Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti bevezetnétek az állami...

Ti bevezetnétek az állami pénzből finanszírozandó állatorvosi kezelést?

Figyelt kérdés

Én igen.

Múlt héten szürkehályog műtéten voltam a kutyámmal.

180.000ft volt csak a műtét!

3 hétig járt előkészítésre 40.000ft-ért.

A gyógyszerek az előkészítés során : 29.000ft.

Most heti 3x járok vele vissza 5000ft/alkalom

4 féle gyógyszert kapott 3 hétig elég neki (2x3 hetes adag kell ) össz. ~35000ft.


Tehát amit TB-re elvégeznek embernél kb 50000ft önerővel az egy szegény állatnál vagy vakság vagy ~ 400.000ft.

Oké ez mind szép és jó,hogy embernek már aránylag fizeti az állam.

De állatoknak sem ártana,ha az állam valamit tenne.

Az a kis állat nem tudja kifizetni,a látását.

De a magas beosztású személyeknek éves szinten új kocsisor,drága öltönyök,luxus "üzleti utak",milliós lakosztályok,luxus ételek stb...

Meg támogassuk a lusta otthon ülőt aki nem akar elmenni dolgozni.

Illetve "drogteszt"... 27.000ft-ot elkölt azért simán az állam 1 tesztre...Oké jó,hogy a drogot megakarják fékezni.

De én ezt csak olyanoknál végezném,akiknél feltétlen felmerül a lehetőség...

Annyi helyen lehetne legalább részben segíteni az állatokon.


Így is eladtam az autómat,hogy az a kis állat lásson.

Félretett pénzből vagy fizetésből ezt nem tudtam volna fizetni,nekem szerencsém volt ,hogy volt mit eladnom ,mit pénzé tennem.

De mit tegyen,aki egyik napról a másikra él,akinek el kell tartania 1-2 gyereket és éppen kijön hó végére,vagy diák stb...


2014. dec. 22. 11:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
El lehet várni, hogy egy nagyobb közösség finanszírozza, amennyiben csatlakozol és fizeted a magad részéről a hozzájárulást, vagyis a biztosítási díjat. Az állami támogatást nem tartom jó ötletnek, mert az embereknek meg kell tanulniuk, hogy ők a felelősek azért, ami az övék, legyen az ingatlan, ingóság vagy állat, nem az állambácsi.
2014. dec. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"A városokban a kutyaürülék is pénzt visz, ráadásul közpénzt. És erről nem a gazdagok tehetnek, hanem aki kutyát tart."


Ezt csiszoljuk kicsit: az tehet róla, aki nem szedi fel a kutyája után. Mert hála az égnek, egyre többen odafigyelnek.

A múltkor itt a házunk előtt kipakolt egy kutya, a gazdi diszkréten tovább akart állni. Odaszóltam neki, hogy ugye felszedi a kutyus termékét? Mire a nő visszaszólt, hogy nem a járdára csinált, hanem a fűbe, úgyhogy nem. Megkérdeztem, hogy ha most a hajába kenem, akkor ott is otthagyná? Mert hogy nem a járdán van? Erre káromkodva előszedett valami zsepit a zsebéből és felkaparta. :)

2014. dec. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
74%
Egyre csak azt hallani hogy több és több kórházi ágyat számolnak fel, az orvosok leterheltek és nem tudják őket megfizetni, ezért külföldre mennek,a kórházi kaja borzalmas, és siralmas körbenézni is néhány kórház részlegén de a kutyák egészségügyi ellátása most nyilván ugyanolyan fontos...
2014. dec. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon inkább a német példát kellene követni. Ők még az egyházakat sem közpénzből tartják fenn, hanem azok pénzéből akik vallásosak. Következésképpen a kutyatartás is ebbe a kategóriába tartozik. Az adófizetőket inkább tehermentesíteni kellene mindenféle haszontalaság alól. Sajnos tényleg elmennek orvosaink külföldre, mert mi magyarok nem őket becsüljük meg hanem sok olyan dolgot amit nem közpénzből kellene finanszírozni. Például a sportot, egyházakat, stb. Biztos van több is, ezért vagyunk szegények.
2014. dec. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
90%

Az emberek fizetik a TB-t és ezért cserébe kapják az ellátást. És igen a munkanélküliek is fizetnek havi 6000 ft körüli összeget. HA nem teszik orvosi vizsgálatnál kibukik és a NAV behajtja az elmaradást.


És te is megteheted, hogy kötsz kisállat biztosítást, ami téríti az orvosi költségeket.


Aki meg nem teheti meg, hogy állatot tartson, az ne állambácsival akarja az állatot is eltartatni. Az állattartás nem kötelesség, tehát egy hobbit csak ne fizessen senki az én adómból.

Ennyi erővel én kitalálom, hogy egzotikus állatokat akarok tartani, amiknek az orvosi költsége az egekbe rúg, ha meg beteg lesz majd kopogtatok, hogy más emberek adójából lássák el az én hobbiállatomat.


Amíg nincs normális emberi egészségügy számunkra, amíg hónapokat kell várni egy vizsgálatra, ami életet is menthet, amíg lerobbant gyerekosztályon fekszenek a gyerekek, addig bizony ne az állattartáson kezdjünk már javítani a befizetett adóból.

2014. dec. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
67%
Én nem. Márcsak azért sem, mert pont úgy lennék vele, mint a humán orvosokkal. Ami ingyenes, ott meg se vizsgálnak normálisan, így ígyis-úgyis magánállatorvoshoz vinném a kutyáimat. Vannak már biztosítások, amiket meg lehet rájuk kötni, így nem kell minden költséget kifizetni, ott van rá a biztosítás.
2014. dec. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
68%

16-os vagyok.


Egyébként aki egyik napról a másikra él, annak nem kellene kutyát tartania, illetve sokaknak gyereket sem szabadna vállalniuk, mert nem tudják őket megfelelően eltartani. Persze mindig lehetnek szükséghelyzetek, de arra meg ott a biztosítás... El kellene már az embereknek gondolkodniuk azon, hogy a kutyatartás nem kötelező dolog és nem addig tart, míg cuki a kutya, vagy ameddig beteg nem lesz, stb... aztán meg az utcán, vagy a gyepin végzi.

2014. dec. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 ödi2 ***** válasza:
70%

A kérdésre válaszolva,nem.

Viszont biztosítottam a kutyáimat is,ahogy magunkat és egyéb értékeinket is. Fontosak számunkra,de egyúttal az esetleges felmerülő egészségügyi gondok tetemes kiadásai is motíváltak minket is.

Politikai véleményt nem formálnék,de az emberek ellátása is kívánni valót hagy maga után...

Le a kalappal a tetted előtt,remélem a kutyád jól van,kitartást és jó egészséget mindkettőtöknek!

2014. dec. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!