Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan javíthatnék a kapcsolat...

Hogyan javíthatnék a kapcsolatunkon, erősíthetném a kötődést?

Figyelt kérdés

Nem csak én foglalkozok vele a családban, de az én kutyám, én vagyok a gazdája. Jó lenne, ha ezt ő is érezné.

Hogyan erősíthetném a kötődést?

Akiknek ezzel nincs gondjuk: hogy néz ki a napirendetek? Miz játszatok, csináltok együtt a kutyával, és mennyi ideig? :)


2014. dec. 27. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy csinálj vele bármit, ami egymásra figyelést igényel (sportolás, trükktanulás, akármi), illetve építsd be a mindennapokba is, hogy figyeljen rád. Igenis létesítsen szemkontaktust, ha hozzászólsz, vagy ha ő akar valamit (játékot, kaját, vagy akár azt, hogy engedd ki pisilni). A séták se legyenek unalmasak, találj ki feladatokat: ugráltasd dolgokra, hozass vele vissza botokat, vagy akár a pórázt, tanuljatok trükköket; a lényeg, hogy legyen veled buli az élet, méghozzá úgy, hogy te hozod a játékszabályokat, és be is tartatod azokat. A közös élmények erősítik a kapcsolatot, és segítik egymás megértését :)
2014. dec. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%

Szobában tartott nemszobakutyám van, szóval ez ilyenre értendő.


Reggel rövid, félórás séta.

Kora délután egyórás, este fél óra, éjjel (néha) tízperces dologszünet.

Régebben, mikor hozzám került, a nagyséta olyan másfél órásra nyúlt, játékkal egybekötött foglalkozás volt. Illetve ha becajgáztam a faluba, akkor velem jött (15 Km - ilyenkor már nem strapáltam aznap).


Délutáni séta után zaba.


És a dolog - szerintem - pontosan úgy működik, mint az embereknél: akivel jóban-rosszban együtt vagy, azzal EGYÜTT vagy. Ezt értsd úgy, hogy a gondját is neked kell hozzá viselni, nem csak az örömét: enni adni neki épp úgy neked kell, mint ha véletlenül hülyére futtattad, akkor te masszírozod át, vagy éppen ha beteg és orvoshoz viszed, akkor te öleled-nyugtatod, amíg injekciót kap, satöbbi..


A kutya sosem aprózza el magát. Sosem ad egy mancsot, farkat, fület vagy épp orrot... mindig egy egész kutyát ad. Mit adsz érte cserébe?

2014. dec. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!