Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikorra lesz szobatiszta, és...

Lucacskahh kérdése:

Mikorra lesz szobatiszta, és hogy neveljem?

Figyelt kérdés
van egy 5 hetes rotim..mivel még pici ezért hogy meg ne fazzon bent van a szobámba. tavasszal kint lesz...tegnap kaptam meg és meg van a kis helye,utanna olvastam hogy ha félre pisil meg kell kicsit levyinteni a fejet es a pisilos helyre vinni vagy ra orditani hogy nemszabad...en egesz nap ezt csinalom és mégis a szönyegre pisil...linóleumra próbálom szoktatni hogy arra pisiljen..azt raktam le a sarokba.. tudom hogy még idö kell neki de suli idoben nem fogok tudni igy figyelni ra...nem lesz ez nagy gond? egyebkent estenkent sir hogy vegyem fel az agyamba es csak itt alszik mellettem,de nem pisil be soha ..mindig jelez ha pisilnie kell..az a baj hogy igy nagyon nehez aludni vele..de ha leteszem akkor sir es felebreszti a tobbieket azt mondjak nem helyes mert az agyamra fog szokni...mit csinaljak? minden valaszt varok elorre is koszonom :)

2014. dec. 25. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez kamukérdés. Ennyire senki nem lehet hülye és felelőtlen.
2014. dec. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod hogy törvénytelen 8 hetes kora előtt elhozni egy kutyát az anyjától?:) Gondolom valami utolsó szaporítótól van szegény. Szerintem keress neki minél előbb egy rendes, hozzáértő gazdát, mindkettőtök érdekében. Gyerek vagy te még egy kutyához.
2014. dec. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Ha ez nem kamu kérdés, csak annyit tudok javasolni, hogy add oda a kutyát mielőbb az állatvédőknek, és tanulj még a kutyákról! Annyi hibát elkövettél, amennyit csak lehetett.

Először is, 8 hetes kor előtt törvénytelen kutyát venni/elajándékozni. Másodszor, ez a kutya babának számít. Miért ordibálsz vele? Nevelni kell, nem bántani!

2014. dec. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kamu kérdés :)
2014. dec. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Téged is így neveltek a szüleid babakorodban? Vertek, és ordítottak?
2014. dec. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég :(

Ugye kérdező, ez nem igaz, csak provokáció? Mondd, hogy nem igaz...

Ha netán mégis: 5 hetes kutya helye az anyja mellett van. 5 hetes kutya nem tud szobatiszta lenni, mert olyan, mint egy ember pelenkás kisbaba korában. Egyszerűen még érett rá.

Nem szabad meglegyinteni, és felesleges is. Ne linóleumra szoktasd, hanem ha felébred alvásból, illetve evések után, (kb. 2 óránként!) vidd ki az udvarra, hogy ott tudjon pisilni, kakilni. Ha sikerül, dicsérd meg. Ha bent vécézik, szó nélkül takaríts utána.

Jobb lenne, ha nem szőnyeges helyen lenne, mert ugye azt nem tudod felmosni.

Sír, mert az anyjával kellene neki lennie. Nem érett még rá, hogy elszakítsák az anyjától. Ne vedd fel az ágyra, maradjon csak a helyén szépen. Pár napig, 1-2 hétig max még sírni fog, ezt kénytelenek lesztek elviselni. Utána megszokja.

Vidd el dokihoz is, kapnia kell az első oltását, féregtelenítést, ha még nem kapott!

2014. dec. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!