Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tisztel és nem hallgat...

Nem tisztel és nem hallgat rám a kutyám!?

Figyelt kérdés

O a falkavezer.. meghagja a labam (mindig lelokom), harapdalja a kezem, nem engedi hogy simogassam, ha felvesz valamit setaltatasnal nem adja oda es probal elszaladni vele, mindig huz porazon, aggressziv porazon mas kutyakkal, ha elvan engedve nem jon vissza behivasra, trukkoket csak etelert csinal, felugrik sokszor az agyamra ha nem vagyok a szobamban, megeszi a novenyevo allatok kakijat, fel az idegenektol (nem engedi meg nekik hogy hozzaerjenek), ha felemelem a kezem akkor nekem tamad es teljes erejebol megharap es morog kozben meg meg sorolhatnam, hogy mennyi mindent csinal ami arra utal, hogy nem en vagyok a falkavezer.

Mit csinaljak vele? Olvastam a cerberos oldalat, es betartottam a szabalyokat, de megse hat.. Nincs sajat tapasztalatotok?

Kutyasuli kizarva, mellesleg nem magyarorszagon lakok.

Amikor rossz volt neha racsaptam a seggere, de persze nem erosen.

1 eves kistestu ivartalanitott kan kutya


2014. nov. 8. 22:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos nagyon el lett cseszve a nevelése. Nem volt semmilyen következetesség, legelőször havernak, utána egyenrangúnak, később pedig elérted, hogy alárendeltnek tart a kutyád, ami nem csak hogy az állatnak sem jó hosszútávon, de belőled először a félelmet, később az utálatot fogja kiváltani.

Következetesség: minden hiba azonnali megtorlást kíván. Nem tudom hogyan magyarázni, de be kell vállalnod egy két harapást azzal, hogy ha valamit rosszul vagy vadul csinál, abban a pillanatban hirtelen nyúlsz "erősen" hozzá. Nyak közelében, vagy az oldalán.

A hágásért pofán vághatod, ami kisebb orrbavágás. ne üsd direkt az orrát, csak oda kell csapni. Elérted, hogy a kutyát csak némi agresszióval, félelem nélkül de KÖVETKEZETESEN odafigyelve, ERŐVEL kelljen nevelni. Ez neked sem jó, és az állatnak sem.

2014. nov. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre már annyira nem lehet ráfogni, hogy csak kamaszodik a kutya, bár persze az is benne van. Valószínűleg rosszul csinálod azokat, amiket olvasol, ezt meg nem lehet másképp javítani, csak ha megnézi hozzáértő, hogy mit hogyan csinálsz a kutyával, és az miért nem jó.

De mondjuk kezdésnek átgondolhatnád ezt a "rácsapok a seggére, de persze nem erősen" dolgot, mert azt látatlanban megmondom, hogy a tutyimutyizást nem fogja komolyan venni a kutya. Ha büntetni akarod, mert rohadtul pofátlan volt, akkor büntesd tényleg, legyen egyensúlyban a retorzió mértéke azzal, amit csinált, mert te magad teszed semmissé a problémát azzal, ha nem bünteted/korrigálod rendesen. Egyértelmű üzeneteket kell adni a kutyának, mert a jelzéseket ugyan érti, de szemmel láthatóan leszarja. Nem azt mondom, hogy verni kell, szó sincs fájdalomról, de ha te büntetés közben is azt lesed, hogy jaj, csak ne árts szegény kutyának, akkor továbbra is a képedbe fog röhögni. Legyen a hangsúly az egódon, hogy veled ezt nem lehet megtenni, ő mégiscsak egy kutya, tudja már, hogy hol a helye.

2014. nov. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Volt mar ra eset hogy elkaptam a nyakanal es a foldre nyomtam, de csak meg idegesebb lett es probalt folyton megharapni, nem nyugodott le egyaltalan es ahogy elengedtem nekem ugrott es harapott ahol birt.

Rendesen van farasztva, de igy is eleg hiperaktiv.

Irtam mar egy emailt egy kutya trenernek, de vissza se irt. Sajnos a kozelemben nincs kutyasuli..

Olvastam hogy segithet ha "kizarom" a falkabol kb 1 hetig, olyankor ne nezzek ra, ne szoljak hozza es ne simogassam. Ez segithet?

Lany vagyok (20) gondolom ez is benne van, meg nem vagyok valami eros szemelyiseg es biztosan megerzi. Akiket ismer azokkal normalisan viselkedik.

