Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy is van ez - Nyakörv vs....

Hogy is van ez - Nyakörv vs. Hám, nem ugyanolyannak kéne lennie a sétának?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorin is sokan azt harsogják, hogy kutyát nyakörvben szabad csak sétáltatni, abban lehet irányítani meg tanítani. A hám az alkalmatlan erre, abban húz meg ő irányítja a sétát, meg mit tudom én, szóval az rossz.


Nem ellentmondásos ez egy kicsit? Nem az lenne a normális hozzáállás, hogy mindegy miben visszük sétálni ugyanúgy normálisan kéne viselkednie?


Nyilván egy 40 kilós kutyát könnyebb visszafogni nyakörvvel, ha pl. megindul engedély nélkül valamire, de ilyen 20 kg alatti kutyáknál nem értem miért erőltetik a nyakörv témát.


Enyém pl. nyakörvben idegesebb, hiába laza a póráz, a karabiner is zavarja, hámmal meg ugyanúgy szépen jön mellettem, ma kifejezetten ujjongott, mikor abban vittem le.



2014. dec. 25. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van, sétáltattam kutyát nyakörvben, hámban, sőt szabadon is, ha jólnevelt a kutya, akkor a tekintélyed irányítja, nem a póráz. Ha tanítani, idomítani akarod, akkor nyilván a kutyaiskola megmondja, hogy mit javasol, vagy eldöntöd te, hogy otthon hogy állsz neki, de egy sima séta során nem ez a fő szempont.
2014. dec. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezeket folag kezdoknek mondjak. Ok nsm fognak tudni megtanitani egy kutyat normalisan kozlekedni hamban. Aki meg mwgtudja, az nem itt kerdezoskodik.
2014. dec. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tanítani bármiben lehet, de vha valakinek van egy 40 kilós kutyája, amit már megtanított húzni, akkor saját maga alatt vágja a fát, ha hámmal próbálkozik.

A másik, hogy nyakörvvel tényleg könyebb irányítani, mert a kutya "elejét" mozdítod ki és nem a "közepét", mert attól ő még simán tud az ellenkező irányba fordulni.

2014. dec. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez is mint sok minden más is olyan hogy kinek mi jön be. Nekem 1 kutyám vagy első kutyus évekig nyakörvvel sétáltattam és húzott vettem hámot azzal jól tudom irányítani, de lehet hogy csak akkor feküdtem rá jobban hogy na elég volt a húzásból és tanultuk szépen sétálni. Ezen igazából csak most gondolkodtam el, mert eddig simán rávágtam hogy a hám miatt jön szépen a kutya, pedig lehet hogy csak akkor kezdtem el foglalkozni ezzel a problémával.

Viszont úgy gondolom hogy nem jó ha a kutya fuldoklik, én nem hagynám annak a kutyának hámot vennék.

2014. dec. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én csak azért nem értek teljesen egyet, mert pl. az én kutyámnak meg van tanítva, hogy hámban húzhat. Azzal futunk, ŐV-zünk, csak összezavarnám, ha a hámban is pórázfegyelmet várnék el tőle időnként. És persze lehet a hámot máshogy is használni, de szerintem alapvetően az a hám feladata, hogy eloszlassa a terhelést, hogy a kutya húzhasson benne, tehát alapvetően nem sétáltatásra való.

Az meg, hogy a kutya fuldoklik sétakor, egyszerű pórázfegyelemmel kiküszöbölhető.

2014. dec. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
? ki mit ért " séta alatt " :) mivel még sétából is van vagy 5 féle . mármint a szakértők szerint . bóklászós, láb-melletti , tempós , kimondottan lassú szemkontaktussal , és a normál csak úgy sétálgatunk kicsit fifkével félék . való igaz a hám inkább a kis és közepes testű kutyákra előnyös , 30-40 kg felett a nyakörv verhetetlen az tuti. de egy idősebb ,kiképzett amúgy már kissé lusta és bogaras kutya egyszerűen a megszokás és a sok-sok együtt töltött séta miatt gyakorlatilag akkor is melletted fog menni,ha a póráz a zsebedben van. nem szabadon követés ként. hanem csak úgy alapból . addig is ott a sok használható segédeszköz ( hámok , haltik,nyakörvek, retriver pórázok ( szerintem ez utóbbival a legkönnyebb ).
2014. dec. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nem az lenne a normális hozzáállás, hogy mindegy miben visszük sétálni ugyanúgy normálisan kéne viselkednie? "

De. De ahhoz, hogy ezt elérd, használj hámot, és szenvedni fogsz, vagy használj nyakörvet (jól), és működni fog. Utána már tökmindegy, mit raksz rá.


Meg amúgy ott van az is, hogy hámot sokan használnak sportoláshoz (ŐV, súlyhúzás, mantrailing, stb.), amikor a pórázfegyelmet el kell felejtenie a kutyának, szóval praktikus különválasztani ezeket. A nyakörvre "hallgat" a kutya, ott nem feszülhet a póráz, a hámra érkező terhelésnek viszont nem kell visszafognia a kutyát.

2014. dec. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!