Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Hogyan melegítsek...

Segítség! Hogyan melegítsek fel egy kb.4-5 hetes kiskutyát?

Figyelt kérdés

Ma hazafelé sétálva találtam egy árok szélén, szakadó hóban, teljesen átfagyva. Hazahoztam, szárazra törölgettem, kibéleltem neki egy dobozt törölközőkkel, belecsavartam egy viszonylag vastag plédbe, és a radiátor mellé tettem, viszont még mindig nagyon hideg a teste, közbe-közbe remeg is. Esetleg még hősugárzót tegyek mellé? Vagy az sem jó, ha hirtelen sok a meleg?

A másik kérdésem, hogy enni mit adjak neki, mi az, amit már megtud enni és a gyomrát sem terheli le? Csirkemellet ha főzök neki és pürésítem/összetöröm kisebb darabokra, az úgy jó? Mellé esetleg még valami kell neki?


Segítsetek, nem akarom, hogy elpusztuljon szegény... :(


2014. dec. 28. 14:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%
Infralámpa, tápszer.
2014. dec. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha van asztali lámpád, azzal lenne a legjobb! Olyan távolságra tedd tőle, hogy kellemesen melegítse, de ne égesse!

Az is jó, ha egy félliteres pet palackot megtöltesz meleg vízzel, vékony ruhával körbetekered, és mellérakod!

A csirkemell jó, ugyanígy jó a konzervtáp, illetve ha áztatsz neki langyos vízbe száraz tápot (kölyöktáp lenne a legjobb). Emellett vagy szerezz be neki kölyök kutyáknak való tápszert, vagy esetleg kecsketejet, mert ebben a korban (főleg ha eddig szopizott) a kaja nagyon megterheli egyszerre a gyomrát!

2014. dec. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
vagy ezek mellett hívj fel egy állatorvost is, a legjobb lenne, ha látná, csak a biztonság kedvéért.
2014. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
egyébként szorítok neki, hogy túlélje.
2014. dec. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Még ami eszembe jutott: ha van a település kutyamenhely, hívd fel őket, ők tudnak segíteni abban, hogy hol tudsz beszerezni tápszert, vagy kecsketejet, még az is lehet, hogy van náluk, és tudnak eladni belőle pár napra való adagot, amíg szerzel be máshonnan.

És ők tanáccsal is el tudnak látni.

2014. dec. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az állatorvost már hívtam háromszor, ő általában kimegy a sürgős esetekhez, de nem elérhető. Holnap mindenképp viszem rendelési időben, ha addig nem érem el telefonon. Ügyelet meg csak 30 km-re van, de a jelenlegi időjárási és útviszonyok mellett nem szerencsés elindulni (de ha egyáltalán nem javul, akkor beviszem).
2014. dec. 28. 14:36
 7/23 anonim ***** válasza:

Túl sokat ne adj neki egyszerre enni, mert valószínűleg kiéhezett kutya, így könnyen megterheli a gyomrát.

A székletét figyeld, könnyen lehet, hogy bélférges, erre állatpatikában tudsz gyógyszert venni.

2014. dec. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már tud enni rendes ételeket is a kutya, így a hús, tojás nagyon jók lehetnek. Illetve próbáld minél többet itatni! A meleggel pedig nem tudsz neki most ártani. Valóba az infra lámpa lenne a legjobb, de bármilyen hőforrás nagy segítség most neki.
2014. dec. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
melegvizes palack ami még sokat segithet, és igyon a kicsi. szoritunk, hogy rendben legyen!
2014. dec. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
Hát takard be és dörzsöld a szőrét és mondjuk kandalló/radiátor/konvektor közelébe tedd szerintem közvetlen mellé.
2014. dec. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!