Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! A kutyán egyáltalán nem...

SOS! A kutyán egyáltalán nem hallgat rám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Négy hónapos törpetacskó szuka, nagyon akaratos, és bármit csinálok, nem hajlandó hallgatni rá. Komolyan, SOHA. Kétségbe vagyok esve! Mit tegyek?

2014. dec. 27. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos korig vannak kutyaovik, utána kutyaiskola.
2014. dec. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nade addig? Nagyon harapós és mindent kirág. Semmiből nem tanul.
2014. dec. 27. 20:40
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Kérem szépen ez azt jelenti hogy ő a falkavezér a házba, vagy azt hogy elkényeztetétek őt. Írd meg pontosabban prívátba hogy mit szokott csinálni !
2014. dec. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3 hónaposan viheted oviba, szóval már most is
2014. dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
57%
foglalkozz vele és oda fog rád figyelni.
2014. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szünetben egész nap vele vagyok, suliidőben édesapám foglalkozik vele. Nincs egyedül szinte soha, csak ha lemegy boltba. Állandóan le van kötve
2014. dec. 27. 20:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola.
2014. dec. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jutalom, és büntetés. Így kell nevelni a kutyát. Nem kell szídni, nem kínzok semmilyen álatot, csak már a harmadik kutyámat neveltem fel, és ez a tapasztalatom. Nem azt mondom, hogy úgy meg kell verni szerencsétlent, hogy leessen a feje. (Attól csak ellened fordul).

De néha, ha rossz fát tesz a tűzre, megérdemel egy-egy fülest. Én így neveltem mindhármat, és sülve főve együtt vagyunk. :) nem úgy tekintek a kutyáimra, mint háziállat, hanem mint családtag. Amég kicsik voltak, rágtak mindent. Ez a kiskutyák vonása. Rá kell szólni, hogy nem szabad. Ha nem halgat rád, akkor erősebben szólsz rá. Ha arra sem halgat, akkor jön a füles. Ha halgat rá, akkor jutalmat kap. Ha utána azonnal újrakezdi, akkor két füles, mert pofátlan volt.

Mint mondtam, én így neveltem fel mindhárom kutyámat. Kapcsolatunk nem gazda, és kutya kapcsolata. Inkább vagyok a falkavezér. Kölcsönös a tisztelet közöttünk, és így a helyes. Tudják, hogy mindíg itt leszek, és számíthatnak rám. Sétáltatni sem pórázon szoktam őket, hanem szabadon jönnek mellettem. Ez érezteti velük, hogy egy falka vagyunk. Nem rohannak oda másik kutyához az utcán, amég nem engedem meg.(Ez volt a legnehezebb.) Én így viszonyulok a kutyákhoz.

De mindenek előtt az a legfontosabb, hogy éreztesd vele,ott vagy, és szereted.

JEGYEZD MEG.

Egy kutya felnevelése semmiben sem különbözik egy gyerek nevelésétől. Tekints rá úgy, mint egy társra, és azzá válik. Egy hűséges társá, akire mindíg számíthatsz.

2014. dec. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Utolsó, hasznos voltál, de sajnos a két bónusz füles után is harap.. :(

Kutyasuliba szeretném majd vinni, az ovi nagyon drága, nem engedhetjük meg magunknak...

2014. dec. 27. 21:22
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor javaslom a példaképet. Keress valakit, akinek felnőtt, és szófogadó kutyája van. Kérd meg, hogysegítsen. Az idősebb kutya tekintélye talán segít, és példát mutat a tiednek viselkedés terén.
2014. dec. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!