Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hálózat tervezési probléma,...

Sheral kérdése:

Hálózat tervezési probléma, megbízható elérés biztosítása? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Az lenne a feladat, hogy két, fizikailag egymástól távol eső, azonos tartalmat szolgáltató, statikus web szervert kéne elhelyezni a hálózaton, úgy, hogy az egyik szerver meghibásodása esetén a felhasználók számára minimális kieséssel azonnal elérhetővé váljon helyette a másik. Erre milyen megoldásokat lenne érdemes alkalmazni ha a költség nem lényeges, csupán az elérési idő minimalizálása.


Arra gondoltam, hogy esetleg a DNS szervereknél be lehet állítani, hogy egy domain név alatt mind két web szerver IP címe szerepeljen és ha az egyik kiesik, azonnal a másik címre irányítsa a felkéréseket, azonban nem tudom, hogy ez miként működik és mennyi idő, amíg a DNS szerver érzékeli a leállást és észbe kap, illetve abban sem vagyok biztos, hogy ez jelenti az üdvözítő megoldást.


Minden ötletért hálás köszönet!



2014. máj. 29. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Load balancer?

Még optimalizálhatod is a használatot vele.

2014. máj. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Load Balancernek utánanézek, köszi szépen a tippet! Ha még van egyéb megoldási javaslat, írjátok bátran!
2014. máj. 29. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!