Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A legkisebb zajra is ugat. Le...

A legkisebb zajra is ugat. Le lehet állítani valahogy?

Figyelt kérdés

Tudom, azért kutya, hogy ugasson. Értem én, nem is probléma úgy igazán, csak elég idegesítő.

3 éves menhelyről elhozott ideges kis "dög". Az elején mindentől összerezzent, félt, a legkisebb hanghatásra is menekült. Ez most is megvan még, de egyre sűrűbben van inkább az, hogy mint egy hülye, morog és ugat. Elég hozzá az is, ha valaki leejt egy zacskót az előszobában. Ha egy pici hang jön a lépcsőházból, már morog. Ha hangosabb, akkor "ordít", ezzel ránk hozva a frászt.

Ha hallom, hogy kezd morgolódni, már le is állítom, de állandóan készültségben van, egy pillanatra sem engedne fel... Most is az ajtót lesi, hogy mikor ronthat ki ugatva.

Volt már hogy kizártam a szobából az előszobába, mert 5 percenkét kaptam tőle szívbajt.

Kiküszöbölhető ez, vagy törődjek bele? Nálatok van/volt ilyen?


2014. dec. 27. 09:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Van hogy pofázok neki, hogy "Előbb nézz körül, aztán idegeskedj..." de nemigen megy neki...

Otthon kaukázusim van, és ő csak akkor ugat, ha tényleg szükség van rá... ezek után nekem fura, hogy ez a kis szőrgolyó mindenre ugrik.

2014. dec. 27. 09:20
 2/13 anonim ***** válasza:
Először is rengeteg fárasztás kell, mind szellemileg, mind fizikailag! Egy egészségesen fáradt kutya sokkal kiegyensúlyozottabb, nem fog ennyire stresszelni mindentől! Másodszor pedig nagyon kellene egy jó kiképző, aki ért a problémás, félős kutyákhoz, hogy segítsen ebben! Ez csak úgy magától nem fog elmúlni. Itt nevelési tanácsokat ne várj, mert nem ismerjük a kutyádat, nem tudjuk, mi hogy működne nála. Valószínűleg egy ennyire ideges, félős kutyát nem szabadna büntetni ezért, hanem az idegességét kellene feloldani. Harmadszor pedig én nagyon ajánlom, hogy legyen egy helye a kutyának, akár szobakennel, valahol a lakás belsejében, ahol tud pihenni és nincs állandó készültségben, mert ez nagyon nem egészséges neki. A kutyák napi alvásszükséglete kb. 12-18 óra, így nyugodtan a helyén lehetne akár fél napot is.
2014. dec. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Tegnap két órás hegyi túrára vittük, rendesen lefáradt mind a 7 kilója, de megérkeztünk, lefeküdt, és megint rákezdett a morgolódásra.

Kutyasuliba vinni fogjuk tavasszal mikor indul a tanfolyam, addig ki kell bírnia. Ősszel lett örökbefogadva.

2014. dec. 27. 09:36
 4/13 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne valamilyen sportot választani neki, amivel szellemileg is lefárad, mert a mozgatás általában kevés minden kutyának. Ez lehet akár trükktanítás, akár engedelmes, nyom, ÖV, terelés, bármi.
2014. dec. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez is egy jó ötlet, de ezt is majd a kutyasuli után tudjuk érdemben elkezdeni, mert nem én vagyok a gazdája, hanem a párom, a kutya mégis engem tekint annak. A kutyasuliban a páromnak is megtanítják majd, hogy hogy legyen falkavezér, összekovácsolják őket, és akkor elkezdheti tanítgatni.
2014. dec. 27. 09:40
 6/13 anonim ***** válasza:

80%-os valaszolo, sajnos ez a lefarasztas tenyleg nem minden esetben jon be. Az en kutyam sportkutya, minden nap legalabb egy orat edzunk, legalabb 1,5-2 orat setanunk poraz nelkul, plusz klikkerezni is szoktunk egy 30 percet, es meg is allandoan ugat. Van, hogy alszik mikozben kopognak az ajton, es akkor is felebred, es visitva odarohan mint egy orult... Mi voltunk kulon kikepzonel is ezzel a problemaval tobbek kozott, es azt mondta, hogy ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni innentol, szoljak ra, amikor uvolt, de sajnos nem lehet 100%-osan megszuntetni.

Kerdezo, neked is azt ajanlom, hogy kerdezd majd meg ezt a kutyasuliban, lehet nektek nem ilyen rossz a helyzet.

2014. dec. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem nyugodt, kiegyensúlyozott kutyám van, ugyan nem fárasztom le minden nap úgy, hogy a nyelve a térdét verje, de engedelmességet is gyakorlunk, klikkerezünk is, vagy éppen túrázni megyünk és akkor is őrjöngve ront ki a házból, ha zajt hall odakint. Úgyhogy a válasz engem is érdekelne, mert ha kimegyek hozzá és rászólok, akkor ugye elhallgat, de ha öt perc múlva áll meg egy autó a ház előtt, akkor ismét kirohan.
2014. dec. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Remélem nem az. Társasházban kissé necces ez az állandó ugatási kényszer.

Bár még mindig nem olyan rossz mint az alsó szomszéd kutyája, akit ha egyedül hagynak előtör belőle a szeparációs szorongás, és órákon át megállás nélkül ugat, és vonyít.

2014. dec. 27. 09:55
 9/13 anonim ***** válasza:

Megtanítod neki a "hagyd" parancsszót (nézz utána hogyan kell) és ha elkezd ugatni, rászólsz. Akár többször is. Ha elhallgat, néha meg is jutalmazhatod.


Ha meg nagyon nyomatja, akkor elküldöd messze a zaj forrásától. Pl. ha a konyhában ugat és nem hagyja abba, szépen betessékeled a nappaliba, rázárod az ajtót és pár percre ott hagyod.

2014. dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azt hiszem ehhez több kell, mint egy szimpla "hagyd", de köszönöm a választ.
2014. dec. 27. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!