Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tavasszal érkezik a kiskutyám...

Tavasszal érkezik a kiskutyám megbízható kennelből. Nem lesz probléma?

Figyelt kérdés
A leendő kiskutya szülei közül a kan 8 éves. A kérdésem az lenne, hogy nem probléma hogy ennyi idős a fedező kan? Nem számít esetleg túl idősnek? Így is egészséges kölykök fognak születni? A válaszokat előre is köszönöm!

2014. dec. 27. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg megbízható a kennel, akkor miért kételkedsz?
2014. dec. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kicsit paranoiás vagyok és hajlamos vagyok túlaggódni a dolgokat :) A szuka kutyusoknak ugye nem mindegy milyen idősen lesznek vemhesek, ezzel tisztában vagyok, arról nincsenek információim hogy a kannak kritérium e az életkora.
2014. dec. 27. 14:00
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

csak egy jó tanács: ezt a túlaggódást/paranoiát még most felejtsd el, de nagyon gyorsan és végérvényesen, mert bele fogsz bolondulni a kutyatartásba az első hetekben.


Nem lesz gond. Egészséges lesz, jó gazdája leszel, következetesen neveled, és lelkiekben felkészülsz arra, hogy egy kölyökkutya nem fenékig tejfel.

2014. dec. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Idősebb kanokkal is szoktak fedeztetni. :) A fajtámban a Katarakta például általában csak idősebb korban jelenik meg, egy 7-8 éves kutya esetében pedig már biztosra mondható, hogy nem beteg, ha a szűrővizsgálat negatív, így én például kifejezetten az idősebb kanokat preferálom. Nem beszélve arról, hogy náluk azért már szokott lenni több alomból utód, akiket megnézve el lehet dönteni, hogy a kan hogyan örökít.
2014. dec. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi gond, 8 éves kanokkal még gyakran fedeztetnek és egészséges utódok születnek. Milyen fajtáról van szó?
2014. dec. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugodtam! Amstaff kutyusról van szó.
2014. dec. 27. 19:52
 7/8 anonim ***** válasza:
első kutya lesz?
2014. dec. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Második lesz, első egy befogadott Német juhászkutya volt. Ugyan nem sajáttal, de van tapasztalatom foglalkozás terén Amstaffal, megfogok birkózni a feladattal, szükség esetén iskola is lesz. :)
2014. dec. 28. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!