utóbb eljutunk a célig.
2010. febr. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben! Persze, szétbontom a napi adagtok. :) Akkor megnyugodtam, köszönöm szépen a válaszokat. :)
2010. febr. 2. 15:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én nj-om 16 honapos.Most 2x adok enni de lefeleztem az adagot. Reggel és este . De nyáron 1x fog kapni.A lényeg hogy ne etezsd túl. Sokat kell mozognia a kutyusnak.
2010. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy naponta egyszer kell rendesen megetetni, és heti egy diétás napot tartani, amikor nem szabad etetni.

Az én labim eszerint van nevelve, nem tűnik éhezőnek.

(Légyszi, ne kövezzetek halálra, jó?)

2010. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!