Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtájú kutyát vegyünk...

Milyen fajtájú kutyát vegyünk majd a gyereknek?

Figyelt kérdés
Hamarosan kertes házba költözünk, szeretnénk majd kutyát a gyerkőcnek, aki jövő nyáron lesz 2 éves. Milyen fajtájú kutyust ajánlanátok? Várom a tapasztalatokat, tanácsokat is! Köszi előre is!

2014. nov. 3. 20:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
56%

Nekünk egy németjuhász és egy tacsko van. Én a németjuhászt ajánlom, imádja a gyerekeket, egy igazi kis angyalka és ráadásul jó házőrző és jekzőkutya is.

A tacsi inkább elvan magába, nem tul barátságos a gyerekekkel, csak velem barátkozik

2014. nov. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
*jelzőkutya
2014. nov. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
100%
nekünk is németjuhász volt :) és most is az lesz...érdekes mert a kisfiam (úgy hogy nem tudta nekem az volt!) kapásból azt mondta! szóval "rendőr-kutyát" szeretne :) nálunk tuti az lesz :) persze egy kicsit megvárom míg elég érett lesz (9-10 éves) a kutyához... mert azért a kutya nem játékszer ;)
2014. nov. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

A németjuhász nem éppen kezdő kutyásoknak való kisgyerek mellé.

Hagyományos családi kutyák közt válogassatok inkább ( golden, labrador, kis testű társasági kutyák és ezek keverékeik).

Nekünk stafford van, fát lehet vágni a hátán, anynira türelmes a 2 évesünkkel is, mégsem ajánlanám, mert kemény kézzel kell fogni.

A német juhász ugyanez, szocializálva, engedelmességre nevelve és kellően foglalkoztatva belőle is kellemes családtag válhat, de ha valaki csak azért akar kutyát, hogy a 2 éves tudjon kivel játszani, akkor nem jó választás.

Bár megsúgom, MINDEN kutyát meg kell nevelni és tudatosítani benne, hogy a falkában legalul van a helye, a gyerek is felette áll a rangsorban természetesen.

Kutyát sohasem a gyereknek veszünk, a kutya nem játékszer.

2014. nov. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%

Épp épp a napokban gondolkoztam magamban, illetve tapasztalataimról és arra jutottam 10 éves kor alatt nem szabad a GYEREKNEK kutyát venni. A szülőké, vagy a családé legyen a kutya és ne a gyereké! 10 éves koráig nem fog kialakulni benne a gazdaérettség. Ha viszont csak úgy szeretnétek egy kutyát, akinek nem a gyerek a gazdája, de szereti őt, és együtt cseperednek, az tök jó.

Én végtelenül szeretem a kutyákat, néha belehempergek a bolhás ágyukba is, de sokszor mondogatom, én nagytestű kutyát nem vennék kisgyerek mellé. A német juhászom nekem már szántotta fel az ujjamat a fogával, lökött el, borított fel, ugrott nekem, hogy a méhem majd kiröpült a hátamon... mert egyszerűen ilyen egy FIATAL német juhász kutya. Persze ők is különböző személyiségek, attól is függ hogy nevelitek, mennyire nő össze a gyerekkel.

Egy kisméretű kutya támadását el tudja hárítani egy gyerek, de egy nagyét nem.

Nekem egy törpeuszkárom volt 10-23 éves koromig...imádtam.

Viszont korábban is volt egy kutyám, talán 5-6 éves koromtól, és abszolút nem tudtam gazdaként viselkedni, végül a nagymamámhoz került, mai szemmel bármennyire is durva. Nem kell volna olyan korán NEKEM egy kutyát venni.

2014. nov. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván tudják a szülők, hogy nem egy 2 éves gyereknek veszik a kutyát, hanem maguknak.

Volt már kutyátok? Mennyit tudtok majd foglalkozni vele? Attól, hogy kertben lesz a kutya még kell sétáltatni! Különben ás, rág, rosszalkodik. Szellemileg is le kell fárasztani.

Ha kezdők vagytok (és a kérdésből ezt szűröm le), akkor goldi, labrador lenne jó. Ha kinti kutya lesz.

Ugye tudod, hogy 100 e ft-nál kezdődik egy törzskönyves kutya? Ne vegyél kutyát szaporítótól, és ne válassz menhelyről ilyen kicsi gyerek mellé.

Halkan megjegyzem, kicsit korainak találom. A kutya nem tud viselkedni, a gyerek sem tud viselkedni. A kutya megharapja a gyereket, játékból, de a fogak tűélesek. A gyerek tépi a kutyát. Eredmény: a gyerek fél a kutyától, a kutya meg nem mer odamenni később sem a gyerekhez, mert le lett tiltva kicsinek.

Van egy öreg cane corsónk, már megvolt, mire jöttek a gyerekek. De a 7 hónapos amstaffunk rendesen megtépte a 2 éves lányom csicsáját. :) Félt is tőle egy darabig a gyerek. Viszont ezért nem bántottam a kutyát.

2014. nov. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
A 4-es és 5-ös Válaszadóval teljesen egyet értek. Még annyi, hogy ha egy mód van rá, akkor vigyétek el kutyaiskolába. Főleg ha nem vagytok tapasztaltok kutya téren. Nektek is és a kutyának is nagy segítség lesz.
2014. nov. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen valóban megtévesztően tettem fel a kérdést. Természetesen én sem úgy gondoltam, hogy hazahozzuk és holnaptól te eteted kislányom. A férjemék kertesben éltek, mindig volt kutyájuk, macskájuk.

Én panelben nőttem fel, nem volt sosem állatom, kiskedvencem. Szeretném, ha az én gyermekeim életéből nem maradna ki ez a tapasztalat, hogy milyen egy kis állatról gondoskodni, mennyi örömöt tud szerezni.Igen,az hogy ez felelősséget is jelent úgysem érti meg még jódarabig.

Egyébként valamilyen kistestű kutyában gondolkodunk mi is.

2014. nov. 3. 20:59
 9/27 anonim ***** válasza:

Ha ti nevelitek, van is tapasztalat legalább a férjed részéről, van helye mozogni, foglalkoztok is vele eleget, nem csak a kertben tartjátok, akkor bármilyen fajtájú kutyát választhattok, hiszen sok múlik a nevelésen.

Persze pl. egy extra érzékeny lelkű agarat sosem lehetne úgy nyúzni, vagy egy csivavát se engednék össze jó szívvel kisgyerek mellé, de egy átlagos kutyát, akár egy keveréket bármikor befogadhattok, ha kölyökkortól megfelelően szocializáljátok, akkor minden rendben lesz.

2014. nov. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Köszi neked is 6-os! Át kell ez még gondolni jópárszor.
2014. nov. 3. 21:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!