Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vagy macska gazdi vagy?

Kutya vagy macska gazdi vagy?

Figyelt kérdés

Milyen fajta az állat? kor?

Mi a legkedvesebb, legviccesebb élményetek együtt?

Mire tanított?

Mi a kedvenc konzerv étele?

Hogyan fogadt benneteket, vagy aki jön hozzátok?



2014. dec. 28. 17:52
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
100%

Én mind a kettő egyszerre. :)

Van egy 8 éves németjuhászom, egy 1 éves macskám és még 2 db 4 éves cicám is. Megtanítottak gondoskodni másokról és az udvarról. Nem adok nekik konzervet, mert úgy veszem észre a székletükön, hogy nem annyira jó ez a hasuknak...

A kutya csahol, a macskák a párkányra ugranak, ha látják, hogy jövök.

2014. dec. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Bichon havanese fajtájú 5 éves kislány kutyus.Mindig nagyon örül ha meglát,amikor hozzám került pici volt nagyon 2 hét alatt szobatiszta lett (teljesen),utána nyaralni mentünk,őt sajnos nem vihettem magammal igy egy ismerős vigyázott rá,amikor hazaérkeztünk kegy hét után első utam hozzá vezetett és annyira örült nekem hogy picit bepisilt.Ez a kis szeretetgombóc miatt megtanultam beosztani az időm, napi 3 séta és ha dolga van beül az ajtó elé hogy ő menne lefele sétálni:)

Rossmannba lehet kapni nyuszihusis kis dobozos kutyakaja a kedvence.

Nagyon csóválja a farkincáját két lábra áll.

Nem szereti az idegeneket,megugatja őket és csak nagyon sokadik találkozásra barátkozik meg az ismeretlenekkel:)



5 éve az életem része,és el sem tudnám képzelni milyen lenne nélküle 2 napig nem látom már hiányzik,bújós,velem szokott aludni.

Amikor pici volt ne mérte fel az ágyamat,ahogy nagyobb lett és sikerült neki,az összes plüssömet elhordta,hiába vettem csak neki játékot azokra rá se nézett csak amit ö csórt el.:)

2014. dec. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő. A kutyámat, és a macskámat is imádom. Amikor hazaérek, mind a ketten rohannak elém, és bújnak, hogy végre velük foglalkozzak. :)
2014. dec. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta az állat? kor?

---KUTYA, valami bull típusú fekete keverék a helyi sintértelepről. 2 éves, kan.

Mi a legkedvesebb, legviccesebb élményetek együtt?

---A kutya nem túl kicsi, 16 kiló. Tesómnak van egy vadászgörénye, már hónapok óta ismertettük őket egymással kézből, ketrecen keresztül, aztán egy nap egy szobában összeengedtük őket, kutyán szájkosár a biztonság kedvéért. A vadászgörény kb. 1,5 kg lehet. Tesóm nagyon féltette a görényét. Mászkáltak, mászkáltak, szaglásztak, kutya visszafogottan hagyta is...A görény megszagolta az orrát, fejét...Aztán nekiugrott és játékból beleharapott a homlokába. Kutya visított, én gyorsan lezavartam róla a görényt, de megint rá akart csimpaszkodni a kutyára, mire a kutya vinnyogva felugrott a karjaimba én meg ráestem az ágyra, mert lábon csípett a görény XD És tesóm még a görényt féltette :DDDD Kutyám azóta még a görény tekintetét is kerüli :D

Mire tanított?

---TÜRELEMRE és HIGGADTSÁGRA.

Mi a kedvenc konzerv étele?

---Pff...Platinum lazacos :)

Hogyan fogadt benneteket, vagy aki jön hozzátok?

---Hát minket imád, főleg mikor hazahoztuk és kapásból megetettük. A vendégektől fosik, amit úgy mutat ki, hopgy körbeugatja őket és csak hosszú percek után hajlandó befogni a száját.

