Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretem a kutyákat de jól...

Szeretem a kutyákat de jól gondolom hogy a kutyák is lehetnek gonoszak?

Figyelt kérdés
ha egy kutya megtámad, megharaphat stb.. egy embert .... vagy a kutyáknak csak addig vagyok fontos míg lát mihelyst elmegyek otthonról már nem is érdeklem ....
2014. dec. 22. 12:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
38%

Ezt így nem mondanám, hogy gonoszak lennének. Ez az emberi természet sajátossága.


Az, hogy megharap, megtámad egy embert, nem gonoszság. Annak 1000 oka lehet, kezdve a nem megfelelő szocializációval, a piszkálásig, bántalmazásig, stb...


Én az olyan kutyákat nem kedvelem, akik minden foglalkozás és törődés ellenére is szöknek. Egyszerűen egyáltalán nem ragaszkodnak és ez idegesít. Az ilyenekkel mégis mit lehet kezdeni? Nem volt még szerencsére ilyen kutyám és nem is szeretném, hogy legyen.

2014. dec. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

"mihelyst elmegyek otthonról már nem is érdeklem"

Nem tudom, én azért meglepődnék, ha felhívna telefonon, hogy siessek haza, mert hiányzom neki. Vagy hogy gondoltad ezt a dolgot?

2014. dec. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
A kutyám,ha elmegyek otthonról,úgy viselkedik,mint egy élőhalott.Semmi nem érdekli,az ágyamon fekszik összekuporodva.Nem eszik,nem akar kimenni az udvarra,semmit nem csinál.Férjemet is imádja,de ha nem vagyok otthon,még a férjem sem tudja jobb kedvre deríteni.
2014. dec. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem mondható egy kutyáról, hogy "gonosz" vagy ezzel az erővel akkor egy emberről sem mondhatjuk. Egy kutya rossz nevelés/bánásmód és öröklött/betegség miatt kialakult agyi defektusok hatására lehet "gonosz", de hát pontosan ugyanez mondható el egy szociopatáról is. Ő is csak ösztönösen cselekszik rosszat, a saját belső szükségleteit kielégítendő. Mondhatjuk persze, hogy az ember tudja, hogy nem kéne, de igazából ezt ő is csak úgy tudja, mint egy kívülről rákényszerített szabályt, belülről egyáltalán nem érzi, hogy rosszat tenne. Ezen a szinten a legtöbb kutya is tisztában van vele, hogy az ember elvárásai szerint nem kellene ezt meg azt csinálnia, csak az ösztönök felülkerekednek. Voltaképpen ugyanez történik a szociopatánál is.
2014. dec. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertek egyet. a gonoszsag definicioja, hogy az illeto nem csak rosszat tesz, hanem tudataban is van annak, hogy a masik ettol szenved es ennek orul. A kutyanek eddig nem terjed a belatasa.
2014. dec. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
33%
Nem hinném, hogy egy kutya ne értené, hogy egy fájdalomtól üvöltő ember/állat most éppen szenved. Ez az "örül neki" egy elég nehezen megfogható dolog. De mégis mi másért csinálná, ha nem azért, mert ez neki "jó", magyarul valamilyen szükségletét elégíti ki?
2014. dec. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem a másiknak való fájdalomokozásért teszi az állat, amit tesz, hanem hogy megvédje magát, vagy valamijét a vélt vagy valós fenyegetéstől. Az az elégtétel, ha ez sikerül, tehát pl a megharapott fél fájdalmában vonyítva elüget.

Az örömet nem a másik fájdalma okozza a kutyának, hanem hogy elérte a célját megvédte magát, vagy mondjuk a kajáját.


Nem értem, hogy aki ennyit nem ért a kutyákhoz, az mit pampog.

2014. dec. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én ezt értem, csak azt mondom, hogy egy "gonosz" szociopata voltaképpen úgy viselkedik, mint egy állat: követi az ösztöneit és azt csinálja, ami neki jó, tekintet nélkül a másik emberre, a tetteinek ugyanúgy nem az a mozgatórugója, hogy a másiknak legyen rossz, hanem hogy neki legyen jó.
2014. dec. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
A gonosz nem feltetlenul szociopata.
2014. dec. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Barátom, te nem vagy teljesen tudatában annak, mit is értünk "gonosz" alatt és a 'szociopata' szót (bár a CSI sorozatok szívesen dobálják) teljesen felesleges itt használni. Tudod egyáltalán, mi az?
2014. dec. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!