Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a klikkerrel...

Mi a véleményetek a klikkerrel való képzésről?

Figyelt kérdés
Szoktátok használni a klikkert? Szeretitek? Miért?
2014. dec. 14. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Szoktam. Náluk kényszermegoldás volt, mert nem igazán akarta megtanulni a fekszik-et, és így kb utolsó lehetőségként rákondicionáltam, mert a módszer amúgy nagyon szimpatikus volt. És megtanulta vele a parancsot, pedig előtte csak megvezetéssel csinálta, parancsra nem. Szóval imádom.


Persze nem ezzel kezdtem a tanítást, hanem "pacsit"-tal. Gyakorlatilag ez volt az első amit megtanítottam neki vele, de már ezt is formálással. Lábemelésre klikk, kaja.

Leírhatatlan érzés volt, amikor láttam hogy gondolkodik. Csak ült, nézett maga elé, meg a klikkerre, és gondolkodott.


Én mindenkinek ajánlanám, mert a kutya is imádja, mindig megörül ha meglátja a kezemben. :)

2014. dec. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

Én nem tatom túl szerencsésnek a klikkerezést, kb. úgy vagyok vele, mint a tanításban a fonomimikával (előbb megtanítjuk klikkerrel, aztán leszoktatjuk a klikkerről. (Mert mi van, ha sétálunk, behívás lenne, de otthon felejtettem a klikkert?

Mielőtt kutyaiskolába vittem a kutyámat, megnéztem több iskolát (Tüköriskolát is), de nem túlzottan jött be nekem(: Így egy hagyományosabb módon tanító kutyasulit választottam. 6 hete járunk, de már nagyon sok mindent tud, és sokszor "csak" simogatás meg dicséret a jutalom. Vezényszót meg karjelzést használok.

Hozzáteszem, a tüköriskolában zömégen kistestű kutyusok voltak (amikor én elmentem megnézni), itt viszont inkább nagytestűek és munkakutyák (német juhászom van).

2014. dec. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A klikker tanításhoz való. Ahogy a kutya megtanulta, mi az, hogy gyere ide, már nincs rá szükség, szóval nem szakad le az ég, ha otthonfelejted és nem kell a kutyát "leszoktatni" sem. Ahogy a kutya tudja, hogy mi a feladat, bevezeted a parancsot/jelet és ha azokat megtanulta, már nem is kell.


Én nagyon szeretem, a kutyám meg imádja, mert szeret gondolkozni, próbálkozni, játszunk és tanulunk egyben. Nagyon jól lehet vele feladatokat pontosítani, pl. hogy hogyan feküdjön, üljön, jöjjön lábhoz, meddig menjen előre, stb.

2014. dec. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én imádom. Hihetetlen hasznos, nem hiába használják a komoly munkakutyások is, de a segítő és szolgálati kutyák kiképzéséhez is. Ha igazán komolyan akarsz dolgozni a kutyáddal, akkor ez szinte elengedhetetlen, jelentősen megkönnyíti a tanulási, pontosítási folyamatokat. Ha komolyan akarsz vele trükközni, akkor nem nagyon tudod kikerülni, de nyomhoz, engedelmeshez és majdnem minden sporthoz hatalmas segítség!

És tisztázzuk, ez tanuláshoz, pontosításhoz kell, nem neveléshez, behívási problémákhoz vagy a már nagyon jól ismert feladatok ezredszeri gyakorlásához. Ha kész a feladat, a klikker elhagyható. Rehabilitációhoz, viselkedés zavaros kutyákhoz lehet még használni olykor, a megfelelő viselkedés megerősítéséhez félős vagy agresszív kutyáknál.

2014. dec. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tanításra használják,nekem nagyon bejött.De tudni kell pontosan a helyes használatát.A bonyolultabb feladatok megértetésėre tökéletes.
2014. dec. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!