Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti bevezetnétek az állami...

Ti bevezetnétek az állami pénzből finanszírozandó állatorvosi kezelést?

Figyelt kérdés

Én igen.

Múlt héten szürkehályog műtéten voltam a kutyámmal.

180.000ft volt csak a műtét!

3 hétig járt előkészítésre 40.000ft-ért.

A gyógyszerek az előkészítés során : 29.000ft.

Most heti 3x járok vele vissza 5000ft/alkalom

4 féle gyógyszert kapott 3 hétig elég neki (2x3 hetes adag kell ) össz. ~35000ft.


Tehát amit TB-re elvégeznek embernél kb 50000ft önerővel az egy szegény állatnál vagy vakság vagy ~ 400.000ft.

Oké ez mind szép és jó,hogy embernek már aránylag fizeti az állam.

De állatoknak sem ártana,ha az állam valamit tenne.

Az a kis állat nem tudja kifizetni,a látását.

De a magas beosztású személyeknek éves szinten új kocsisor,drága öltönyök,luxus "üzleti utak",milliós lakosztályok,luxus ételek stb...

Meg támogassuk a lusta otthon ülőt aki nem akar elmenni dolgozni.

Illetve "drogteszt"... 27.000ft-ot elkölt azért simán az állam 1 tesztre...Oké jó,hogy a drogot megakarják fékezni.

De én ezt csak olyanoknál végezném,akiknél feltétlen felmerül a lehetőség...

Annyi helyen lehetne legalább részben segíteni az állatokon.


Így is eladtam az autómat,hogy az a kis állat lásson.

Félretett pénzből vagy fizetésből ezt nem tudtam volna fizetni,nekem szerencsém volt ,hogy volt mit eladnom ,mit pénzé tennem.

De mit tegyen,aki egyik napról a másikra él,akinek el kell tartania 1-2 gyereket és éppen kijön hó végére,vagy diák stb...


2014. dec. 22. 11:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Az van, hogy kutyát tartani nem kötelező. Állambácsi nem fog fizetni a hobbijainkért, és ez teljesen normális dolog. Merthogy a kutyatartás hobbi. Aki nem tudja/akarja vállalni a költségeket, az járjon ki menhelyre önkénteskedni, az ingyen van.

Ráadásul elnézve az egészségügy meg az állatorvosi ellátás minősége közötti különbséget, én úgy vagyok vele, hogy inkább járnék én is állatorvoshoz a saját bajaimmal, vagy fizetnék a dokinak, csak csinálja jól a dolgát, figyeljen oda, legyen felkészült, ne csak rutinból írogassa fel a köptetőt meg az antibiotikumot.

2014. dec. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem kötelező kutyát tartani. az ilyen műtétekre meg fel kell készülni. Ez olyan mintha te járnál futni, de kell egy új futócipő, és ezt az állam venné meg. Nem kötelező se kutyát tartani, de futni járni stb.
2014. dec. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Én is szeretem a macskámat, de ha beteg, akkor nem a közösből akarnám elláttatni, hanem ha már vállaltam, akkor kezeltetem a lehetőségeimhez mértem. Nem támogatnám, hogy ezt is az államnak kelljen megoldania. Oldja meg először az emberek eü. ellátásának minőségivé tételét.
2014. dec. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Vannak állatorvosi biztosítások rendszeres havi befizetés mellett megtérítik a kezelést. Az embergyógyászat se ingyen van, hanem a hosszú évek alatt befizetett társadalombiztosítási járulékokból.
2014. dec. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%
Mindentol fuggetlenul, igen, en tamogatnam.
2014. dec. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Még embereknél sincs megoldva az hogy minden egészségügyi beavatkozás ingyenes legyen. Például lézeres szemműtét, vagy akár a plasztikai műtétek olyan esetben amikor az arcon a Nap felerősödött UV sugárzása miatt jelenik meg nem rosszindulatú de csúnya elváltozás. Mert nem életmentő beavatkozások.
2014. dec. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Szép humánus gesztus volt részedről ilyen áldozatot hozni a blökiért. De ezért az állam nem felelős. Az előttem írok leírták, nem ismétlek.

Egy nagyon buta párhuzamot hadd állítsak fel: gondoljunk arra, mikor valaki hajhosszabbítást csináltat. Nem kötelező, a TB sem támogatja, de szíved joga. Már egy iparág épült rá. Ha valaki belecsap, akkor pedig megpróbálják a lehető legtöbb pénzt lehámozni róla, sokszor tök felesleges dolgokra (speciális fésű, sampon, havonta karbantartás). Vagy vállalod, vagy nem.

Az állattartással pont ez a helyzet. Előkészítés, extra gyógyszerek, meg minyavalya, holott pl az embernél nincs ilyen hasonló műtét előtt... ez csak pénzre megy. Mert az emberek 98%-a kifizeti, lelkiismeretből, ahogyan te is.

Mások zsebében ízléstelenség turkálni, akármennyire is igazságtalan a vagyonbeli különbség, és értem a felháborodásodat. Az ekkora haszonnal kalkuláló iparág is lehet ízléstelen és erkölcstelen, de ez van, vagy nem tartasz kutyát.


Az állam pedig már az emberek orvosi ellátását is alig-alig köhögi ki, nézz rá a kórházi körülményekre... nem tudom, mikor voltál benn utoljára, kívánom, hogy sose kelljen oda járnod. Nekem addig ne támogassák egy kutya szemműtétjét, amíg a terhes anyák egy kiflivéget szopogatnak a kórházban reggelire... ugye értesz?


Ez nem az a jóléti állam, ahol ez az ötlet akár felvetődhet. Kiadtál egy gigászi összeget, és ez rosszul esett, érthető módon, de erről se az állam, se a gazdagok, se senki nem tehet.

2014. dec. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Az emberek kezelését sem az "állam fizeti", hanem a közösség, a társadalom az államnak nincs saját pénze és nem fúrt kútból jön a pénz, hanem valakik azt előbb befizetik. Konkrétan mi, adófizetők. Ezért hívják "társadalom-biztosításnak". Teljesen egyetértek a többi válaszolóval, az állattartás egy hobbi, a költségeit nem várhatod el, hogy a közösség finanszírozza bármilyen mértékben. A közpénzekkel való felelőtlen gazdálkodást kár idekeverni, attól még hogy ilyen van, szerintem nem jogos az általad elképzelt igény. Szóval a válaszom röviden: nem vezetném be.
2014. dec. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Akár havi 1-2 ezer forintos állat-egészségbiztosítással megúsztad volna ezt az összeget. Előre gondolkodni biztos nehezebb, mint másokra mutogatni, hogy miért nem fizetik ki.
2014. dec. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%

Ha van ilyen hogy állat-egészségbiztosítás, akkor az igazságos megoldás, mert csak az fizeti akinek állata van.

Sok kutyát látok egyik városi lakótelepen, de valahogy úgy tűnik hogy ők sokkal több szabadidővel és kiszórni való pénzzel rendelkeznek mint az általad említett gazdagok. Mert a gazdagok többsége olyanra igyekszik költeni és olyan tevékenységeket igyekszik csinálni ami pénzt hoz. De az állattartók arra költenek és olyan tevékenységet engedhetnek meg maguknak ami pénzt visz. A városokban a kutyaürülék is pénzt visz, ráadásul közpénzt. És erről nem a gazdagok tehetnek, hanem aki kutyát tart.

2014. dec. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!