Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen uszkárt vegyünk?

Milyen uszkárt vegyünk?

Figyelt kérdés
Ballagásomra uszkárt fogok kapni. Törpe uszkárt vagy toy uszkárt szeretnék, esetleg törpe. Panelben lakunk îgy az óriás uszkár szóba se jöhet (sajnos). Melyik lenne jobb, és milyen hasznos tudnivalók vannak az uszkárokkal kapcsolatban?

2014. dec. 25. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Már miért nem? Az uszkár speciel pont az a fajta, ami mérettől függetlenül jól tartható lakásban. Sőt, csak ott tartható. A méretek között viselkedésben pont az óriásra jellemző a nyugodt viselkedés, a törpe és a toy az aktív menő-manó..... Ráadásul az óriás uszkár felső mérethatára is csak 62 cm.


[link]

2014. dec. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretnék azt is csak apukám nem. Meg félek hogy elférne e egy 90 mm2-es lakásban
2014. dec. 25. 18:37
 3/12 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam a kérdésbe. Közép uszkárt szeretnék. De szóba jöhet a toy vagy a törpe is
2014. dec. 25. 18:41
 4/12 anonim ***** válasza:
Az óriással nem az a baj, hogy nagy hely kell neki (jó, nem 20 cm-es, hanem 50 cm-es fekhely kell, de gondolom 90 négyzetméteren ez se probléma), hanem a gond az, hogy magyarországon jóformán beszerezhetetlen és mélyen a zsebbe kell nyúlni érte (kb. 1500 euro).
2014. dec. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Simán elférne.... A kutya természete sokkal fontosabb a méreténél.....
2014. dec. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen a pénz is szempont... :/
2014. dec. 25. 19:06
 7/12 anonim ***** válasza:
Alsó hangon is 150.000Ft egy úszkár
2014. dec. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A kutya mérete nem érdekes, 90 nm-en bármilyen kutya tartható, amelyik egyébként tartható lakásban. A lakásban főleg pihenni fog, mert ugye naponta minimum háromszor sétáltatva lesz, ebből kétszer hosszabb időt és jól le is lesz fárasztva, mozgatva, tanítva... Tehát, bármelyik méret jó lehet, de egyébként én akkor a közép méretűre szavaznék, ha választanom kellene.

Hasznos tudnivaló bármilyen fajtatiszta kutyával kapcsolatban: megbízható tenyésztőtől vegyél kutyát!

2014. dec. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy nap hány órát tudnál vele aktívan foglalkozni (séta, tanulás, játék stb.)? A törpe is a toy uszkár nagyon pörgős, sokat kell velük foglalkozni, agyilag is rendesen le kell fárasztani őket. Az óriás valamivel nyugodtabb, ő napi 1-2 hosszabb sétával (az egészségügyi sétákon kívül persze) beéri. Én inkább az óriást ajánlom iskola mellett.
2014. dec. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, és a hosszabbat úgy értem, hogy 1-1,5 óra
2014. dec. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!