Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "A nagy pásztorkutyáink meg...

"A nagy pásztorkutyáink meg már nem olyan bátrak. " Igaz ez?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél találtam ezt a mondatot, és kiragadtam, mert nagyon meglepődtem rajta.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__637023-milyen..


Feltételezem, hogy a válaszoló a kuvaszra és a komondorra gondolt. De hogy-hogy "már nem olyan bátrak"? Már nem olyan jók, mint régen? Nem képesek házat őrizni? Én úgy tudtam, hogy ezek kemény kutyák...


2010. febr. 3. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
A pásztorkutyák elsődleges feladata a nyáj védelme a ragadozóktól, rablóktól és nem egy kert őrzése. Sajnos a mai kutyák nagy része már erre nem képes, mivel a külső értékmérő tulajdonságokat helyezték a tenyésztők előtérbe a belsőkkel szemben. Pl a legtöbb kutya már fel sem ismerné, vagy félelemmel reagálna a farkasszagra.
2010. febr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Akiteki ***** válasza:
65%

Attól függ, mihez képest.

Ja, hogy 50 évvel ezelőtt Józsi a kocsmában mesélte, hogy a komondora egyszerre 15 farkassal bánt el, most meg nem találnak olyan kutyát, aki ezt megtenné? Hát kéremszépen akkoriban nem volt még vidijokamera meg jutub, akár mondhatta is. Hidd el, most is szólnak, ha jön a postás, úgy mint régen. Más kérdés, hogy ma már hamarabb lelövik vagy megmérgezik, ha be akarnak törni valahová, semmilyen kutya nem 100 %-os házőrző.

2010. febr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést már annyiszor kitárgyaltuk. Keress vissza, mindent leírtak róla, amit lehetett.
2010. febr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!