2014. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

nagyon aranyosak lehetnek. biztos jók a legkedvesebb történeteitek. :)

nekem Beagle kislány kutyusunk van.nagyon szeretem nem tudnék nélküle élni.

igen én is takarítom utána az udvart. én is két a lábon ülésre már meg tanítottam. most a két lábon járásra próbálom tanítani. sok vicces emlékem van vele. de amikor körbe körbe szalatkál az udvarba amikor játszunk az röhej.

2014. dec. 28. 20:30
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

2 kutya gazdija vagyok, és egy kutya ideiglenes gazdija. No meg, együtt élek egy macskával.

Az egyik 'sajáthoz' a kedvenc sztorim az hogy, jött látogatóba egy ismerős, a kutya játéka a kert közepén. Ismerős kijött a teraszra, sikított egy kisebbet, és így szólt a kutyához: Jenny, de megijesztett a fókád, azt hittem egy döglött macska. Jenny erre rohant, a fókát levitte a pincébe. Miután az ismerős elment, a fókát visszavitte a kertbe :D

Másik saját: ő tényleg az ÉN kutyám. Most is mellettem szundikál. Neki tényleg én vagyok az Isten. Napi szinten átélem, azt ami nekem a legkedvesebb. Tudja, hogy arcot nem szabad nyalni, ezért csak közel jön, és jelzésképpen nyalogat az arcom előtt. Ő tanított meg a tényleges felelősségre, és arra, hogy mindennek következménye van.

Az ideiglenesek az elengedésre tanítottak, és arra, hogy 'nincs lehetetlen, csak tehetetlen'. A legkedvesebb emlékeim, mikor a saját kutyáinkkal játszottak. Kivétel az elsőnél. Az elsőnél az volt a nagy előre lépés, mikor teljesen spontán odajött. Mind problémás volt, melyik így, melyik úgy. Kutyanevelésből is sokat fejődtünk (azért van még hova fejlődni :) )

A macska, meg a következetességre, és a kompromisszum kötésre tanított. Sikerült elkutyásítani. Imádom mikor dorombolva ugrik az ölembe, mint 'főmacskának'.

Az összes konzerv a kedvencük :D

Ha mi jövünk haza, a macska jön először, aztán az ásítozó kutyák. Ha valaki csönget, akkor meg az összes kutya ugat, a macska elbújik. Ha beért a csöngető, akkor kezdődik a halálra puszilás :D

2014. dec. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Kutya vagy macska gazdi vagy?

Milyen fajta az állat? kor?


- Havanese és puli keverék kutyám van.

11 kilós de még nőni fog, fekete göndör szőrű,

5 hónapos nőstény.


Mi a legkedvesebb, legviccesebb élményetek együtt?

- Mindennap kedves és produkálja magát, bohóckodik, folyton nevetünk rajta, így én nem tudok választani, mindennap egy élmény vele.


Mire tanított?

Arra hogy legyek összeszedett, következetes, türelmes, határozott, legyek kutyafodrász, mert én nyírom a szőrét, és arra hogy jobban bízzak a kutyákban. Régebben nem mertem volna ennyire dögönyözni egy kutyát sem, mint most őt.


Mi a kedvenc konzerv étele?

Carno, de nem etetem azzal, húst kap és száraz kaját, vagy főzök neki.


Hogyan fogadt benneteket, vagy aki jön hozzátok?

Amikor hallja a kapucsengőt, vakkant kettőt, aztán szalad ki. Örül, futkos ide-oda, tökmindegy hogy ki jön.

Ha 2 percre kimegyek és visszajövök, úgy üdvözöl, mint aki egy hete nem látott, egészen bepörög néha. Ha éjjel kijövök a szobából, felpattan az álmából. Nem az ajtó előtt fekszik, de mégis őriz éjjel. Az utcán meg néha fél más kutyáktól és a hátam mögé bújik, de ahogy növekszik egyre bátrabb, hát próbálom szocializálni is.

Van itthon másik kutyánk, akivel játszhat egész nap, de más az amikor idegen kutyákkal találkozik, más kutyákkal szemben kicsit félénk.

2014. dec. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Cicám és kutyám is van, úgyhogy én ilyen vegyes gazdi vagyok. :)


A macsek egy jelenleg 3 éves koromfekete kandúr cicus, természetesen ivartalanítva.