2014. nov. 8. 23:37
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Ne már, most szívatsz minket, ugye? :D Ennyire elszúrni mindent már művészet :D


Tartsd be a Cerberosos dolgokat ÉS KEZELD ÚGY a kutyát, mintha egy pimasz kis óvodás lenne, akit meg kell nevelni. Ha Pistike bokán rúgna izomból és elküldene a p****a, akkor mit csinálnál? Nyilván nem elég egy "ejnye-bejnye Pistike, nem szabad csúnyán beszélni", hanem leüvöltöd a fejét és úgy megrázod, hogy forognak a szemei. Na, valahogy így lépj fel a szemtelen kutyáddal is. Nem megverni kell, dehogy, de ha megharap legalább egy kiadós grabancrázás jár neki.

2014. nov. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Én se értem hogy szúrhattam el ennyire, pedig direkt utána olvastam hogyan kell megnevelni kiskorától.

Egyáltalán nem tisztel hiába rángatom meg a nyakánál fogva. :S

2014. nov. 9. 00:04
 6/19 anonim ***** válasza:
Valószínűleg keményebb kezet igényel. Gondolj arra, hogy egyszerűen NEM engeded ezt meg. Lehet, hogy lepontoznak de az ilyen kutyánál már nincs mit tenni. Ha morog, pofán vágod, grabancon fogod, ha erre harap, leüvöltöd a fejét, közben megrángatod, nem engeded hogy ezt tegye. Addig harcolj vele ilyen esetben, míg ő adja meg magát, mert a gond az, hogy minden egyes ilyen harcból ő kerül ki győztesen. Te pedig feladod, ráhagyod. Itt a probléma. Ha harap vagy morog akkor is maradj erőszakos és ne engedj neki, hisz erő fölényben vagy. Egészen addig míg meg nem adja magá. Ha ehhez 5 percig földhöz kell nyomni pofán vágni és üvölteni akkor tedd azt. Különben nem fog változni semmi. Én amúgyaakárhiszitekakakár nem, nem vagyok az erőszak híve, nem is verem a kutyáimat, de van egy pont, ahol már nem segítenek a falkavezérségi rituálék!
2014. nov. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Koszi akkor megprobalok vele kemenyebb lenni! Nem fog félni tolem késobb?
2014. nov. 9. 02:07
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Ez úgy hangzik, mintha te félnél a kutyától.


Milyen az, hogy nem simogathatod?

Simogasd meg és ha nem engedi, üss a fejére egy nagyot. Aztán próbáld újra.

2014. nov. 9. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Volt mar ra eset hogy elkaptam a nyakanal es a foldre nyomtam, de csak meg idegesebb lett es probalt folyton megharapni, nem nyugodott le egyaltalan es ahogy elengedtem nekem ugrott es harapott ahol birt. "

Hát ezért kell szakember irányításával csinálni ezeket, mert ha rosszul csinálod, mint ezt is, csak rontasz a helyzeten.


"Rendesen van farasztva, de igy is eleg hiperaktiv. "

Ez definíció szerint hülyeség. Rendesen akkor van lefárasztva a kutya, ha utána legalább egy fél napig nem viselkedik hiperaktív idióta módjára. Ergo ha te lefárasztod, és mégis pörög, akkor az messze van a rendestől.


Amúgy meg hiába kezded el ütni-verni, nem az a megoldás. A kemény kéz nem fizikai fenyítést jelent, hanem komoly elvárásokat, azt, hogy a kutya kutyaként van kezelve, és elvárod tőle, hogy tiszteljen téged meg hallgasson rád, mert olyan nincs, hogy nem, hiszen kettőtök közül ő a kutya és te a gazda, nem fordítva.

A kizárás segíthet, de csak ha utána változtatsz is a hozzáállásodon, különben megint vissza fog állni ugyanerre az állapotra.

2014. nov. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%

csak nekem tűnik úgy a leírásból, hogy ez egy rettenetesen szorongó kutya lehet, aki egyáltalán nem tekinti falkavezérnek magát, sőt fél mindenkitől? csak mert a falkavezérség nem abban nyilvánul meg, hogy megharapok mindenkit, aki hozzám akar érni, ez a félelem és a belső szorongás jele... de az tény, hogy szakember kell...

hála isten én első kutyás rotigazdi vagyok, de úgy egymásra találtunk, hogy nagyon nem kellett nevelgetnünk egymást, mégis összhangban tudjuk, mit akar a másik.

2014. nov. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!