Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet egy kutya epilepsz...

Mitől lehet egy kutya epilepsziás?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Öröklődhet,illetve valami stressz hatására...
2010. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amitől egy ember - a tudomány mai állása szerint nem tudni pontosan. Egy dolog valószínű, h öröklődő, de ún. "szerzett" is létezik. Mindenképpen az agy rendellenes reakciója avagy blokkja.
2010. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
bizonyos fajtáknál örökletes, a rohamot pedig stressz váltja ki, de olyan is van, hogy mérgezést túlélő állat utána epilepsziás marad.
2010. febr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az offért...Gondolom ez a baja kutyidnak,azért kérdezed..A doki milyen kezelést javasolt,meg mit mondott rá egyáltalán?
2010. febr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyusom epilepsziás volt, odafigyeléssel "100 évig is élhetnek vele", nekem ezt mondta az orvos, tehát ne aggódj! Sajnos azt nem tudtam meg, hogy örökölt vagy "szerzett" epilepszia volt, mert a szüleit nem ismertem, de mindig boldog, kiegyensúlyozott kutyus volt, 12 évesen jött ki rajta először. Általában akkor volt rohama, akikor este hazaértem a munkából és mondjuk 2 percnél többet kerestem a kulcsot a táskámban, ő meg a kapu másik oldalán várt, hogy végre hozzám bújhasson. :(
2010. febr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyusom akkor lett epilepsziás, amikor már nagyon-nagyon beteg volt (rákos). Azelőtt soha nem tapasztaltuk nála. Mondtuk is, hogy szegénynek, épp elég baja a rák, a daganat, még ez is.... :-(((((
2010. febr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Akiteki ***** válasza:
100%

Amit írtatok, időskori epilepszia, nem olyan súlyos, mint ami fiatalabb korban jön elő. Nekem is volt kutyám, aki 11 évesen lett az, nem voltak állandó rohamai, legfeljebb havi 1-2, azt azonnali gyógyszerrel meg tudtuk állítani.

Ha fiatal kutya lesz epilepsziás, az a jelenlegi nézetek szerint öröklött és súlyosabb tünetei is vannak. (napi rohamok pl.)

2010. febr. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát az én kutyum most 5 éves és már 2 éve vagy 1,5 éve jött ki rajta de általában 2-3 hónaponta volt ez az epilepsziás rohama ami általában 5 percig tartott! Ebben az évben már ez a 4. rohama..=( amúgy kihívtuk az állatorvost és mondta, hogy nem tud mit kezdeni vele! ( Tudatom veletek, hogy ez az állatorvos semmi máshoz nem ért SZERINTEM csak az oltáshoz...) Elvittük egy másik állatorvoshoz és ő mondta, hogy súlyos neki mivel elég korán kezdődött irt fel gyógyszert is és nem hat neki..ugyan úgy van neki rohama...! :(
2010. febr. 3. 13:53
 9/13 anonim válasza:
100%
stroboszkóp, tv, monitor, villogó fények, kialvatlanság, hanzavar éjszaka..., de gyakrabban okozhat epilepsziás rohamot fejsérülés is.
2010. márc. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Akiteki ***** válasza:
100%

Mi úgy vettük magunkhoz a kutyust, hogy már öreg volt (11 évs) és epilepsziás.

A vele lévő másik kutya meg összevissza verte. Az előző orvosa nyugtatókat írt fel neki, ami arra volt jó, hogy tényleg nem voltak rohamai, mert egész nap aludt. Viszont elsorvadtak az izmai, járni is alig tudott.

Amikor elhoztuk, nem kapott gyógyszert (azt nem adták vele), másnap mire végre kinyitott délután az állatorvosunk, 13 rohama volt. Ő adott valami szert, amit meglehetős gusztustalan módon rohamkor a végbelébe kellett fecskendezni. Szinte azonnal hatott és a rohamok számát ezzel (meg gondolom a környezetváltozás is hatással lehetett) sikerült a rohamod számát fél évente 1-re redukálni. Sajnos elfelejtettem a gyógyszer nevét, de gondolom nem túl sok ilyen módon használatos készítmény van.

2010. márc. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!