Az utcáról fogadtuk be még kölyökként, ránézésre kb. 5 hetes korában. Kitették szegénykémet egy kartondobozba, valami parkoló mellé, télvíz idején (mikor máskor?), ott kucorgott ez a kis ártatlan félig átfagyva.

Azóta már boldog kanapélakó szobacica, a leghangosabb dorombolóművész, akivel valaha is találkoztunk. :)


A kutyus egy hófehér bundás, 8 hónapos német közép spitz kan, hihetetlenül életvidám és eleven jószág, de így imádjuk.


Legkedvesebb élményem... hmm, azt hiszem, számomra minden pillanat, amit velük tölthetek, kedves élmény. :)

Szeretek velük lenni, ezért minden percet megbecsülök, amit együtt töltünk.


Mire tanítottak? Felelősségre, őszinteségre (nekik sose kell hazudnom), az állatok iránti tiszteletre és szeretetre, arra, hogyan gondoskodjak másokról, bizalomra és hűségre. :)


A cicám nem finnyás, bármit megenne, de a kedvence az alutasakos macskaeledel. Ritkán kap, mert inkább száraztáp-párti vagyok, de ha adunk neki, bármilyen konzervet felfal, márka neki nem számít.

A kutyus szigorúan száraztápot eszik, néha kedveskedésképp szoktunk venni neki egyszer-egyszer konzervet, de ő elég finnyás, nem eszik meg akármit, a mai napig kísérletezünk, hogy vajon melyik lehet a kedvence. :D


A cicában akár hanyatt is lehet esni, olyan lelkesen törleszkedik az ember lábához. Ha megjövök, 5 percig nem tudok tőle lépni, folyamatosan csinálja a tekergő nyolcasokat a bokám körül és persze közben mérhetetlenül hangosan dorombol. :) Reggelente ő az első, aki "jó-reggelt" puszit ad, dorombolva odafúrja a kis fejét az arcomhoz, és érzem, ahogy a bőrömhöz nyomja azt a hideg, pici orrát. :D Az elején mindig frászt kaptam tőle, de idővel meg lehetett szokni. :)


A kutyus úgy csóválja a farkát, hogy néha félő, leesik a farka! :D Az egész hátsóteste riszál ilyenkor, vidáman "nyühög", és ott nyalja az ember kezét, ahol csak éri. :)


A kutyus a vendégekkel is barátságos, jószívvel fogad mindenkit, bár az idegeneket megugatja, de csak addig, míg kapun kívül vannak. A cicám távolságtartóbb, de nem fél, inkább csak felméri a helyzetet. :) Általában ha jön hozzánk valaki, egy ideig csak szemmel tartja, aztán ha úgy dönt, az illető méltó a társaságára, akkor kegyesen odavonul hozzá és megengedi, hogy megsimogassák. :P


Nagyon szerencsés embernek tartom magam, hogy ilyen nagyszerű cicával és csodás kutyával oszthatom meg az otthonom. :)

2015. jan. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Most épp csak egy kutyusom van, de volt régebben egy cicám is.

A kutyussal a legviccesebb élményem mindig az amikor egy cica felmászik egy fára ő meg 4lábbal ugrál felfelé, eszméletlen cuki.

Megtanított mások érdekeit is a szemem előtt tartani.

A kedvenc kajája mindig az amit mi eszünk, és a maradékot odaadjuk neki.

Menhelyről fogadtuk be szóval eleinte elég bizalmatlan volt mindenkivel kapcsolatban, de mostanra meg már úgy a fejünkre nőtt, hogy alig bírunk vele. Az, hogy kit hogyan fogad nagyon változó, mert aki nem szimpi neki annak bizony odakap.

2015. febr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

-kutya

-pitbull keverék, nyáron 6 éves

-rengeteg van, nem tudok egyet kiemelni

-felelősségre, következetességre

-nem eszik konzervet, bárányos dog chow száraz tápot kap, illetve legtöbbször főzök neki.

-imád mindenkit (kivéve a kan kutyákat), mostanság a 2 éves fiunk a legjobb játszópajtás

2015. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!